Šta je novo?

E-sim za letovanje (Egipat ­č笭čçČ)

pTomic

Super Audio CD
VIP ─Źlan
U─Źlanjen(a)
31.01.2002
Poena
38
Treba da idemo na letovanje u Egipat pa gledamo opcije za kartice dole. Obzirom da smo i ┼żena i ja sa Ip11 i Ip12 e-sim je podr┼żan. E,sad moje pitanje je da li ga uzimati, za potrebe interneta?
MTS, Telenor i ostali 99% skidaju ko┼żu sa ledja u romingu...

pejova

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
29.08.2013
Poena
83
Esim nije podr┼żan kod lokalnih provajdera u Egiptu.

Na ovom linku imaš sve provajdere esima u svetu pa pogledaj da li neko ima u paketu i Egipat (mislim da nema):

Imaš surfroam esim, 1MB:
Egypt
0.17​

Nothingman

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
06.10.2005
Poena
63
Na aerodromu u Hurgadi postoje standovi njihovih mobilnih provajdera gde mogu da se kupe fizicke sim kartice, ako ti to nesto znaci.
Pre dve godine cene su bile dosta povoljne. Ako se dobro secam 10GB interneta je kostalo ispod 10 evra, a 20 GB je kostalo oko 15 evra ili nesto manje.
Fizicka kartica + mifi ruter i 10 dana sam imao super internet.

DBraveZ

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
30.04.2010
Poena
113
Takodje, mislim da je to najbolja opcija, da prosto kupis karticu cim sletis i miran si..

pTomic

Super Audio CD
VIP ─Źlan
U─Źlanjen(a)
31.01.2002
Poena
38
Da li je neko koristio Flexiroam aplikaciju?

hazmaju

Flash Drive
U─Źlanjen(a)
31.01.2019
Poena
28
Kradu megabajte kao besni na Orange u Egiptu... Bio sam pre dve nedelje i platio oko 10ÔéČ za 16GB, po prometu u samom sistemu potro┼íi┼í oko 8 a oni ti skinu svih 16, kupio sam posle jo┼í jednu. Moja preporuka je nikako Orange, samo Vodafone jer je daleko bolji signal i protok, a mo┼żda i ne kradu koliko Orange. Ja kada sam sleteo pao je sistem na Vodafone ┼ítandu, pa sam zato kupio Orange. Net je u najboljem slu─Źaju na 4G+ imao protok oko 20 - 30 MB/s

Angenius

Flash Drive
U─Źlanjen(a)
15.08.2021
Poena
1
Na aerodromu u Hurgadi postoje standovi njihovih mobilnih provajdera gde mogu da se kupe fizicke sim kartice, ako ti to nesto znaci.
Pre dve godine cene su bile dosta povoljne. Ako se dobro secam 10GB interneta je kostalo ispod 10 evra, a 20 GB je kostalo oko 15 evra ili nesto manje.
Fizicka kartica + mifi ruter i 10 dana sam imao super internet.
Da li biste mogli da mi objasnite sta je ta─Źno ta internet kartica? Jel ae onda menja i broj? Kako se podesava u telefonu?
Hvala Vam unapred

Nothingman

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
06.10.2005
Poena
63
To je obicna sim kartica koju ubacis u telefon kao i svaku drugu (i naravno tada ti se promeni broj). Ne secam se tacno da li su ove kartice u Egiptu bile ogranicene samo na internet saobracaj (bez mogucnosti poziva). Mene telefoniranje nije zanimalo tako da to nisam ni proveravao. Podesavanja se ne secam, ali cim se ne secam znaci da je bilo nesto veoma jednostavno. Verovatno samo ubacis i to je to.
E sad, ja nisam tu karticu ubacio u svoj telefon (jer mi je bilo bitno da drugi mogu da me dobiju na moj broj telefona) nego sam sa sobom poneo mifi ruter u koji sam ubacio tu egipatsku sim karticu. Mifi ruter je mali uredjaj u koji ubacis sim karticu i onda na njega mozes da se kacis sa drugih telefona/racunara preko wifi mreze kako bi imao pristup internetu. Ruter radi na bateriju koju punis preko usb-a. Moj model sa jednim punjenjem ima nekih 4-5 sati autonomije. Ako ti treba duze onda poneses neki power bank pa tako moze da izgura ceo dan bez prikljucivanja na struju.

miki92

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
14.06.2011
Poena
63
Zezaj se jer je meni mts i sa iskljicenim podacima i zabranom interneta u romingu naplatio neki tro┼íak od 4000 dinara za 3,14 mb jer je bazna stanica komunicirala sa telefonom. Zna─Źi mts slede─çi put vadim iz telefona na putu do destinacije.

nemili

Flash Drive
U─Źlanjen(a)
03.08.2020
Poena
8
Zezaj se jer je meni mts i sa iskljicenim podacima i zabranom interneta u romingu naplatio neki tro┼íak od 4000 dinara za 3,14 mb jer je bazna stanica komunicirala sa telefonom. Zna─Źi mts slede─çi put vadim iz telefona na putu do destinacije.
Nikada mi se to nije desilo a da sam nisam uklju─Źio internet. Koristio sam roaming u 50+ zemalja na raznim kontinentima i na raznim telefonima. Jednom sam samo u Meksiku napravio oko ~4000 din za 2-3mb ali to sam morao da uklju─Źim internet zbog neke promene leta...

miki92

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
14.06.2011
Poena
63
Meni se desilo u avgustu, net je kori┼í─çen preko wifi na mifi ruteru, a podaci su bili isklju─Źeni,i dalje su u pode┼íavanjima. Ali za nauk za slede─çi put.

mdark

Flash Drive
U─Źlanjen(a)
19.11.2014
Poena
28
@miki92 Ovo mo┼że da se desi ako je VoLte bio uklju─Źen. Ako su ostvareni neki standardni pozivi, naplacen je i net za njihovo uspostavljanje.

stopke

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
04.12.2009
Poena
63
Meni se desilo u avgustu, net je kori┼í─çen preko wifi na mifi ruteru, a podaci su bili isklju─Źeni,i dalje su u pode┼íavanjima. Ali za nauk za slede─çi put.
Napravi novi APN, tu random otkucaj neka slova u polja koja bude trazio i cim predjes granicu ga odaberi. Kad se vratis u Srbiju prebaci na regularan APN.

Vrh Dno