Šta je novo?

Drugari imam veliki problem, ne znam da li je za ovu sobu..

[Miki]

Čuven
Učlanjen(a)
05.06.2001
Poruke
2,793
Poena
725
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Masina je iz potpisa.
Mislim da je ovaj deo nebitan: instaliran je XP na prvu particiju, Vista na drugu.
Komp normalno radio juce bio na xpu igrao sam se , pravi projekat bla bla...sve normalno.
Sinoc prebacim na vistu da instaliram neke gluposti inace nebitne i ostavim ga preko noci tako jer me mrzelo da vracam na XP.

Problem: Jutros komp ugasen iako sam ga ostavio upaljenim iako je radio normalno, startujem ga pre ucitavanja biosa se resetuje i tako 6-7 puta. Ugasio sam ga na prekidac od produznog kabla sacekao malo i upalio opet.
Tu nastaje problem on se sada upali medjutim radi ali ne prikazuje sliku na monitoru,kada sam otvorio kuciste primetio sam da CPU fan ne radi(imam Hyper 212 i 2 ventilatora onaj jedan radi a ovaj sto je nakacen na napajanje za CPU ventilator ne radi!
Isto tako pre je pri paljenju ventilator na grafickoj radio punim obrtajima pa se onda posle par sekundi stisa na normalno, a sada se sve vreme vrti na max obrtajima(ne znam da li je ovo bitno).

Sta je radjeno u poslednjih par dana:
Instaliran novi XP, instalirana Vista
Flashovan bios( posle flashovanja se ugasio komp, par puta resetovao isto kao sto je u ovom slucaju bilo medjutim posle se upalio normalno i tako radio sve do jutros?! inace je gasen i paljen desetinu puta posle flashovanja biosa tako da ne bi trebalo da je to?!)
Sta bi tu moglo da bude?! Nemam neku ideju sta da probam?!
Radio sam clear cmos ali ne pomaze nece da dodje ni do biosa...:zgran:
 
mozda je tokom noci doslo do nekog strujnog udara,
pa je nesto stradalo.
proveravaj komponentu po komponentu, ako imas uslove,
memorija, cpu, grafika....
 
Provericu cim maznem posle komp od drugara....
Samo se nadam da nije ploca jer sam nju uzeo od nekoga za foruma(ne secam se od koga) a garancija je pisana i u firmi je gde je kupljena ploca(ne secam se koja firma) tako da moze da bude zeznuto..
El se neko seca ko je prodavao plocu na forumu :))))))))

P.S. Kada upalim komp zavrti se ventilator pa stane tako je radio i pre ali se upali odmah posto stane, sada ni da mrdne....Memorije sam pocupao ne cuje se ni bip da ih nema....
 
Sve je u redu na kraju, sramota me da kazem sta nije bilo u redu :) (ne mojom greskom,testirano je drugo napajanje od strane drugara, pa pri vracanju mog nije naleglo nesto kako treba[stvarno je pajser] :), a ja sam juce stavljao novi dvd rezac pa se to malo istumbalo i visilo na "koncicu" :). Hvala Bogu da je sve u redu :).
Lock and delete :)
 
Nazad
Vrh Dno