Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Dakii

Cenjen
Učlanjen(a)
20.04.2017
Poena
145
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung Note 20 Ultra
Iz nekog razloga ne mogu da uradim backup iz ConsentID aplikacije kako bih sertifikat preneo na novi telefon. Da li je još neko ima sličan problem?
Ja sam juce odradio, napravio backup, kad sam napravio trazio mi sifru da postavim za backup, podigao ga na GDrive, ubacio A 12 u Samsung Note 20 Ultru , odradio hard reset iz recovery moda, ponovo instalirao ConsetID, skinuo iz GDrive backup u Download folder, pokrenuo ConsetID kliknuo na Restore, e sad tu me malo zezalo pa sam iz vise pokusaja uspeo da dodjem do dela gde trazi sifru od backup, treba biti malo uporan, jedno 10 puta me izbacivalo ali sam uspeo.

nidzesi

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poena
195
Skeniraj koji god hoćeš QR kod, ne reaguje, ne prepoznaje ga. Inače se radi o koleginom telefonu. Na mom radi sve kako treba.

Na mom kad stavim zeleni on izbaci da kod nije odgovarajući ili tako nešto, ovamo uopšte ne reaguje.

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poena
1,025
Meni skeniranje nije prošlo iz prve. Mislim da sam samo ubio aplikaciju i ponovo pokrenuo. Ne sećam se. Pisao sam ovde.

stopke

Slavan
Učlanjen(a)
04.12.2009
Poena
315
Btw i tu napinju za 7 meseci od poslednje doze.. Na zvaničnoj slovačkoj app nas sertifikat vazi 12 meseci od poslednje doze.
Aplikacija se zove: GreenPass

ljtruba

Slavan
Učlanjen(a)
27.04.2003
Poena
330
Inače, preselio se u Sloveniju, kupio preko pošte sertifikat... 15 evra košta ako ga dobiješ na mail pa instaliraš, a 50 evra ako je na USB. I zamislite... Odmah sve radi, ne treba nikakav middleware i dodatni softveri.

iOS

Cenjen
Učlanjen(a)
06.02.2016
Poena
195
Koliko vidim, trenutno im je u ponudi, kad se ispunjava strana sa podacima, jedino USB varijanta :)

Markic

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poena
265
Moja oprema  
Laptop
Macbook Air M1, HP Pavilion 17
Mobilni telefon
Google Pixel 4a 5G
Pametni uređaji
Galaxy Watch 4 Classic
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Jel radi nekome zakazivanje termina za ličnu kartu? Konstantno izbacuje prilikom pokretanja usluge "Molimo vas prijavite se u sistem". Da nije možda zbog toga što pokušavam da nalogom koji je napravljen samo uz pomoć korisničkog imena i lozinke?

iOS

Cenjen
Učlanjen(a)
06.02.2016
Poena
195
Zakazivanje za licna dokumenta zahteva dvofaktorsku autentifikaciju, a to znaci da uzmes parametre iz poste, instaliras Consent ID aplikaciju i tako se logujes na njihov sajt :)
Naravno da to moze i sa kvalifikovanim elektronskim sertifikatom.

nagard

Slavan
Učlanjen(a)
06.03.2004
Poena
405
Ja sam se prijatno iznenadio kada sam video da sa el sert moze da se pristupi podacimo iz PIO listing. Sada je samo pitanje da li print odatle priznaju ostali organi i institucije u vreme pandemije ili traze i dalje papir iz PIO po starinski?

Markic

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poena
265
Moja oprema  
Laptop
Mobilni telefon
Google Pixel 4a 5G
Pametni uređaji
Galaxy Watch 4 Classic
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Zakazivanje za licna dokumenta zahteva dvofaktorsku autentifikaciju, a to znaci da uzmes parametre iz poste, instaliras Consent ID aplikaciju i tako se logujes na njihov sajt :)
Aha, znači do toga je. Iskreno malo glupo da za ovakvu bazičnu stvar, kao što je zakazivanje termina zahtevaju 2fa.

outlaw

Uticajan
Učlanjen(a)
11.01.2002
Poena
1,645
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 5 3600 & AMD Wraith Prism LED RGB Cooler
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk Max
RAM
Kingston HyperX Fury RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
GPU
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB GDDR5
Storage
ADATA XPG SX8200 Pro NVMe SSD 512GB M.2 2280 PCIe
Zvuk
Creative Sound Blaster Z
PSU
Cooler Master MWE White 500W
Kućište
MS Industrial Titan II Pro
Monitor
Samsung SyncMaster 2443BW 24" 1920x1200
Miš & tastatura
Logitech G502 Hero & Logitech K740 Illuminated Keyboard
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S22 Ultra
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch4 Classic 42mm
GoPro HERO5 Black
Pristup internetu
  1. Kablovski internet

Pre desetak dana sam klincu zakazao za ličnu kartu preko svog naloga, na koji se logujem samo sa korisničkim imenom i lozinkom, tako da jedino ako su nešto u međuvremenu promenili...

Markic

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poena
265
Moja oprema  
Laptop
Mobilni telefon
Google Pixel 4a 5G
Pametni uređaji
Galaxy Watch 4 Classic
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Radi sad i kod mene.

lega99

Slavan
Učlanjen(a)
24.08.2005
Poena
420
Da li je moguce na e-upravi promeniti mail sa kojim se logujem i na koji mi stizu obavestenja o poreskim resenjima. imam nalog na mail.ru i sad su rusi smislili da treba staviit drugi password za logovanje preko e-mail klienta, znaci logovanje preko browsera jedan pass a preko klijenta drugi. Problem je sto ja nikao ne uspevan to da odradim, dodjem do polja gde treba da upisem pass za mail klijent ali tu su dva polja i cim upisem pass u polje ono zavrseno. Kad taj pass upisem u emai klijent on to ne prihvata, radi samo sa starim passwordom.

iOS

Cenjen
Učlanjen(a)
06.02.2016
Poena
195
Mozes da se logujes, ides desno na tvoje ime i onda moja eUprava, a zatim levo na izmena profila. Tu se nalazi i mail adresa. To je ono sto vidim kao mogunost i nadam se da je tako moguce.

faca

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poena
420
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire A5 515 Ryzen 5 5500
Mobilni telefon
Xiaomi Mi A2
Pametni uređaji
Xiaomi Mi Band 6,
Xiaomi Body Composition Scale 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
И мене ово занима али ја нисам успео. Покушавао сам више пута за годину дана и нисам успео.

lega99

Slavan
Učlanjen(a)
24.08.2005
Poena
420
Mozes da se logujes, ides desno na tvoje ime i onda moja eUprava, a zatim levo na izmena profila. Tu se nalazi i mail adresa. To je ono sto vidim kao mogunost i nadam se da je tako moguce.
Izmenio, navodno prihvatilo ali ne mogu da se logujem sa tim emailom nego sa starim

iOS

Cenjen
Učlanjen(a)
06.02.2016
Poena
195
Mislim da je onda jedini nacin da im pises i vidis sta kazu, da li je moguce promeniti mail adresu za logovanje.

lega99

Slavan
Učlanjen(a)
24.08.2005
Poena
420
Pisao sam, kad sam menjao vidim da ima neka stavka da im pises na neku adresu. Problem je sta ako ovi za mail.ru mi ukinu nalog, koliko ja kapiram oni forsiraju web logovanje i par aplikacija Thunderbird nisu spomenuli a ono sto pokazuje kao primer blage veze nema sa zivotom. -uprava ima na dnu izmene desno da im se pise to je neka beta, pisacu ali nemam pojma koje podatke da im posaljem, kazu posaljite licne podatke a na toj starni licni podaci su samo ime i prezime, cak ni JMBG nije oznacen kao licni podatak.

jorgovan

Čuven
Učlanjen(a)
13.03.2002
Poena
765
Javljaj i ja moram da menjam. Moram da menjam zapravo na gooomili servisa.

rafiki

Slavan
Učlanjen(a)
18.02.2005
Poena
455
Ne može da se menja username, odnosno mail kojim se loguje. Potrebno je poslati mail njihovoj podršci da vam obrišu nalog i onda možete da kreirate novi, sa novim mailom. Ko ima sertifikat, može sam da kreira nalog bez problema.
Pozdrav

lega99

Slavan
Učlanjen(a)
24.08.2005
Poena
420
Nabode nekako promenu tog mail na mail.ru, nista ja ne pisem nego oni izgenerisu neku gomilu znakova pa onda oruk u svaki linux menjaj rucno i ubacuj za mail.ru taj string sto su ga izgenerisali i to za primanje poste i slanje

sammy

Slavan
Učlanjen(a)
02.11.2007
Poena
395
Probao sam i ja to odavno, username nisam mogao da promenim mada osim opcija na sajtu na drugačije načine nisam ni pokušavao to da uradim.
Ali, na novi email koji sam stavio na profilu, stiže sve što treba, pa i porez.
Drugim rečima, nije mnogo ni bitno zapravo što je username na emailu koji se ne koristi, jer koliko shvatam na njega se ništa i ne vodi nego je tek tako username, vizuelno.

lega99

Slavan
Učlanjen(a)
24.08.2005
Poena
420
Evo zvanicno sam ekspresno dobio odgovor od euprave (za pohvalu), nema preprapke naloga, gasi se i otvara novi i da napisem ako zelim. Posto sam sredio mail.ru nemam potrebu da pravim novi nalog na eupravi.

faca

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poena
420
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire A5 515 Ryzen 5 5500
Mobilni telefon
Xiaomi Mi A2
Pametni uređaji
Xiaomi Mi Band 6,
Xiaomi Body Composition Scale 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Око преправке налога
Пре пар година сам направио ћалету налог са мојим главним мсилом, е сад тај маил бих хтео за свој налог. Шта чинити ако уопште може.
Имам ја свој налог са Сбб маилом(више ниса и на Сбб) али бих хтео свој главни маил.
Отац је преминуо.
Ако сам добро разумео лега99, мрка капа.

Nabukodonosor

Slavan
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poena
495
Jel uspeo neko da zakaze termin preko euprave za obnovu licne karte? Meni izbacuje ovu gresku u tri browsera i na telefonu. Naravno da sam ulogovan.

Prilozi

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    8.8 KB · Pregleda: 24

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poena
1,025
Око преправке налога
Пре пар година сам направио ћалету налог са мојим главним мсилом, е сад тај маил бих хтео за свој налог. Шта чинити ако уопште може.
Имам ја свој налог са Сбб маилом(више ниса и на Сбб) али бих хтео свој главни маил.
Отац је преминуо.
Ако сам добро разумео лега99, мрка капа.

Meni zvuči kao da bi ovo bio redosled aktivnosti:

Ugasiš nalog na oca. Oslobodio si svoj mail.
Ugasiš svoj nalog.
Registruješ svoj nalog na svoj mail.

Vrh Dno