Šta je novo?

DVi-VGA analog 19", 22"

cc13

Slavan
Učlanjen(a)
05.06.2006
Poruke
1,369
Poena
349
Na monitoru Samsung 940BW i GF 6600GT slika je ista preko DVi i preko analog VGA,dok je na Asus MW221U i Radeonu 3850 mnogo bolja na DVi,kada je povezan na analog slika je blago mutna i crni fontovi izgledaju dosta losije,u cemu je fora? jel ima veze velicina ekrana,mislim dali je 22-ci "potrebniji" DVI nego 19-tici ili Asus ima ocajan vga analog?
 
Poslednja izmena:
Generalno, razlika izmedju DVI i VGA je mnogo izrazenija na monitorima vecih dijagonala (22, itd.).
 
Samo da dodam na sve ovo
Grafika 2600 pro ,22'' wide philips,slika sa default VGA nije ok dok sa DVI preko adaptera na VGA,crystal clear.Ko ne veruje,neka dodje da se uveri.Sve radi kao sat godinicu dana.
 
Imao sam prilike da montiram jedan LG 22" na vga i uopste nisam bio zadovoljan, dvdrip izgleda dosta lose, a ni 720p ne izgleda Bog zna kako! Grafika je 6200. Tako da definitivno za vecu dijagonalu mislim da je dvi neophodan.
 
Samo da dodam na sve ovo
Grafika 2600 pro ,22'' wide philips,slika sa default VGA nije ok dok sa DVI preko adaptera na VGA,crystal clear.Ko ne veruje,neka dodje da se uveri.Sve radi kao sat godinicu dana.

Tebi onda ne valja VGA kabal!;)

@cc13 - fora moze biti u mnogo cemu. npr. kod mene na 940bw 19" Samsungu (eto isti monitor) jednostavno nema neke velike razlike izmedju VGA i DVI. Jedino sto primjetim kada koristim DVi jeste za nijansu ostirija slika nego kod VGA. A konkretno u tvom slucaju je stvar do monitora, tj. do tog Asusa kome je losiji VGA nego Samsungu pa daje mnogo losiju sliku! Nije dzaba Samsung Samsung, a Asus Asus!;) Nebo i zemlja!:-devil-:
 
Definitivno zavisi od individualne kombinacije kartica-monitor. Negde je razlika uočljiva, negde ne. A teoretski trebalo bi da se primeti.
 
Poslednja izmena:
Tebi onda ne valja VGA kabal!;)

@cc13 - fora moze biti u mnogo cemu. npr. kod mene na 940bw 19" Samsungu (eto isti monitor) jednostavno nema neke velike razlike izmedju VGA i DVI. Jedino sto primjetim kada koristim DVi jeste za nijansu ostirija slika nego kod VGA. A konkretno u tvom slucaju je stvar do monitora, tj. do tog Asusa kome je losiji VGA nego Samsungu pa daje mnogo losiju sliku! Nije dzaba Samsung Samsung, a Asus Asus!;) Nebo i zemlja!:-devil-:
Imam pomenuti Asus i slika je primetno, po meni odvratno :d lošija na VGA, nego na DVI, isto je bilo kad sam imao 940B, za 931BF se već ne sećam, a to Samsung vs. Asus, to što je Samsung poznatiji u svetu monitora i što ima veću proizvodnju ne znači i veći kvalitet.
 
Vala znaci, ja sam se smejao Asusima kada sam u prodavnici gledao koji da uzmem.

Na svim Samsunzima je slika bila jako stabilna, sa dobrim bojama i finim fontovima.
Na Asusima i LG-evima je treperela sve vreme iako je bila staticna slika.

Neki moj sud - za one sa ne tako dubokim dzepom LG i Asus , za beskompromisne - Samsung i Viewsonic! Ende!
 
Nazad
Vrh Dno