Šta je novo?

Drugi EON uredjaj u stanu?

Nikolixx

Poznat
Učlanjen(a)
12.01.2022
Poruke
10
Poena
25
Moja oprema  
Pametni uređaji
Telefon, EON Smart box.
Skoro sam nabavio Tesla Smart TV, i nisam zadovoljan sistemom uopste, razmisljao sam o narucivanju drugog EON uredjaja, s' obzirom da vec jedan imam.
Naravno sad tu nailazi promlematika kako dovesti lan kablu iz dnevne sobe do moje sobe a da ne izgleda ruzno, i drugo (verovatno i bitnije pitanje) isplata tog uredjaja.
Moja majka je bila ubedjena da imamo pravo na jos jedan EON uredjaj u kuci, medjutim kada sam kontaktirao call centar i objasnio im sve gore vec navedeno on je predlozio neku opciju od oko ~6500din sa dodatkom na mesecnu pretplatu +~600din. Ja imam paket "DIGITALNI EON FULL", tako da molim vas ako je neko iz sbb-a ili neko ko se razume/ima iskustva , da mi pojasni.
Hvala! :D
 
Otvori Google store, vidi da li ti televizor vidi eon aplikaciju.
Ako radi, instaliraš, odeš na mojsbb i aktiviras preko koda. Radiće preko WiFi.
 
Otvori Google store, vidi da li ti televizor vidi eon aplikaciju.
Ako radi, instaliraš, odeš na mojsbb i aktiviras preko koda. Radiće preko WiFi.
da, shvatio sam da imam i to kao opciju, medjutim ovaj tv ima neki "Opera Smart" operativni sistem na kom jedva YT radi, tako da sam verovatno osudjen na D3 Mini, ili da placam ~600 din mesecno za eon. Hvala svakako.
 
A varijanta sa Mi stickom ili nekim drugim, možda ti završi posao?
 
A varijanta sa Mi stickom ili nekim drugim, možda ti završi posao?
To nije losa ideja, tu mogu da skinem eon posto vidim da npr Mi Stick podrzava Google Play. Uzecu u obzir dobra ideja, hvala!
 
Ja kolko znam trebalo bi da svako moze da uzme dodatni EON Smart Box uredjaj u kuci/stanu samo mora da placa mesecnu rentu tog dodatnog uredjaja bez obzira na paket koji koristi.
I jednokratna instalaciona taksa za taj dodatni EON Smart Box mislim da mora da se plati takodje, bez obzira na trenutni paket.
Proveri u njihovom pdf cenovniku najbolje , sigurno tamo pise detaljnije ili ih pitaj preko Fejsa , obicno brzo odgovore.
 
Poslednja izmena:
To nije losa ideja, tu mogu da skinem eon posto vidim da npr Mi Stick podrzava Google Play. Uzecu u obzir dobra ideja, hvala!

Ja koristim mi stick sa eontv, radi odlično. I to ti je najjeftinija opcija.
 
Da ne otvaram temu sa istim pitanjem postavicu ovde. Skoro sam presao na eon, do sad sam imao d3. Hteo bih da uzmem drugi udredjaj za deciju sobu, ali mislim da su u SBB-u malo ribnuli cenu. 7000+290 mesecno. Na oglasima vidim da moze da se kupi eon za 30evra pa na vise. Neki su cak i sa otkljucanim kanalima i sa otkljucanim wifi-jem. Razmisljam da uzmem jedan i da ga povezem sa onim kodom za android televizor sto dobijam u paketu. Interesuje me da li bih na tom drugom televizoru mogao da koristim sve iste usluge kao i na glavnom u dnevnoj sobi? Znaci, svi kanali koji su u paketu, vracanje unazad i video klub? Youtube i aplikacije kontam da bi radile bez problema. U oglasima vidim i da moze da se instalira SmartTube (YT bez reklama) kao i TeaTv hakovana aplikacija - za gledanje novih filmova sa nasim titlovima. Ako bih instalirao nesto od tih aplikacija na glavnom eonu koji sam dobio da li postoji neka sansa da se nesto zezne ili pokvari? Ne bih da nesto zeznem pa da moram da kupujem novi eon. :) Sta bi jos valjalo razmotriti od aplikacija za instaliranje? I jos samo jedno pitanje za kraj, da li mozda ima neka bolja opcija za iste pare kao eon u oglasima koja bi mi zavrsila sve navedeno. Hvala na odgovorima.

P.S. Zaboravio sam da dodam da kanale na drugom televizoru gledam preko kartice.
 
Poslednja izmena:
Ja сам са огласа за 6000 дин купио откључан EON који на себи има инсталирану и SmartTV EON апликацију.
Уређај сам активирао са кодом за смарт тв преко МојСББ. Користим EON ''ван мреже''.
Једино што није било оног EON уређаја који се добија за кориснике ван мреже, који има и WiFi,
него само KAON модел који добијају корисници који су на СББ мрежи, он нема WiFi.
Али ми све ради без грешке и како треба, повезан је помоћу интернет (UTP) кабла.

Раде сви канали на које сам претплаћен.
Може да се инсталирају апликације нормално, чак може и продавац да их инсталира унапред.
 
P.S. Zaboravio sam da dodam da kanale na drugom televizoru gledam preko kartice.

Ako se uzme EON full, tu imamo "pravo na 1 EON box i 1 EON TV aplikaciju" ne pominje se ta CAM kartica za za smart televizor. Da li se ona dodatno naplaćuje u EON full paketu pored "1 EON box i 1 EON TV aplikacije"?
 
Podrazumevano da pricamo za prikljucak u mrezi jer da je van mreze nikakav d3 cam ili nesto drugo nije u igri.

U digitalizovanim podrucjima duzni su da obezbede 3 mesta (tv-a) za gledanje, s' toga jedan uredjaj koji ima vracanje do sedam dana (u zavisnosti od paketa koji je , konkretno za eon full ide eon boks) i dva uredjaja za gledanje bez mogucnosti vracanja a to su d3 mini ili d3 cam po izboru korisnika.
Smart TV aplikacija kao i ostalih 5 slotova za mobilni ili tablet (maksimalno 3 strima istovremeno) su podrazumevani za sve korisnike u mrezi i u sklopu su svih paketa bez dodatnih placanja.
 
Poslednja izmena:
Ko ne uzme Duo / Trio već samo TV nema 3/5 nego 1/3 :p
 
Nazad
Vrh Dno