Šta je novo?

Ei Niš HSR 160

lazotodor

Poštovan
Učlanjen(a)
21.01.2015
Poruke
19
Poena
54
Imam ovo pojacalo i 2 zvucnika dugi niz godina tj tata ga je kupio kao momak i stajalo je odlozeno.
Slucajno sam ih nasao i zanima me kako mogu tj da li uopste moze da se poveze na pc jer sam planirao da kupim neke zvucnike od oko 100w a ako se ne varam ove kupije imaju po 120 w?
Sve je ispravo proobao sam radio i radi idlicno
Evo slike
http://www.upslike.net/slika?id=ori...160-PERFEKTNO-63063659_zpsi2um3rol-5cfb73.jpg
http://www.upslike.net/slika?id=ori...160-PERFEKTNO-63063671_zpsef8sulv5-d8f656.jpg
 
Slikaj zadnju stranu risivera. Što kvalitetnije.
 
Trazi sada ovaj kabl i ne mogu da nadjem moze neki link?
I gde se povezuje DIN kraj na pojacalu i kako da podesim sa onim prednjim dugmicima da ne bude radio vec da ide preko tog kabla?
 
Postavio sam link.

DIN kraj bocneš na DIN ulaz na pojačalu za magnetofon (MAGN.) recimo i izabereš taj ulaz na odgovarajućem tasteru napred.
 
E hvala probacu
Jos jedno pitanje kolika je max snaga pojacala ova 2 zvuznika su 240W da li bi moglo jos da se poveze?
 
Poslednja izmena:
Колико се сећам, по имену би требало да је неких 2х80W ваљда музичке снаге што би било реда ~2х50W синусне на 4Ω. Не брини за снагу, то ће углавном да звучи боље од разних комп пластиканера који су стандардни у последње време.

Што се кабла тиче, мораш да нагласиш смер тј да звук иде са 3,5 конектора према DIN петополцу да не буде ... што ово не ради? Тај петополац има одвојене пинове за оба смера и за разлику од DIN шестополца који то сам одреди, код овог мора да се пази на смер. Можда би могао да набавиш и варијанту са петополцем и два 3,5 па да један користиш да снимаш оно што свира на том ХСР-у. Данас су грамофони и декови реткост али увек можеш да прикачиш још нешто на њега.
 
Eh HSR. Ja sam imao model 70. Za ono vreme i standard, milina :)

Calexx je sve objasnio. Svojevremeno sam povezivao dek jednostrukim kablom petopolac/cincevi pa premestao u zavisnosti da li snimam i pleslusavam kasetu :) Onda sam kod nekog poznanika naleteo na kabl sa dva para cinceva na jednoj strani odnosno i input i output. Nije hteo da ga proda samo mi je pozajmio na neko vreme dok mu nisu zatrebali.

Nadam se da ne smeta malo nostalgije.
 
Хм, тешко да си могао да слушаш и снимаш само премештањем кабла, осим ако ниси имао два кабла па један за једно, други за друго. Ниси морао да чекаш познаника, лемилица и пола сата лаганог посла и готов кабл.

А и тада је било лако да се набави боље али је лакше било купити у првој продавници домаћу робу. ;) Ја од тога имам неки УКТ пријемник који је био основа за HSR48 и пар кутија али не памтим када сам посдењи пут користио. Планирам их када средим спаваћу собу у којој нема ништа од технике па да служе за свирку.
 
Videćeš kada ga dobiješ.:eyebrows:
Najverovatnije je da je predviđen za reprodukciju jer se danas sa tih 5-to polnih skoro niko ne bavi snimanjem.
 
Хм, тешко да си могао да слушаш и снимаш само премештањем кабла, осим ако ниси имао два кабла па један за једно, други за друго. Ниси морао да чекаш познаника, лемилица и пола сата лаганог посла и готов кабл.

А и тада је било лако да се набави боље али је лакше било купити у првој продавници домаћу робу. ;) Ја од тога имам неки УКТ пријемник који је био основа за HSR48 и пар кутија али не памтим када сам посдењи пут користио. Планирам их када средим спаваћу собу у којој нема ништа од технике па да служе за свирку.


Radilo je premestanje posto su pinovi u petopolcu bili prespojeni. Nisam ih ja budzio nego onaj ko ih je pravio, da li u fabrici ili u domacoj radinosti. Mislim da jos uvek imam taj kabl. Ja bih ovaj HSR70 kupio i danas kad bih nasao ocuvan komad i da nostalgija nije ukljucena u cenu.
 
A na ovome http://i.imgur.com/EYhU2at.jpg
gde se priljucuju zvucnici a gde ovak kabal
Jel ovde skroz levo ide taj kabal a na ova mesta idu zvucnici?

Ovaj kabel sa DIN utikačem bocneš u MAGN. ili MON. ulaz.
Za zvučnike ti trebaju posebni utikači - "tačka, crta" gde je "tačka" +, a "crta" je - (a verujem da su oni već instalirani na kablovima uz originalne zvučne kutije).
 

Prilozi

  • HSR-160.jpg
    HSR-160.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 589
  • HSR-160.jpg
    HSR-160.jpg
    329.4 KB · Pregleda: 317
Poslednja izmena:
Radilo je premestanje posto su pinovi u petopolcu bili prespojeni. Nisam ih ja budzio nego onaj ko ih je pravio, da li u fabrici ili u domacoj radinosti. Mislim da jos uvek imam taj kabl. Ja bih ovaj HSR70 kupio i danas kad bih nasao ocuvan komad i da nostalgija nije ukljucena u cenu.

Prespajanje se vrsilo zbog stereo/mono kombinacija za ulaz i izlaz.

Potražite malo DIN audio

http://pinouts.ru/Home/DinAudio_pinout.shtml

http://www.electronics2000.co.uk/pin-out/dincon.php

http://pinouts.ru/home/

HSR 160 je vrlo solidno zvučao tada, a i danas sa nekim solidnim, efikasnijim zvučnicima, uz malo reparacije elektrolita ne bi se postideo.
 
HSR-ovi su zvučali sjajno za svoje vreme. Zvučno su bili u rangu niže pa čak i srednje klase Japanaca i ostalih. Cena im je bila, uslovno rečeno ok, samo zato što su se za uvozne komponente plaćale dadžbine od preko 100%. Al' eto, štitili smo domaće.

Mana su uvek bili elektroliti kratkog veka trajanja (ali se lako i brzo menjaju), i ti klizni potenciometri koji se i danas teško nalaze za zamenu, a da su iole kvalitetniji. Ali HRS koji se nađe u dobrom stanju, vredi uraditi reparaciju.

Zvučnisi su išli različiti u različitim varijantama, a neki od njih su bili sjajni. Ali i njima su redovno propadala vešanja na basevima. No i to se lako reparira kod majstora koji se time bave.
 
Videćeš kada ga dobiješ.:eyebrows:
Najverovatnije je da je predviđen za reprodukciju jer se danas sa tih 5-to polnih skoro niko ne bavi snimanjem.
Највероватније али мене брине опис кабла. Ако ипак рачунамо да велики број "стручњака" и оних који се баве трговином не зна шта је улаз а шта излаз, онда је и даље могуће да је добар кабл. Ако је опис тачан, онда то није прави кабл.

Služi za povezivanje audio uređaja sa DIN5 konektorom, sa uređajima koji imaju 3.5mm stereo ulaz.
Radilo je premestanje posto su pinovi u petopolcu bili prespojeni. Nisam ih ja budzio nego onaj ko ih je pravio, da li u fabrici ili u domacoj radinosti. Mislim da jos uvek imam taj kabl. Ja bih ovaj HSR70 kupio i danas kad bih nasao ocuvan komad i da nostalgija nije ukljucena u cenu.
Размишљао сам о томе али би преспојени улазни и излазни пинови значили и да је излаз из појачала преспојен на улаз што ми не делује исправно. Знам за преспајање левог и десног канала, нарочито када је у причи и трополни DIN али нисам сигуран за ово што си написао. Нађи га па да будемо сигурни. ;)
Не бих то куповао, још из тог времена имам појачало/звучнике (Marantz/AR) који и даље нормално раде а поменути рисивер само може да буде основа за звук у спаваћој соби, никако за неко озбиљније слушање. Наравно, звук је пристојан колико то може да буде а нарочито у односу на данашње пластиканере.
Ovaj kabel sa DIN utikačem bocneš u MAGN. ili MON. ulaz.
Za zvučnike ti trebaju posebni utikači - "tačka, crta" gde je "tačka" +, a "crta" je - (a verujem da su oni već instalirani na kablovima uz originalne zvučne kutije).
Колико знам, уз ово су ишли одвојени каблови а конектор је постојао и у кутијама па ако су сачувани, онда нема проблема.
Онај кабл може и у тејп и у монитор и у кристални грамофон, све је то исти улаз. Мислим да монитор има неку додатну функцију али нема проблема ни да се ту укључи.
Prespajanje se vrsilo zbog stereo/mono kombinacija za ulaz i izlaz.

Potražite malo DIN audio

HSR 160 je vrlo solidno zvučao tada, a i danas sa nekim solidnim, efikasnijim zvučnicima, uz malo reparacije elektrolita ne bi se postideo.
Зато сам и написао да знам за преспајање за моно/стерео али за ин/аут нисам сигуран. DIN аудио распоред добро знам, па ми није проблем да у пола ноћи кажем који је пин за шта. ;)

Што се звука тиче, ту је било мало више пумпања илити по нашем, њему је практично loudness увек укључен. Тачније, оно линеар дугме је отприлике за то, када је искључено, онда се практично укључи физиолошка корекција а када се притисне, добија се реалан али мало празњикав звук. Делује ми да се ради дообра корекција али се на крају добије релативно солидан звук.
Cena im je bila, uslovno rečeno ok, samo zato što su se za uvozne komponente plaćale dadžbine od preko 100%. Al' eto, štitili smo domaće.
Ако под компоненте мислиш на уређаје, није било баш толико. Увоз преко царине (под условом да није прелазило неку дозвољену границу која је важила од Милке Планинц) је био са око 45% дажбина (укупно) док су консигнације имале динарске дажбине реда 60%. Када сам куповао фото апарат (Минолта), свратио сам у представништво у Загребу и рекао да планирам да одем у Аустрију и купим. Тип се насмејао, дао ми ценовник и рекао да одем и проверим. Рачуница је на крају казала да ми се више исплати куповина у консигнацији и плаћање дажбина него куповина у Аустрији, уз враћање оне кинте и неком просечном царином. На крају сам то урадио, али сам апарат добио директ из Беча и на царини платио око 40% па је све испало јефтиније него само апарат у Аустрији.

Овде у Нишу је практично била забрањена продаја преко консигнација и слично јер се као штитила Еи али није био проблем да одем у Бг/Зг/Љ и узмем шта хоћу. Или наручим телефоном и све буде готово за неколико дана.
 
Kabal je stigao ali nije kao onaj sa sajta tj zvao me je covek i rekao da nema onaj kabal ali da ima drugi isti takav ja sam rekao uredu posaljite i stigao je ovaj kabal
http://i.imgur.com/aj6scnV.jpg
Sad me zanima samo kada stavim ovaj DIN u MAGN. koje dugme napred treba da stisnem?
 
Poslednja izmena:
Valjda i na nekom tasteru napred piše MAGN.
 
...
 

Prilozi

  • recevier-radio-pojacalo-2x100w-hsr-160-ei-slika-39970395.png
    recevier-radio-pojacalo-2x100w-hsr-160-ei-slika-39970395.png
    590.3 KB · Pregleda: 1,158
Sve sam povezao stavio kabal u MAGN. i izabrao odgovrajuce dugme i poveza na telefon ali nista se ne desava
Kabal je DIN5-2xRCm 1,2m A29W i adapter m-2xRCA f AC 17
jedino ako je do kablova:smash:
 
Probao sam na monitor i radi ali pojacam na max i jacina zvuka je kao 5 w jedva ce cuje probao sam da stavim lap top ista stvar pritiskao sam ostala dugmad ali nista
Sta li bi tu mogao biti problem?
 
Da li su pojačalo i zvučnici uopšte ispravni? Jel ti radio radi normalno? Hvata stanice, čuju se glasno?

...verovatno mu treba neka antena. Ubodi bilo kakvu žicu u centralni deo koaksijalnog priključka za antenu.
 
Napravio sam..Samo jedan zvucni je prikljucen drugi mi je na spratu ali kada se pojaca do kraja i taj jedan u dnevnoj sobi je veoma glasan prozori se tresu :D
Ne znam kolika je snaga zvucnika ali za kucne zurke i zezanje je i vise nego dovoljno, u kvalitet zvuka se ne rezumem ali nema sustanja nekog i fin je za slusanje i basovi su odlicni ,posle cu probati za 2 zvucnika mislim da ce biti das fino
Hvala vam ustedo sam novac i dobio za moje potrebe odlicno ozvucenje :wave: a i cale srecan kada vidi da jos uvek radi :D
 
Pazi kada povezuješ zvučnike, ne smeš kratko da spojiš zvučničke izlaze iz pojačala. Crknu izlazni tranzistori, očas posla.

Isključi uređaj kada čačkaš bilo šta sa kablovima, zvučničkim pogotovo. Proveri zvučničke priključke da ne dođe do kratkog spoja.
 
Imam ovo pojacalo i 2 zvucnika dugi niz godina tj tata ga je kupio kao momak i stajalo je odlozeno.
Slucajno sam ih nasao i zanima me kako mogu tj da li uopste moze da se poveze na pc jer sam planirao da kupim neke zvucnike od oko 100w a ako se ne varam ove kupije imaju po 120 w?
Sve je ispravo proobao sam radio i radi idlicno
Evo slike
http://www.upslike.net/slika?id=ori...160-PERFEKTNO-63063659_zpsi2um3rol-5cfb73.jpg
http://www.upslike.net/slika?id=ori...160-PERFEKTNO-63063671_zpsef8sulv5-d8f656.jpg
Zna li neko gde mogu da nabavim taster za ukljucenje i oskljucenje hsr 160
 
Nazad
Vrh Dno