Šta je novo?

Dva rutera, jedna mreža

Sad drugo pitanje. Jesi li i tplink i WiFi extender povezivao bežično sa tehnicolor ruterom?
 
Probaću taksativno da nabrojim varijante koje su bile kako bi ti bilo preglednije šta se dešavalo. Technicolor je u svakoj varijanti primarni i u svakoj varijanti je povezan preko kabla sa TP Link-om.

  • Technicolor i TP Link, svaki ima svoju Wi - Fi mrežu (dakle dve mreže u kući) i sve radi kako treba. Međutim uzimam Mi box S na kojem EON aplikacija neće da radi kako treba u toj kombinaciji;
  • Nakon toga stavljam da TP Link bude AP i da svugde bude ista mreža u kući, EON je proradio kako treba ali prekida sa vremena na vreme (isto i Youtube), odnosno kao da u toj kombinaciji TP Link ispada sa mreže;
  • Uzimam Mi Wi Fi Extender Pro i bežično (jedino tako i može) ga spajam sa Technicolor ruterom. Opet se čini da i Mi uređaj ispada sa mreže (ima prekida u radu EON i Youtube aplikacije) ali sada se javlja i novi problem "obtaining IP…", odnosno različiti uređaji u različitim situacijama neće da se povežu na mrežu preko Mi Extender Pro. Isti ti uređaji se povežu na Technicolor odmah bez problema, odnosno na Mi Extender ako ga izvadim iz struje i vratim.
 
Baš to "izvadim iz struje i vratim" je boljka jeftinih ekstendera. Ja sam svojevremeno bacio pare na to, video kako to radi, tačnije ne radi, i posle platio ozbiljno za pravi AP - Ubiquiti.
 
@boki78

U drugoj varijanti probaj da povežeš tp link kablom na tehnicolor ali u ap modu. Lan kablove kačiš na lan portove oba uređaja.
 
^
Tako je i bilo povezano, u obe spomenute varijante.

Na žalost očigledno su u pitanju problemi sa jeftinim uređajima i gremlinima koji žive u njima. :)

Bacio sam pare (sreća ne puno) i naučio nešto.

Jedino što me nervira što nisam uspeo da namestim da mi radi normalno, znači može da radi sa povremenim izvlačenjem iz struje.

Hvala još jednom na svom trudu!
 
Jbga @boki78 oduvek je vazilo pravilo sa odnosom para i muzike :D

Ja pokusavam da ne kupim Cisco ruter, zelja mi je :D imam CCNA, i treba da spremam CCNP. Znam da mi ne treba takav ruter ali privlaci me :D


Samo mi nije jasno kakvi su im ovo popusti na Brand New opremu :D

Kupis ovakav jedan ruter i uzmes jedan AP ili dva, razdvojis mreze fizicki ko covek preko VLAN-ova i portova i sve ce dati radi :D
 
Nazad
Vrh Dno