Šta je novo?

Dubinsko čiščenje klime?

pTomic

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
31.01.2002
Poruke
1,145
Poena
660
Momci i devojke,
da li ste ovo radili i koga ste zvali da Vam to radi?

Hvala unapred.
 
Mislis na ono pranje kompresorom sa obujmljivanjem klime gumiranom vrecom i sprovodjenjem otpadne vode u kantu, kao sto je jedan covek nekoliko puta kacio snimke?
Ja nisam cuo da to neko kod nas radi.
Ovaj sto je kacio je ih Bosne, ima svoju radnju...
 
Pa nema potrebe za kesom, može da se opere izmenjivač detaljno dok je kadica za odvod na mestu, turbina se svejedno skida i pere odvojeno, a ostatak (posebno iza izmenjivača) se lako prebriše dok su izmenjivač i kadica pomereni da se izvuče turbina.
 
Dodjoše ljudi, opraše mi 3 unutrašnje jedinice. Rasturili kompletno klime.
E, sad što mi polomiše neki zupčanik za podizanje panela, pa ga nabudžiše..
I što mi ostaviše svinjac u kupatilu sa gomilom vode ispod kade..
U načelu sam delimično zadovoljan...
Ako se ukaže neko bolji, zvaću te bolje.
 
Prao si klime sada u sred grejne sezone? To se radi posle sezone grejanja ili hladjenja.
Koji zupcanik polomili, da nije Fujitsu LU model?
 
Fujitsu lu model ima problem sa poluzupcanikom ,hoce da pukne,inace su napravili novi koji ima deblji deo koji je problematican bio
 
Meni je taj zamenski skroz otisao posle 20ak paljenja. Isto taj "ojacani".
Cekam da prodje grejanje, pa da poprave, ne bih da zeznu skroz nesto tokom grejanja. Sada mi poklopac drzi kanalica za kablove naslonjena na zvucnik na podu ili ti, "motka" sa poda drzi podignut poklopac.
 
Ja juce sam zamenio ,ne moras tako samo podigni panel i podmetni nesto iza njega,evo ga zlocinac
 

Prilozi

  • 20210221_142528.jpg
    20210221_142528.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 218
Nisam se nesto bavio time, samo poturio sta sam tada imao...gde mislis da poturim i sta?
Evo kako je sada...zanemariti ostali haos :)
 

Prilozi

  • 20210221_160830.jpg
    20210221_160830.jpg
    103.8 KB · Pregleda: 219
Samo podignes rukom panel kao kada je na poziciji i iza postavis nesto ,meni je posluzila siroka selotejp traka ,nju sam samo ubacio iza komplet nista lepljenje
 
Uradih to sada i ja, taman oprah i filtere...
A evo ga kod mene "ojacani" zupcanik :)
 

Prilozi

  • 20210221_200006.jpg
    20210221_200006.jpg
    155.8 KB · Pregleda: 198
Ovo nije ojacani vec isti kao fabricki,zao mi je sto ne slikah kako izgleda,sa jedne strane ima vise mesa tj krug je siri
 
Cak stavise ne deluje mi ni kao fabricki bar nije kao moj,ovaj deluje belja plastika i nema one zljebove prostije mi deluje od mog
 
@Xepoj87

To kod tebe izgleda kao da je neko uradio na 3D stampacu...:unsure: Ne izgleda tako originalni...
Kod mene su klime dosle fabricki sa vec ojacanim zupcanikom i za sada nema problema.

Nasao sam na netu neke slike zupcanika, ovaj levi je taj ojacani , a desno na slici je stari, vidi se u cemu je razlika.

FUJ_K9319292014.jpg
 
I meni deluje kao da je pravljen zato mi nije jasno zasto kaze da mu je ojacani pukao,ili ga je neko za..bo ili ga je on pravio,jeste na slici ovaj levo takav su mi dali to je taj novi videcemo da li ce potrajati
 
Meni su tako u ACG servisu rekli, da je ovaj koji oni prave bolji od originala, a nisam ni znao da ima neki noviji original.
Evo starog
 

Prilozi

  • 20200618_164719.jpg
    20200618_164719.jpg
    60.6 KB · Pregleda: 94
Sad ih zoves i trazis da ti daju original ojacani a ne ovo sr...nje,ovo ne da nije ojacani nego deluje i slabije
 
Ja sam moju klimu sam skidao i cistio skroz. Nije nikakva nauka skinuti 10ak srafova i ocistiti. Ako mislis da ne mozes tj da ces nesto polomiti skines makar do saca i to ispricas nekim sredstvom namenjenim za to ili neku home varijantu axel/voda (alkohol/voda), A turbina ili kako se vec zove onaj deo mozes nekom cetkicom za zube npr da skines...Inace i spoljasnja jedinica bi trebalo nekad se ocisti od onih maca i prasine ako ima topole blizu...
 
Ja sam ove godine uz pomoc axel i tople vode od 60C iz bojlera solidno oprao sace - izmenjivac toplote. Skinuo sam panel koji se podize i prednju masku kako bih bolje prisao izmenjivacu, nisam mogao da dodjem do ventilatora - turbine i kadice koja skuplalja kondez i koja prestavlja najveci problem kad se sa grejne sezone prelazi na hladjenje. Jos kad se tome doda da pojedini majstori nevode racuna i daju kontra pad unutrasnjoj jedinici i u kadici ostane odredjena kolicina vode koja je odlicna podloga za glivice i budj.
Da li mi mozete dati preporuku za kvalitetno sredtstvo za pranje unutrasnje i spoljne jedinice i kako da skinem turbinu - ventilator kako bih dosao do kadice i sa cetkicom je posteno opraoi video kao odlazi voda.
Zahvaljujem se na razumevanju i pomoc, slikao bih kao sam odradio i okacio na post kako bi i drugi clanovi koji zele da samostalno odrade ovaj posao videli kao se radi. Imam spremnu mlaznicu sa kuglastim ventilom i gumenim crevom od 10m koji povezem sa slavinom kod kade i na taj nacin imam toplu vodu za pranje unutrasnje i spoljne jedinice.
 
Naprskaj dobro Axel Sgrasso na izmenjivac i ostavi 10 minuta da to udje u kadicu, Axel ce da ti raskravi sve to i posle samo dobro isperes. Turbinu ja perem bez skidanja, postavim foliju i dole korito da se skuplja voda, naprskam isto Axel, sacekam par minuta i onda dobro isperem. Do sad sam prao sa bastenskom prskalicom ali je pritisak slab za turbinu, namucim se dok isperem. Sad sam i ja nabavio crevo i onaj nastavak sto pojacava pritisak i tako cu da ih perem od sad. Topla voda ti ne pomaze puno a 60c nije preporucljivo za pranje klime.
 
Naprskaj dobro Axel Sgrasso na izmenjivac i ostavi 10 minuta da to udje u kadicu, Axel ce da ti raskravi sve to i posle samo dobro isperes. Turbinu ja perem bez skidanja, postavim foliju i dole korito da se skuplja voda, naprskam isto Axel, sacekam par minuta i onda dobro isperem. Do sad sam prao sa bastenskom prskalicom ali je pritisak slab za turbinu, namucim se dok isperem. Sad sam i ja nabavio crevo i onaj nastavak sto pojacava pritisak i tako cu da ih perem od sad. Topla voda ti ne pomaze puno a 60c nije preporucljivo za pranje klime.
Moze li neki link da vidimo kako izgleda to crevo i taj nastavak, ja kad sam trazio nisam mogao da nađem ništa sem peraca pod pritiskom.
 
Ja oprao staru klimu sa nekim sredstvom bas detaljno ali i dalje se oseti kiseo miris kad radi. Izgleda da mi ne gine borba sa nekim "majstorima".
Svaki predlog je dobrodosao.
 
I meni se desilo isto sa jednom sad skoro, pustio sam da duva na najmanju brzinu samo Fan mod i isprskao Axel Sgrasso na izmenjivac da uvuce u sebe, pustio 5 min i onda prebacio na hladjenje na 18C da se ispere kondezom i od tad ko nova.
 
Turbina ociscena detaljno. Kadica je bila prljava tako da je moguce da je tu problem. Nagib nije bas najbolji pa sam nesto budzio da kondenz bolje izlazi ali generalno nema ga puno. Tesko se rasklapa tj tesko se vadi turbina. Morao sam da odvrnem izmenjivac i da ga nategnem na gore zajedno sa cevima da bih izvukao turbinu - moguce da sam ja komplet jedinicu malo pomerio iz lezista u prosih nekoliko puta kad sam cistio. Takodje ima jos jedan moguci problem - slivnik na zadnjem kraju izmenjivaca - on je u sklopu plastike koja visi na zidu i drzi izmenjivac pa nemam skoro nikakav pristup - jedino kad nategnem sace na gore onda mogu malo da uguram prste. I tu postoji neki sundjer tako da je moguce da se nakotilo ko zna sta tu.
Odradio sam ovo sa Axel-om i za sada se ne oseti nista. Videcu kakva je situacija za par dana.
Hvala na pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno