Šta je novo?

Kućna multimedija Edifier R2000DB, R2850DB ili R2750DB

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Frozen

Cenjen
Učlanjen(a)
03.06.2011
Poruke
131
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 5800x & CM Hyper 212 Black Edition
Matična ploča
Gigabyte B550I AORUS PRO AX
RAM
G.SKILL 32GB Ripjaws V DDR4 3600MHz
GPU
PowerColor AMD RX 7800 XT Hellhound
Storage
Samsung 990 Pro 2TB & Samsung 980 Pro 1TB
Zvuk
Razer Barracuda X 2022
PSU
Cooler Master V850 SFX Gold
Kućište
Cooler Master NR200P White
Monitor
LG 32UD59-B & Hisense 55E7HQ
Miš & tastatura
Redragon Kumara & Logitech G502
Mobilni telefon
Xiaomi POCO F3 256/8gb
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav, crkli su mi Logitech Z623 nakon 8 godina koriscenja za desktop zvucnike i za kucna veselja, bio sam zadovoljan njima. Sada se razmisljam izmedju Edifier R2000DB (175eura), Edifier R2850DB (280eura) i R2750DB (190eura). Namena bi im bila ista kao i prethodnim, pa me interesuju vasa misljenja i saveti.
Znam da su svi modeli odlicna kupovina (ulozeno-dobijeno) i znam da su R2000DB najpogodniji kao desktop zvucnici i da su kvalitetom izrade bolji od ostala 2 modela, a druga 2 modela da su vise pogodni za vecu prostoriju i za vecu razdaljinu od slusaoca. Koji bi u mom slucaju bili najpogodniji i zasto? :)
 
Koristio si do sada 2.1 sistem.. nijedan od navedenih nece ispuniti sve tvoje zelje . R 2000DB su desktop zvucnici i daleko su od toga da ce
ispuniti kako treba bilo kakav prostor... ostala dva nisu za desktop ni pod razno ( osim ako nije koferencijiski ) .
Sve u svemu racunaj da ti je 2.1 iz vise razloga idealna kombinacija. Za pocetak ako si zadovoljan Logitech-om , pokusaj da ih popravis- nije
neka nauka kod dobrog servisera.
 
Koristio si do sada 2.1 sistem.. nijedan od navedenih nece ispuniti sve tvoje zelje . R 2000DB su desktop zvucnici i daleko su od toga da ce
ispuniti kako treba bilo kakav prostor... ostala dva nisu za desktop ni pod razno ( osim ako nije koferencijiski ) .
Sve u svemu racunaj da ti je 2.1 iz vise razloga idealna kombinacija. Za pocetak ako si zadovoljan Logitech-om , pokusaj da ih popravis- nije
neka nauka kod dobrog servisera.
Pokusacu da ih popravim naravno.
Zasto mislis da mi je 2.1 idealna kombinacija?
 
Probaj edifier s350db, ja ih koristim više od godinu dana i prezadovoljan sam. Pre toga sma imao 2.0, microlab solo7c, i bili su odlični takođe ali se primeti da fali bass u nekim slučajevima. Ovi E s350db na max pojačani sviraju jednako kvalitetno kao i na nižim jačinama. Poz
 
Možda kvalitetnije pasivne zvučnike, makar i polovne, i neko jeftinije pojačalo za tih 300e koliko si spreman da daš.
Mislim da na KP možeš da nađeš za 50-70ak evra neko chi-fi pojačalo koje će završiti posao, neki Fosi ili nešto drugo...
 
Ja imam R2000DB koje koristim kao desktop zvučnike u relativno maloj sobi, 16m2 i zvuk ispunjava celu prostoriju, čak su i prejaki. Pre njih sam imala isto sistem sa sabvuferom, i iskreno uopšte nisam primetila da mi sa Edifier zvučnicima nedostaje bas. Ima ga baš, sto mi se bukvalno trese, ali je zvuk apsolutno čist. Mislim da ne možeš pogrešiti sa njima ako uzimaš za slušanje muzike, pa čak i za filmove, serije. Evo ovde imaš temu i utiske o njima:
 
@Frozen .. Preporucujem ti 2.1 sistem jer si svoje uvo vec navikao na postojanje jaceg "donjeg" spektra zvuka.
Imao sam prilike da cujem R2000 ali i R1280DBs ali njima nedostaje upravo to - donji bas . Oba kao sviraju 50-60Hz ,
ali u stvarnom svetu treba im ( po meni ) subwofer.
R2000 NEMA koliko se secam prikljucak za sub dok 1280DBs ima.
Oba sam slusao jedne sa Focal Alpha 65 a druge sa JBL 305 .. zvuk nije los . Kada se na 1280 prikljuci sub druga je prica :)
Ali ja sam suvise kritican pa bi bilo lepo da cujes i jedne i druge zvucnike svojim usima
 
Nazad
Vrh Dno