Šta je novo?

EDIFIER R1280DB i Hisense 50u7qf povezivanje

Vujkeee92

Poštovan
Učlanjen(a)
14.10.2015
Poruke
114
Poena
80
Pozdrav svima,

Treba mi savet vezano za povezivanje dva uredjaja navedena u naslovu. Način na koji ih je moguće spojiti je preko optičkog priključka (televizor nema 3.50 mm) ili blututa , medjutim u tom slučaju nije moguće kontrolisati jačinu zvuka preko daljinskog za tv (u slučaju optickog priključka). Slajder za zvuk na televizoru ide gore dole ali se jačina zvuka ne menja. A ukućani ne žele da koriste poseban daljinski za zvučnike. Blutut bih zaobišao.

Vidim da televizor ima i hdmi arc ali zvucnici nemaju hdmi priključak. Da li je moguce pomoću nekog posrednog uredjaja povezati televizor i zvučnike koristeći taj hdmi arc izlaz i da li bi u tom slučaju bilo moguće kontrolisati jačinu zvuka pomocu daljinskog za televizor? U slucaju da da, može li preporuka za neki uredjaj?

Kao što se može zaključiti, u tematiku se uopšte ne razumem.

Hvala
 
Може једино са ав рисиверим који подржава арц или е-арц.
 
Optički kabal ili BT u krajnjem slučaju
 
tvoje jedine opcije su optika (lossless PCM 2 kanala, ili lossy AC3 i dts 5.1 kanal), konstantan output level na izlazu, nemoguće pojačavanje TV daljincem
ili bluetooth (~ mp3 kvalitet), moguće pojačavanje TV daljincem

za sve ostalo, kao što g vlada reče, ćeš morati da tv kačiš na potpuno drugi sistem zvučnika + AVR sa ARC ili eARC
 
Hvala ljudi na odgovorima.

Vidim da postoje neki HDMI audio ekstraktori za 40-50e (npr Goobay hdmi/4k2k 7.1 audio) koji bi trebalo da rade to što meni treba. Vredi li to nečemu?

Ako ništa, pašće privikavanje na poseban daljinski za zvučnike.

Hvala još jednom
 
Јеси проверио да ли ти хдми екстрактори имају регулацију јачине?
Када је тв повезѕан са авр он шаље команду његовом претпојачалу да појача или утиша звук.
Сигнал који шаље преко хдми је и даље исти.
 
Informacije koje sam pronašao za modele koje sam našao kod nas su oskudne ili bar meni deluju nedovoljno jasno. Tako da ću verovatno odustati od te ideje da ne rizikujem novac bezveze.

Hvala na pomoći.
 
Nazad
Vrh Dno