Šta je novo?

EasyCap usb vs PICO2000 kartice za video nadzor?

Mares

Čuven
Učlanjen(a)
02.02.2003
Poruke
593
Poena
620
Uzeo sam EasyCap usb karticu za video nadzor (one jeftine sto ih ima po oglasima za 1000-1500din) ali mi jede procesor kada je kamera aktivna. Kartica je predvidjena da radi na mom desktopu koji inace koristim kuci i za ostale stvari / muzika, net, filmovi...u pitanju je masina amd xp2200+ (ili tako neki priblizno, ne mogu sada da se setim) i oko 2-3giga ddr rama, win xp. Kada pokrenem kameru preko ove usb kartice, em mi slika secka em mi ceo komp teze radi (i on laguje), u prevodu neupotrebljiv je. Probao sam istu karticu na laptopu dell studio 1535, na njemu mi video slika lepo radi, ali ako uporedo pustim nesto na youtube tada krene youtube da baguje (i na laptopu i na desktopu cpu je na oko 50% zauzeca kada pokrenem usb karticu).

S obzirom da mi treba najjeftiniji video nadzor sa jednom kamerom (za nadgledanje gustera u terarijumu :D), vidim da za male pare ima da se kupi PCI PICO2000 kartica za video nadzor. Da li bi gorenavedena desktop masina normalno radila ukoliko koristim PICO umesto EasyCap kartice? Planirao sam da mi video nadzor bude uvek ukljucen u pozadini, a ja po potrebi da slusam muziku, youtube itd...a da mi komp ne zapinje. Ili je nebitno da li je PCI ili USB kartica, u oba slucaja bi procesor bio "zagusen" i ne mogu da ocekujem neke dodatne radnje osim video nadzora na tom kompu?
 
Pa puno tražiš od te mašine. Sa tom Pico2000 za 4 kamere morao sam da instaliram na dual core da bi još nešto moglo da se radi uz kameru. Možda ti je naj jeftinije da staviš neku stariju TV karticu, skoro sve imaju kompozitni ulaz.
 
Aha, znaci ipak bi trebala jaca masina da bi pored video nadzora gurala i ostale aplikacije. Mislis da bi preko tv kartice "rasteretio" procesor? Najvise mi treba za "remote" nadzor, preko neta tj. moba da mogu da pratim sta se desava, snimanje video zapisa mi i nije toliko bitno, ali ako bi nekim softverom mogao i to nabudziti da ponekad snima sta se zbiva bilo bi ok.

Btw na desktopu mi je agp ati radeo 9550ge/td...meni treba fakticki samo tv ulaz jel? Da li mogu preko nje mozda na nabudzim kameru da salje signal na komp, pa da skinem neki softver za video nadzor?
 
Već dugo godina (od 1975e) upotrebljavam TV kartice za gledanje TVa na kompjuteru umesto običnog televizora i radilo je na vrlo slabim kompjuterima čak i na Cyrix 333MHz gde je mogla da se gleda TV u prozoru dok je recimo moglo da se radi na netu ili na wordu itd. Većina TV kartica ima i kompozitni ulaz na koji može da se priključi kamera, imam i ja jednu kameru na prozoru na prilazu u kuću. Najbolje bi bilo da TV kartica ima hardverski encoder jer onda pri snimanju nema veliki impakt na ostatak systema izuzev onoga koji sam rad sa HDDom ima. USB adapteri imaju veću potrošnju rezorsa zato što nemaju nikakvu hardversku podršku, procesor mora da radi sve.
Svi programi za gledanje TV ( ja upotrebljavam ChrisTV) imaju mogućnost snimanja a može da se upotrebi i neki program samo za kamere, kao recimo CyberLink YouCam koji ima i "Surveillance Mode" sa "Motion detection", "Time lapse" ili "Continuous Recording".
Video karte obično nemaju kompozitni ulaz izuzev "ViVo" (Video in, video out) kartica ali je to skuplja varijanta.
 
Hvana na objasnjenu....videcu da uzmem od druga neku tv karticu, da vidim kako ce raditi, ako bude sve ok onda cu nju uzeti.
 
Uzeo sam od druga tv karticu medjutim kompozitni ulaz u tv karticu neodgovara mojim kablovima. Imam 3 kabela sa razlicitim redosledom "iglica" ali nijedan ne odgovara rupi na tv kartici. E sad, posto mi ti kablovi inace ne sluze nicemu, a koliko sam skontao problem je sto na tv kartici ima jedna "rupa" manje na ulazu, a na kabelu ima jedna "iglica" vise, da li bi radio kabel ukoliko bi ja tu jednu iglicu viska iscupao iz njega i ugurao kabel u tv kartu i spojio na kameru? :D
 
Hmmmm, obično je žuti RCA konektor za composite ulaz, ako taj ekstra pin nije baš na njemu onda mož' i da prođe.
 
Evo kako izlgeda ulaz na tv karti.



Danas sam bio u dve radnje koje prodaju raznu elektroniku i nemaju adapter za ovakav ulaz, tako da cu probati da iscupam tu jednu iglu iz svog kabela pa da vidim sta ce biti.
 
Nazad
Vrh Dno