Šta je novo?

Dve mrezne kartice

bojan.curcic987

Poštovan
Učlanjen(a)
19.01.2015
Poruke
68
Poena
60
Pozdrav svima,
Izvinjavam se ako tema nije u dobroj grupi neka moderatori prebace gde treba?

Imam pitanje u vezi racunara sa dve mrezne kartice, jedna integrisana druga naknadno ugradjena. Znam da ta druga rj45 uticnica moze da posluzi kao switch za NET. Zanima me ako racunar povezem na VPN od kuce ka poslu, da li ce i taj drugi uredjaj(TV, racunar, android box itd...)koji dobija internet sa tog racunara imati takodje VPN konekciju ili ne?

I da li imate neki predlog kako to da izvedem? Da li preko nekog uredjaja ili rutera? Poenta je sledeca, kada se povezem VPNom na firmu u kojoj radim racunar ima max protok kao i bez VPNa. Kada povezem Android box brzina je jako mala 10-15mbps a paket mi je od 100mbps. Android box je jedan od skupljih i sa mocnom konfiguracijom. Treba mi nekako VPN ali da imam veci protok

Hvala unapred
 
Pozdrav svima,
Izvinjavam se ako tema nije u dobroj grupi neka moderatori prebace gde treba?

Imam pitanje u vezi racunara sa dve mrezne kartice, jedna integrisana druga naknadno ugradjena. Znam da ta druga rj45 uticnica moze da posluzi kao switch za NET. Zanima me ako racunar povezem na VPN od kuce ka poslu, da li ce i taj drugi uredjaj(TV, racunar, android box itd...)koji dobija internet sa tog racunara imati takodje VPN konekciju ili ne?

I da li imate neki predlog kako to da izvedem? Da li preko nekog uredjaja ili rutera? Poenta je sledeca, kada se povezem VPNom na firmu u kojoj radim racunar ima max protok kao i bez VPNa. Kada povezem Android box brzina je jako mala 10-15mbps a paket mi je od 100mbps. Android box je jedan od skupljih i sa mocnom konfiguracijom. Treba mi nekako VPN ali da imam veci protok

Hvala unapred

Nije nemoguce da bi radilo ako bi u sharing jezicku podesavanja za mreznu karticu koja je povezana VPN-om izabrao opciju "Allow other network users to connect through this computer's internet connection", a zatim drugu mreznu karticu povezao sa android box-om bilo direktno bilo preko switch-a.

Mozda moras i da istovremeno obelezis oba mrezna adaptera i da preko desnog klika ides na opciju Bridge Connections. Nisam siguran tacno koja od te 2 opcije ce da ti radi, ali verujem da resenje koje ti odgovara mozes naci u njima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno