Šta je novo?

e-mail na mobilnom

BojanPA

Slavan
Učlanjen(a)
22.10.2004
Poruke
37
Poena
304
Kako podesiti telefon (u mom slucaju Nokia E60) da prima direktno yahoo i google mail e-mailove?
Da li je potreban neki forwarding i aktivacija nekog posebnog servisa kod provajdera (u mom slucaju 064 mreza)?
 
Kod provajdera ti treba pristup Internetu, ništa više. Mislim da Yahoo! ne pušta POP access osim ako ne platiš, a gmail ne pušta po defaultu, ali imaš opciju da aktiviraš (free of charge).

Uključiš to i pratiš uputstva na gmail-u i sve ćeš da podesiš. Povedi samo računa o tome da su portovi za slanje/prijem drugačiji od standardnih i to je to.

E, da ... na Telekomu ćeš valjda morati da koristiš apn za Internet, to je onaj drugi ...
 
yahoo neces moci da koristis to je sigurno samo ako uplatis na mobi yahoo
 
www.mail.ru (moze wap.mail.ru), sljaka na svemu sto ima pristup netu :) Poseti i napravi sebi "sanduce"
E sada ima jedan mali problem, a to je sto pederi (100 im majki j***m) sa hotmail-a, yahoo-a, 3dnet.co.yu i slicni tretiraju postu sa mail.ru i slicnih kao spam, samo ne znam kako odredjuju kada pustaju postu a kada ne (danas prolazi, sutra ne). Inace na mail.ru spama prakticno nema i ne za*bava
 
E da, ja imam E61 (u pricipu identican OS kao kod tebe). Treba ti samo GPRS usluga od provajdera, a pop i smtp servere podesavas na telefonu u programu za postu. Sada sam se setio. Pre jedno 2 meseca mi ortak rece da je "nabudzio" gmail u outlook expres, sto znaci da bi trebalo da radi. Yahoo ne moze, u stvari pre sam citao u SK da ima fora, ali opet to nije direktan pristup mail-u nego "prevara".
 
evo ljudi namestih konacno taj mail na telefonu :)

naime potrebno je na 064 mrezi prvo kreirati svoj mail nalog koji je tipa: [email protected], zatim na gmailu forwarding na ovu adresu (yahoo se placa), i konacno podesavanje maila na telefonu koje je u principu lako samo je potrebno za incoming i outgoing servere staviti x1.gm.telekom.yu
Posle svega ovoga mail sljaka odlicno :)

p.s. naravno potrebno je inace imati konfigurisan wap na mobilnom koji se konfigurise ili rucno ili dobijanjem samokonfiguracione poruke
 
Poslednja izmena:
Super, samo koji ce ti wap. Ja picim preko gprs-a, znaci mora i tvoj E60. Preko wap-a je mlooogo skuplje.
Ali sve jedno-www.mail.ru forever!! :)
 
pazi sada, gprs je 0.04 para po kilobajtu ili 4 din za 100 kilobajta. Recimo homepage yahooa ima oko 300k sto bi kostalo u ovom slucaju 15 din (sa pdvom)

preko wapa istu tu stranicu otvoris za 30 sec ili manje a kosta 8 din u skupljoj i 5 din u jeftinijos tarifi pa sada u ovom slucaju je ovo bolje

za msn na mobilnom bolje je onda koristiti gprs
 
A zasto bi se uopste logovali, bar da je na pop.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno