Šta je novo?

Držač telefona za kola

Da li ti magneti zaista drze telefon?...Deluje mi da bi svakog casa,narocito pro kocenju,naglom skretanju itd telefoni popadali sa tog magneta...

Btw,ima nesto kod nas na KP?....ko ce da ceka mesecima da mu stigne iz Kine
 
Dobro drze magnetni drzaci i jedino oni ne zahtevaju dve ruke za stavljanje i skidanje.

Ali ne moze se generalno preporuciti neki nosac dok ne znate koji tip nosaca ce odgovarati vasoj instrument tabli.


ja najvise volim magnetne koji se lepe sa 3m trakom, oni su najstabilniji, ali recimo u mom tipu auta jednostavno nema gde takav nosac da se instalira, pa sam morao da uzmem na vakum kao ovaj sto je @frrka postavio i zalepim na instrument tablu jer jedino takav moze da se izvuce i da mi bude na dohvat ruke.

Drzaci na ventilaciju su za izbegavanje.
 
Meni sve suprotno od Bakare.

Koristim na ventilaciju, jer su najstabilniji, uprkos manama. Ne volim nikakve vakuume, lijepljenje i sl.

Magnetne ne volim jer moram lijepiti metal na telefon, dakle onaj klizni. Treba dvije ruke, ali necu ga svaki cas skidati/stavljati.

Ne volim glomazne drzace sa mnogi plastike i zglobova.

Dakle, ugreen-ov jednostavni aluminijumski, vidim da je i uglavnom najprodavaniji, kada se search-uje.

Najbolji kompromis su mozda oni 'gravitacioni', imam i njega u drugim kolima. Mana, ne mogu u 'landscape' mode. Vjerujem i magnetni da tesko drzi u landscape mode-u, za oba moda mehanizam na opruge najbolji.
 
Poslednja izmena:
kako moze biti stabilan na ventilaciji, nije mi jasno?
ali necu ga svaki cas skidati/stavljati.
Onda ti i ne stavljas telefon svaki put kada vozis.

magnetni drzi jednako i uspravno i horizontalno i ne mora nista da se lepi ako imas futrolu sa metalom.
 
Znaci,izbegavati drzace sto idu na ventilaciju,ne valjaju ovi sa vakumom na staklo,ko ce nesto da lepi po tabli.....

Ali koji onda zapravo drzac valja? :)
 
Ja imam neki ugreen-ov koji ide na ventilaciju, i ok mi je generalno, ali mi smeta sto ne mogu da ga okrenem prema sebi skroz.. Plus mi blokira klimu preko leta :D
Gledam ove sto ste kacili, uglavnom idu gore direktno na sunce. Kako vam ne smeta to, msm pogotovo preko leta kad sunce przi. Telefon na kom radi navigacija i brightness je odvrnut do kraja se sam po sebi greje, jos ako ide direkt na sunce to je smrt..
 
Ja sam skoro uzeo neki kineski što se vakumski kači na šoferku. Poprilično mali, sa jednim zglobom. Mehanizam je takav da može jednom rukom da se stavi i izvuče jer ga čeljust uhvati pod težinom samog telefona. Ne može položeno da stoji, bar ne stabilno u vožnji. Mana je što kad nema telefona u držaču vibrira i pravi neki iritantan zvuk pa hteo, ne hteo moraš da staviš telefon.
 
Ja sam takođe uzeo sličan, na preporuku člana ovde u temi:


Nije loš, mada ono što sam primetio, kada upeče sunce u šoferku, postane labav spoj samog nosača sa vakuum gumom i onda zna da trese u toku vožnje. Probao sam sa onom polugicom da povratim čvrstu vezu, međutim isti đavo. Landara.
 
Od magnetnih uzimati samo proverene koji ce zaista drzati. Mom poznaniku je kada naleti na rupu, odpadao telefon.
Ja ga licno ne volim zbog dzombe na ledjima i koristim onaj na ventilaciji.

Ne volim one sto idu na stakla - zbog sunca i leta. Jeste zgodni su za navigaciju ali nikako ne savetujem da drzite telefon na suncu makar kakva da je klima u autu.
Isto tako treba zatvarati ventilaciju tu gde kacite telefon da ga zimi ne przite.

Imao sam ranije ovakav HAMA 135803 AB , jeftin a radio je posao. Poklonio sam ga. Vremenom se posle par postavki i skidanja izvestis da postavljas jednom rukom.
S tim sto nisam imao ove moderne "cigla-telefone" koje kinezi stancaju ko blesavi.

NSHappy je lepo rekao - svako uzima sta njemu radi posao.
 
Ja zato i izbjegavam taj nacin spajanja. Toplo/hladno promjene Sunce ovo ono nikako nije pogodno za vakuum veze. Da lijepim ne dolazi u obzir, a ni to nije neko dugorocnije i pouzdanije rjesenje.

Isto tako izbjegavam glomaznije nosace, sa puno zglobova/veza, podesavanja, to se sigurno vremenom sve rasklima, a i ruzno izgleda.

Posle svega toga dolazim do za MENE najboljeg kacenja, na ventilaciju. Cvtsta, mehanicka veza, telefon sklonjen od Sunca. To sto donekle (ne potpuno) blokira klimu ljeti (i to na samo jednom otvoru) mozda je i dobro, taman da hladi telefon, a zimi grije. :D.

Zakljucak je svako bira sta mu odgovara.

Meni ugreen-ov aluminijumski odgovara u potpunosti, minijaturan i jednostavan. Samo ga vrtim iz portrait u landscape mode i obratno. Nije magnetni nego sinski mehanizam. Za magnet mi ne odgovara da lijepim metalne plocice po telefonu ili maski telefona, a jos ni ne znam kako djeluje to magnetno polje na telefon, smetnje itd.

Ovaj kao na prvoj slici imam.
Najvise bih volio ovakav na magnet ali nemam gdje kupiti da salju. Jedino da napravim, skinem zakacku i tu zalijepim metal. Bolje je jer se moze lagano skidati telefon jednom rukom ako zatreba, a ne lijepis nista po telefonu.

PS. I da, bas moras biti krkan da slomis krilca od ventilacije. Za takve i nisu ove stvari...
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-05-10-16-49-48-92_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2022-05-10-16-49-48-92_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    238.7 KB · Pregleda: 133
  • Screenshot_2022-05-10-16-53-12-30_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2022-05-10-16-53-12-30_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    354.3 KB · Pregleda: 131
Ja već u trećem autu koristim isti nosač, samo sam naručio par puta dodatne pločice. Ne spada telefon ni na niskom profilu guma, jednom rukom se skida i stavlja.
I odgovara mi na ventilaciju auta.

Hama Universal 2-in-1 Holder for Smartphones, Tablets, Music Notes with a Width of 5.5 cm to Tous Smartphones
 
Da li ti magneti zaista drze telefon?...Deluje mi da bi svakog casa,narocito pro kocenju,naglom skretanju itd telefoni popadali sa tog magneta...

Btw,ima nesto kod nas na KP?....ko ce da ceka mesecima da mu stigne iz Kine
ovaj sto sam ti poslao je definitivno najbolji od 10 kojih sam probao.. nema ga na kp
bio je u bg u rajucevoj na standu sa mobilnim telefonima

cak i vakum guma mu je nekako lepljiva..jedva je skines sa soferke 😅
meni tel stoji kod A stuba iznad ventilacije, tu mi najmanje zauzima vidno polje tj najmanje upada u oci.

magnet sam resio tako sto sam savio plocicu koju ide uz nosac ispod maske i drzi odlicno..po rupama i sinama u bg nemas frke 😎
 
Ja već u trećem autu koristim isti nosač, samo sam naručio par puta dodatne pločice. Ne spada telefon ni na niskom profilu guma, jednom rukom se skida i stavlja.
I odgovara mi na ventilaciju auta.

Hama Universal 2-in-1 Holder for Smartphones, Tablets, Music Notes with a Width of 5.5 cm to Tous Smartphones

Šta misliš, da li bi taj nosač mogao da posluži za off-road (ili bar dirt road) vožnju?
Vidim da si na niskoprofilnim gumama i verovatno sa 150KS+ mašinom, ali ako bi mogao bar da proceniš da li bi takav nosač mogao da posluži u tim uslovima. Do sada sam probao 2-3 različita nosača, svi su bili krš, nepouzdani za telefone od 200 i kusur grama.
 
Ne znam šta da ti kažem, mislim da bi izdržao. I moji telefoni su teški, sa maskom svaki ima preko 200 grama. Prvo sam bio kupio neke kineske nosače od 5 evra, i spadao je telefon, kada sam uzeo ovaj Hamin, nisam više imao problema. Probaj da nalepiš jednu pločicu a drugu staviš između maske i telefona, da pojačaš malo i mislim da neće biti problema.
 
Ja sam kupio već treći nosač u Lidlu. Za mene nema boljeg.
 
Ocigledno svako ima razlicite potrebe i razlicito vidjenje stvari povodom stabilnosti i drzanja telefona.

Postoje svega 3 nacina fiksiranja drzaca:

-vakum koji ide na soferku ili se lepi na tablu uz dodatak
On drzi dobro dok je nov, veza je relativno cvrsta ako nema puno zglobova i ako moze da se osloni jednim delom na tablu.
Mana mu je sto silikon na vakumu stari od toplote i UV zraka pa ce na kraju ili puci ili postati previse labav.

-stipaljka za ventilaciju
najklimavije resenje, telefon ce da stoji ali se klima levo desno ma kako da kupite kvalitetan nosac
Od toplote i UV zraka hoce da popucaju silikonske gumice pa probije gola zica koja onda grebe peraja ventilacije i onda postaje gotovo neupotrebljiv.
Takodje je cesto nezgodna pozicija, jer na dosta vozila ventilacija stoji vertikalno, a telefon mozda i prekiriva komande na tabli.

-3M lepak
Obicno se fiksira negde na tablu, najcvrsca veza, obicno se u kompletu kod kvalitetnijih nosaca dobije i folija koja se zalepi na mesto gde ce te fiksirati nosac.
Najsigurnija i najstabilnija veza, UV zraci nemaju uticaja i nema starenja.
ovaj spoj moze biti osetljiv jedino na toplotu.

Tako se i uklanja, zagreje se i ukloni bez ikakvih tragova, ne ostecuje boju ili tablu.
Uglavnom su ti nosaci i jako mali i ne zauzimaju neki prostor.

najveca mana je sto na dosta novijih vozila jednostavno nemate gde zalepiti nosac za tablu a da bude i tabla u funkciji i nosac zgodan za ruku.
 
Imas i cetvrti, nosac koji se ubacuje u CD slot radio aparata.
 
Ja sam kupio već treći nosač u Lidlu. Za mene nema boljeg.
Ja sam taj na prvoj akciji u Lidlu pre dve godine kad je bio, kupio i nikad mi se nije desilo da ispadne telefon iz njega, a koristi se samo jednom rukom. Stisne se držač sa strane malo jače i kad škljocne samo ga jednom rukom nabijaš i čupaš iz držača. A auto je "rumunska lepotica" nije baš da ne skakuće po putu. Leti se desi nekad da vakum popusti ali to se desi jednom u 2 meseca. Za vreme velikih vrućina . Nikad se nije desilo sa telefonom, uvek samo držač otpadne i ostane na podu.. Jedan "pljuc" po gumi, zalepiš ponovo i miran nadalje.
 
Imas i cetvrti, nosac koji se ubacuje u CD slot radio aparata.
Taman da napisem, ja takav koristim posto kod mene nije moguce na ventilaciju a da lepim po staklu ili vec necemu ne volim.
Ima gotovih 1din resenja za nosac mobilnog tipa Pioneer SPH-10 ...
 
Ja koristim već nekoliko godina neki Spigen nosač koji ide u CD slot. Ne koristim ga svakodnevno, ali kada ga koristim, izuzetno je stabilan i dobro drži telefon.
 
Ja imam ovaj magnetni, plus ova futrola za telefon sa magnetom u sebi i to drži odlično.
Prezadovoljan sam kombinacijom, jer nikada ne bih lepio ništa na tabli, iz više razloga, tako da je bila opcija nekog vakum držača, a pošto mi je ovo najelegantnije rešenje, ubo sam baš po svojoj meri.
 
Nazad
Vrh Dno