Šta je novo?

Držač telefona za kola

I ja imam taj od metala, nekada je mogao da se kupi bez ovog ogromnog shippinga

to je ovakav


Da li ima neke suštinske razlike izmedju tog preporučenog držača iz Kine ili ovako nekog koji može da se kupi kod nas na KP?




Više bih voleo da kupim kod nas,jer kad trebam nešto da naručim iz Kine i čekam mesec-dva da stigne do mene smuči mi se i zaboravim šta sam i kupio

EDIT:Našao sam na KP isti onaj kao iz kine


Skuplji 500-600 din nego sa Ebay-a,ali stiže do kupca za 1-2 dana...
 
Poslednja izmena:
Ovaj prvi nije los ali nije kao baseus.
Drugi je los.
Ovaj treći baseus je plastični dobar je ali nije kao onaj sa mog linka koje je ceo od metala.

Ima kod domaćih Kineza sličnih metalnih držača raznih kvaliteta oko 500-600dinara koštaju

Kod metalnog držača može biti problem ako vaša tabla ne dozvoljava ugao za telefon pa vam možda treba držač sa dužim vratom...ima i takav da se kupi ali je skuplji.
 
Ja imam ovakav vec 5 godina i nikakvih problema, s tim da mjenjam pločice na maski telefona kada god mjenjam masku ili telefon, kupim set od 4-5 plocica crnih i srebrenih pa manje vise idu uz bilo koju masku.
Najvise mi se svidja jer je jednostavan, nenapadan i neprimjetan, ne bode oči kada nema telefona na njemu. Samo treba imati dobro mjesto za njega, zavisi od "kokpita" auta.
 

Prilozi

  • S620510d4930b46b4a594732b30bed9f50.jpg
    S620510d4930b46b4a594732b30bed9f50.jpg
    340.5 KB · Pregleda: 163
Da li ima neke suštinske razlike izmedju tog preporučenog držača iz Kine ili ovako nekog koji može da se kupi kod nas na KP?




Više bih voleo da kupim kod nas,jer kad trebam nešto da naručim iz Kine i čekam mesec-dva da stigne do mene smuči mi se i zaboravim šta sam i kupio

EDIT:Našao sam na KP isti onaj kao iz kine


Skuplji 500-600 din nego sa Ebay-a,ali stiže do kupca za 1-2 dana...
Evo ti sa eBay-a taj metalni Baseus za 7€ sa besplatnom isporukom, relativno brzo stiže.

 
Evo ga i ovaj unapredjeni model sa duzim vratom za nezgodne table, ovaj garantovano leze na svaku:

 
Mana tih magneta je jer moras lijepiti/stavljati metalne plocice na telefon, malo narusava izgled i osjecaj.

Ja imam drzac na CD Slot baseus, odlican je. Ko ima CD slot moze probati.
 
Evo ga i ovaj unapredjeni model sa duzim vratom za nezgodne table, ovaj garantovano leze na svaku:

Eh da sam taj video prilikom kupovine.
 
Ima i onih koji vole originalne maske da koriste, nikakve nabudzene ili mozda neke slim verzije. Malo je ruzno kad se nalijepi plocica za masku ili ubaci izmedju maske i telefona (i mag. sila je losija tada). A pozeljno je nekad i oprati masku i sl. A i dosta korisnika se zalilo da im spada iPhone sa tih magnetnih drzaca. A i ljepilo da ne hvata uvijek dobro, zavisi od podloge...

Ja volim i vjerujem samo u 'mehanicke' veze, nikakva ljepila, vakuumi i sl. gdje god je moguce.

I sistem kačenja za ventilaciju je napredovao, nisu vise klasicne stipaljke.

Mada 100 ljudi 100 cudi...
 
Čudni ovi Kinezi, pun je Aliexpress mount držača za telefon sa 17mm glavom, ovako nešto.
Deluje odlično, da će zaista čvrsto da stoji u ventilacionom otvoru.

Međutim, sada treba iskopati držač samog telefona koji se pričvrsti za ovo.
A ja nikako da potrefim pretragu da izlistava sam držač telefona koji ide na 17mm glavu.
Gde grešim?
 
Stoji cvrsto u odnosu na resetku

ali ne moze da stoji cvrsto kada se sama resetka grila pomera i mora da se pomera...
Nekome je to prihvatljivo a nekima nije, plus sve to moze nehotice da se izlomi.

Ima da se kupe magnetne glave, ili kupis bilo koji drzac pa skines njegovu glavu i stavis na taj.
Evo na pr:
 
Pa ne može bilo koji držač na tu glavu, jer nemaju svi držači 17mm kuglu kao "posrednika" za kačenje.
Imam odličan to što zovu gravitacioni držač, koji odlično drži telefon (nešto ovakvo), ali se on sam njanjavo kači na tablu.
I ne može na 17mm kuglu. Ima neki svoj bzvz. sistem koji ga drži na tabli.

Imam i jedan što se odlično drži na tabli, ali telefon drži oprugom i za to treba tri ruke da se telefon postavi i skine. :cautious:

Kinezi nude stotine "kači se na tablu i ima 17mm glavu".
Očekivati je onda odvojenu ponudu držača samog telefona koji se natakne na tu 17mm kuglu.
E toga nema... :cautious:

Ima tu i tamo poneki magnetni, ali ne bih magnetni već neki gravitacioni.
 
Poslednja izmena:
Bice u Lidlu sad od cetvrtka neki drzaci za telefon u ponudi, mislio sam da uzmem ovaj broj 1 ali ne vidim dimenzije. Ne znam da li bi stao 14pm?
Ako ne valja, jel imate neku preporuku za neki obican drzac, ne mora magnet, treba mi samo kad koristim navigaciju da ne drzim telefon u ruci
 

Prilozi

  • IMG_0926.jpeg
    IMG_0926.jpeg
    101 KB · Pregleda: 142
Izgleda fabricki, a moze se koristiti bilo kakav magsafe nosac/punjac.
Ja sam za Iphone kupio magsafe magnetne nosace za 2 auta, koji ujedno i bezicno pune, za neke smesne pare na Aliju, 10-15e cini mi se.
Do sada sam imao ono djubre od Apple maske iz Istyle, a sada sam narucio 2 Batman Rhinoshield maske, jedva cekam da stignu :)
Sve u svemu, jako lepo to radi na magsafe nosacu.
 
Propadne od sunca posle npr godinu dana i rastopi se deo gde hvata vakum na staklu.
Možda ko ima garažu nije takav slučaj 😂
Ne bih se slozio, mozda na nekim kinezima i vakumima za 500 din... 2 puta koristim baseus robot drzac... Prvi put ga skinuo nakon 2 godine! I jos bi drzao da nisam hteo skinem ne bi li oribao soferku... Ondak stabim opet i drzi vec od proslog leta. Ali se vidi da je kvalitet ona guma silikon sta vec, debela oko 5mm sigurno... Znaci stavi i ne cackaj ne diraj...i ne moz kvalitet na vakum za 5e
 
Da iskoristim priliku kad je tema ponovo aktuelna...
Dobio sam carbon masku sa magsave-om za s23u, nesto slicno pitaka magez... Ima li ko kakvu preporuku za magsafe car holder, pozeljno neki za ventilciju?
 
@Mihailo02 - Da li je MagSafe na tvojoj maski isti kao kod iPhone? Belkin ima MagSafe držač za mobilni, postoje verzije samo držač i držač+punjač. Meni je originalna štipaljka delovala nepouzdano za iP14 Pro, pa sam je zamenila sigurnijom (Belkin koristi klasičnu 17 mm kuglicu).
 

Prilozi

  • tempImagexh0hOv.png
    tempImagexh0hOv.png
    2.8 MB · Pregleda: 55
  • tempImageqlfo9S.png
    tempImageqlfo9S.png
    1.4 MB · Pregleda: 58
Da li neko ima iskustva sa držačima koji se kače na retrovizor
 
Ja imam C4 Picasso i u potrazi sam za nekim držačem sa bežičnim punjačem koji bih mogao da nakačim na retrovizor. Moj primerak ima "automatsko zatamnjivanje" retrovizora a iznad njega se svakako nalazi senzor za kišu tako da postoji već prostor kuda ide instalacija kuda bi se mogao kulturno provući kabl od punjača a da ništa ne visi.

citroen-c4-grand-picasso-1.6-hdi-i17.jpg

Trenutno imam neki "kineski" koji se kao štipaljka hvata sa gornje i donje strane retrovizora i delovao je prvih par meseci sasvim solidno, međutim kao da su te "zakačke" tokom vremena oslabile, pa prilikom skidanja telefona moram da pazim da ne gurnem držač ka vetrobranu jer "kukica" sklizne sa retrovizora jer više nisu tako paralelne štipaljke nego su blago zinule na gore i dole.


61RIfPxDBzL.jpg

Planirao sam da uzmem Xiaomi Bežični držač/punjač za auto ali sam mislio da probam da nađem načina da ga montiram na retrovizor (premda on dolazi sa stikerom i kukicama za ventilaciju) ali se plašim da će telefon u letnjim mesecima biti suviše izložen suncu ispod retrovizora, tako da kačenje na ventilaciju itekako ima smisla ali je meni layout ventilacije i board ekrana takav da mi nikako ne odgovara kačenje telefona ni na jednu od tih ventilacionih rešetki.
 
Vozim Scenic 3 i nemam mesta nigde za telefon, polomio sam skoro sve plastike u ventu, na starom Scenic 2 je bilo mesta da se lepo zalepi magnet ovde nema nigde, a i iskreno ne mogu da nadjem neku kvalitetniju (rugged) masku za S23 ultra sa metalom,a telefon je sam po sebi dosta tezak, ne bi da mi neko kocenje ili skretanje slomi display padom na menjac ili plastiku. Ima li neki predlog?
 
Davno sam kupio jedan vakumski držač za telefon koji se dobro držao na tabli, bez obzira kolko je rapava bila.
Poenta je da je ona vakuum guma bila vrlo mekana, površina koja naleže na tablu na dodir malo podsećala na one dečije "ljigavce".
Odlično je držala na bilo kojoj tabli u kolima. Imam ga još uvek, ali sada mi je bolji jedan na grilu ventilacije pa ovaj slabo koristim.

Sada nešto ne mogu da pronađem takve po on-line opisima.
 
Uzeo sam Ugreen drzac prije skoro godinu dana, prevezao preko 30,000km i prezadovoljan sam sa njim.
Jedina mana je pozicija na kojoj ga držim, zimi kad je uključeno grijanje, moram ga pomjeriti u stranu, inače izgori mobilni.
Takođe sam ljetos primjetio kad je auta ostao parkiran vani na velikoj vrućini, direktno na suncu (preko 35C) tipa odlijepio se 40% i kad sam stavio mobilni, zbog težine krenuo polako da pada...
1707840465820.png
 
koliko vidim taj drzac moze da se podigne i iznad ventilacije
 
koliko vidim taj drzac moze da se podigne i iznad ventilacije
Ima, ali mi je ovaj položaj nekako najzgodniji.
Obično noću kad vozim isključim fabričku multimediu/navigaciju i koristim Waze na mobilnom.
Sad se lomim šta da uzmem od ovih kineskih multimedia.
Teyes CCK 2K - Koji se uklapa u fabrički prostor.

1707847442215.png

ili Joying 12.3 - Koji iskače mnogo van i zaklanja ove centralne otvore za ventilaciju.

1707847615393.png
 
Znam
Moj auto ima slicnu tablu, pa drzim telefon iznad otvora, stvar navike.

Ovi kinezi super izgledaju, ali to je daleko iza fabricke multimedije.
Uzimaj onaj koji odgovara fabrickom otvoru.
 
Znam
Moj auto ima slicnu tablu, pa drzim telefon iznad otvora, stvar navike.

Ovi kinezi super izgledaju, ali to je daleko iza fabricke multimedije.
Uzimaj onaj koji odgovara fabrickom otvoru.
Teyes je 2K rezolucija ekrana i uklapa se u fabrički otvor. Mislim da ću njega na kraju i uzeti.
Kontam Here navigaciju sa adekvatnim mapama da imam kao offline opciju.
Imam poslovni mobilni sa 5G neograničenim internetom u cijeloj EU. Tako da ću sa mobilnog pustiti hotspot i to je to.

Od aplikacija najviše trenutno na mobilnom tokom vožnje koristim Waze i TuneIn.

Hvala Bakara!
 
Zgodno to izgleda priznajem da se i meni svidja, mene samo brine kvalitet tih uredjaja.
I nemoj kinezi da te prevare za ram memoriju, uzmi bar 8gb
 
Nazad
Vrh Dno