Šta je novo?

EK Predator AIO vodeno hladjenje [najava i informacije]

Erik011

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2012
Poruke
3,446
Poena
285
EK waterblocks je trenutno u fazi izrade AIO vodenog hladjenja. Ovaj AIO sistem nije nista poput jedinica koje trenutno imamo u ponudi. Ovo je open loop, znaci prosiriva jedinica i ima komponente koje se stavljaju u kvalitetne custom loop-ove. Bice varijante od 240mm i 360mm za pocetak.
Zapravo ovo je samo unapred sklopljeni custom loop sa nekim dodatnim pogodnostima i znacajno manjom cenom. Šuška se o ceni oko 200e ѕа 360mm bez vodenog bloka za graficku. Trebalo bi vise da znamo o ceni sledece nedelje kada EK izbaci saopštenje povodom ovog proizvoda. Pustanje u prodaju se ocekuje tokom sledeceg meseca.

11798029_1145912072102557_1076199272_n.jpg

Komponente:
  1. EK-Supremacy MX CPU block
  2. EK-Vardar 120mm ventilatori
  3. EK DDC pumpa koja je dovoljna i za CPU + 2 gpu bloka.
  4. Radijator od cistog bakra, bez dimenzija :d (240/360mm PE radijator)
  5. PWM kontrola ventilatora i pumpe.
  6. Spojnice sa ventilima izmedju creva.
  7. Standardni G1/4 portovi.

CPU blok nije vrh ponude EKWB-a, ali je jako jako dobar blok, u svakom slucaju miljama iznad svega sto se trpa u AIO resenja danas.
Dodatno blok je moguce upgrade-ovati delovima i napraviti od njega jos bolji blok.
Pun review: http://thermalbench.com/2015/03/03/ek-supremacy-mx-cpu-waterblock/7/

Vardar Ventilatori su vrhunski ventilatori, bolji od Noctua NF-F12 (koji su jako hvaljeni), ali opet malo losiji od Nidec Servo Gentle Typhoona.
Uporedni test buke:

Test performansi na 2000RPM u custom loop-u:
test ventova.jpg
(performanse preuzete od Dazmode-a takodje)
Pun review: http://thermalbench.com/2015/06/29/ek-vardar-f4-120er-120mm-fan/4/


Spojnice na crevima omogucavaju skidanje celog sistema, dodavanje komponenti bez da se ceo sistem prazni i ponovo puni tecnoscu sto u mnogome skracuje vreme i jako je prakticno.
I jedno od najboljih ideja koje sam skoro video da se implementira u AIO sistemu. Pogotovo korisno ako imate i graficku povezanu na sistem koju treba da izvadite zbog ciscenja/prilaza kablovima...

Jako interesantan detalj je i razdelnik na cosku ovog radijatora gde se kace svi ventilatori i pumpa, znaci nema sume kablova okolo.
900x900px-LL-47f82427_11794320_706320302806022_2357494907763788021_o.jpeg

Fotke su preproduction primerka, tako da ce finalni proizvod biti jos doradjeniji.

11774792_1145912038769227_832547139_n.jpgcrop.jpg

Dimenzije:
Gledajuci debljinu pumpe , trebalo bi da ceo AIO bude oko 62mm debljine u totalu, sa sve ventilatorima. Sto se tice duzine, odokativno izmedju 390-400mm za 360mm jedinicu zbog pumpe i razdelnika na radijatoru za ventilatore.

Cena:
Zbirna cena ovih komponenti ako bi kupovali custom loop u delovima je oko 300$ bez creva, fittinga, rezervoara i spojnica. Tako da ocekujem da ce ovaj AIO imati sjajnu vrednost.

Dodatno EK CEO mi je rekao da ce postarina biti besplatna za preorderovane jedinice.
 
Poslednja izmena:
Dodatno EK CEO mi je rekao da ce postarina biti besplatna za preorderovane jedinice.
Lepa povoljnost ali s obzirom na nasu carinu svejedno je.

Inace lepo je odradjeno, jedino mi se ne svidja dizajn spojnice sa selnama(iako su ofarbane) prosto deluje ruzno, oko toga su mozda trebali malo vise da se potrude, mislim da bitspower ima bolje delove sto se toga tice, ovako ostalo sve je ok dok ne vidimo testiranja.
 
Bitspower lupa po usima s cenom :) Ali da, imaj na umu da je ovo prvi primerak i prototip, sasvim je moguce da ce svasta menjati i farbati dok ne izadje komercijalna verzija.
Imamo uvek mogucnost da preko Monitora narucimo i izbegnemo zezanje sa carinom itd.
 
200e za takav komplet je prihvaljiva cena, još se lako moze prosiriti, a značajno olakšava posao jer je sve već sastavljeno :)
 
^
Na tu cenu dodaj još oko 100e za carinu + pdv + shipping. Mnogo je 300e.
I da bude besplatna isporuka, izlazi oko 270e.
Jedino ako preko Monitor-a bude moguća nabavka po regularnoj ili nekoj normalnoj ceni.

CM Nepton 280L za 100e je broj jedan, može da priča ko šta hoće. :)

Edit:

Sa druge strane nije ni 300e mnogo, jer npr. mnogi daju duplo više para za mobilni telefon koji im služi za selfi i fb, a u međuvremenu im stoji na stolu u kafiću. ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam ocekivao malcice manju cenu, ali i ovako je prihvatljiva. Nadao sam se da ce 240mm jedinica biti u rangu swiftech H-240X (149$), mozda malo preko.
Ali sta da se radi. Slazem se, kome ne trebaju apsolutno top performanse, CM nepton 280l/240M su sjajne kupovine.

Rekli su da ce ici i preorder preko resellera, tako da je moguce da cemo moci da preorderujemo preko Monitora i izbegnemo te dodatne troskove.
 
A zašto uzeti Predator 360, a ne L360 R2.0 kit za sličnu cenu? Meni se više sviđa ovo drugo.
 
Bolji ventovi i malcice novija revizija pumpe, quick disconnects, splitter na radijatoru. I plus manje prostora zauzima zbog toga sto su pumpa + rez na radijatoru.

Ali slazem se, cena maltene ista, a ovo sve gorenavedeno su samo detalji i sitnice.
 
5zFebic.jpg


Nazalost jos uvek nisam nasao neki test :)
 
Trebalo bi bukvalno da budu iste performanse kao L360/240 R.2 kit. Sve komponente su iste maltene.
Nema testova jer je jos u preorder fazi. :(
 
EK testovi:

Z6lIOAX.jpg
2EZnF4V.jpg


Steta sto su samo radili test na 2200 RPM, AIO obicno rade mnogo bolje na velikom broju obrtaja usled gustih alu radijatora. Kontam da je na 1000-1500 rpm razlika mnogo veca u koristi Predatora.
 
Poslednja izmena:
Zar je moguce da je S36 ovako "los" iako je 360 varijanta?
 
Nista cudno, djubre pumpa + verovatno los coldplate, pa ne moze da odnese toplotu sa CPU-a do radijatora kako bi imao svrhe sa tolikom povrsinom.
 
Koji car, razbusi maticnu skroz :D .. Kod mene srecom bio samo tanak sloj tako da je sve proslo ok.

Rezultati su mu bas dobri !
 
Cek, cek, nabavio si EK Predator ?
 
Ma ne (za sad), nego se i meni desila slicna situacija kada sam ja montirao prvi put hladnjak na 2011 v3, srecom to je bio samo sloj koji je prekrivao plocu, nije bilo nikakvih veza kod otvora za kuler. Posle sam skapirao da kod normalnih srafova to i nije namenjeno da se busi. Definitivno mana EK-a sto su izabrali ovaj vid montiranja zbog ploca koje nemaju cist prolaz...

Ovaj kad je zabusio ispada "piljevina" od ploce samo bije. :D
 
Pa kad je vo, bar da je okrenuo plocu da pogleda, nego lenj :D Pa ja da je moja ploca bi dva dana samo istrazivao sta bi moglo da se desi, pre bi sekao i strugao srafove, nego da busim plocu :d
 
Nazad
Vrh Dno