Šta je novo?

DVD mediji - gde i koji?

voodoo_

Čuven
Učlanjen(a)
31.08.2003
Poruke
9,699
Poena
920
Mislim, mene ovo ne interesuje posto ja znam gde i koji :d ali neka ovo bude thread za sve informacije vezane za kvalitet i nabavku DVD medija.

Ajmo sticky.
 
^ pricas o dual-layer diskovima? za 17din? :trust:

...ne naravno :)
mislio sam da sam u 'thread-u' - odgovor na prethodnu diskusiju - prica o obicnim disk-ovima, 20, 18 itd. - a ja reko cisto, niko ne spominje buvljak - cene su uglavnom najjefitnije tamo
btw. i ja sam imao dosta problema sa Verbatim-om u skorije vreme, ocaj su - imao sam 50 komada od kojih sam mozda pola iskoristio - posle toga uzimam Maxell - nesto su 'sporiji' (tako izgleda, koristim ih i za DVD recorder, najvise + s/w bkp nesto) ali su solidni, sljakaju i nema problema...

Dual - mislim da su dosta kao i svuda, 150 ili tako nesto
izvinjavam se na zabuni - no mesaju se post-ovi, originalni naslov je na bilo koju blank mediju...
poz
 
Neki kvalitetni (dugotrajni :D) CD-ovi, na 10-ak komada?
 
Gde se mogu u Beogradu kupiti ti Maxell DVD -ovi, i po kojoj ceni, ako se kupuju u pakovanjima ? U Pančevu, se prodaju samo Xwave i Verbatim. Ti Xwave su 48 dinara što mislim da je skupo. Da li bi mi neko mogao reći u čemu je prednost tih dual layer diskova ?
 
Prednost Dual Layer DVD-ova je u tome sto su gotovo duplo veceg kapaciteta nego obicni DVD-ovi, odnosno kapacitet im je 8.5 GB.
To ti treba ako treba da narezes nesto vece od 1 DVD a ne bi/ne mozes/ne isplati ti se maltretiranje to da narezes na vise "obicnih" DVD-ova.
 
Koristim maxell dvd+r dual, cena je oko stotinak dinara, ali odlicno radi i svaka preporuka, takodje koristim i maxell dvd-r cena je 18din pojedinacno i apsolutna prepouka
 
U Novom Sadu imaš u Novelu, 90 kinti komad. Pristojan kvalitet po OK ceni. Verbatim (printabilni) ima u Sonic Line prodavnici na Novom naselju po 125 din, ali me mrzi da se akam sa Limana do N.Naselja zbog diskova pa uzimam Maxell.
 
nije greska nego ce od 10 da rade 6.
poznanik uzeo u metro maxell dvd ( obican) na stapu, i imao je visok procenat skarta.
 
Jel video neko lilghtscribe CD u Novon Sadu? Trazio sam u jevrejskoj u pasazu ali ima samo DVD.
 
Ja vam lijepo kazem, ako hocete vrhunski DVD potrazite JVC medije (kod nas zapinju za noge ima ih na svakom cosku).

Da li je video neko ove diskove u BG ?
Da li bi mogao da pogledas koji je media code npr. sa CDspeed-om,
a i neka fotka kutije ne bi bila naodmet )

Trebalo bi da su Taiyo Yuden ako su novijeg datuma.

Da li neko zna gde bi se mogao naci Verbatim made in UAE ?
Ovi indijski su trenutno ocaj :S:
Indijski, uvoznik Mikro racu**ri, klonite ih se.



Nije do rezaca, evo skena sa starim indijskim Verbatim-om,narezano jucer.
Daleko je i to od sjajnog, ali bar ne propadaju nakon godinu,dve.

 
Verbatim

timmi na kojoj si brzini rezao te Indijske (i stare i nove)??
I kako znas da propadaju nakon godinu dve na osnovu skena?

Kod mene je obrnuto, ovi novi Indijci (iz Mikro R.) imaju nesto bolji sken od starih ali su i dalje daleko od UAE.

Stari Made in India (pocetnih 500MB)
Rezao BenQ DW1650
@4x
Stari Made in India (pocetnih 500MB)a.jpg

Novi Made in India (pocetnih 500MB)
Rezao LG H62N
@4x
Novi Made in India (pocetnih 500MB)a.jpg

Stari Made in India (poslednjih 500MB)
Rezao BenQ DW1650
@4x
Stari Made in India (poslednjih 500MB)a.jpg

Novi Made in India (poslednjih 500MB)
Rezao LG H62N
@4x
Novi Made in India (poslednjih 500MB)a.jpg

Made in UAE (pocetnih 500MB)
Rezao LG H62N
@4x
Made in UAE (pocetnih 500MB)a.jpg

Sve svoje diskove rezem @4x tako da nemam skenove sa nekih vecih brzina.

Ima li jos uvek negde Made in UAE diskova, anyone??
 
Evo mali info:
http:/[/QUOTE]

Hvala Terminator !
Dakle definitivno jesu YUDEN000T03

@Meteorian probao sam sve brzine i na AD7200 rezultati su losiji na manjim brzinama,
ali to je vec razlika u rezacima ili firmware-u , tj. kakvu strategiju primenjuju
za odredjeni tip medija.
Za ove nove ne tvrdim da propadaju, ali mi skenovi ne ulivaju neko poverenje.
Videcemo za par godina:)
Ove stare sam nedavno skenirao ponovo i za sada su ok.

Sa starim Lite on rezacem sam na ovim starim indijcima imao dosta bolje rezultate
Rezano na 8x

[URL=http://s360.photobucket.com/albums/oo41/ka1ros/?action=view&current=full138xnoviverb.jpg][IMG]http://i360.photobucket.com/albums/oo41/ka1ros/th_full138xnoviverb.jpg

Da li je neko video JVC ili Verbatim UAE u Beogradu ?
 
aj preporučite neke SL i DL DVD-ove za dugotrajno skladištenje slika.
planiram da sve slike prebacim na diskove i da sam miran sledećih 50-ak godina :), da se ne tresem dal' će HDD da rikne.
 
Kupio sam u prolazu isod doma omladime, RW diskove (i to DVD+RW) "V Excellence", sjajno su se pokazali do sad, bolje od Verbatima a prilično su jeftini.
Ako neko koristi RW još uvek (ja svakodnevno), ovi su iznenađujuće dobri.
 
Kakva su iskustva sa Kodakovim medijima?
 
Nazad
Vrh Dno