Šta je novo?

Držač telefona za kola

Markic

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
4,237
Poena
475
Moja oprema  
Laptop
Macbook Air M1, HP Pavilion 17
Mobilni telefon
Google Pixel 8 Pro
Pametni uređaji
Galaxy Watch 4 Classic
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Kako sam nedavno postao vozač, hteo bih da uzmem neki držač telefona, kako bih imao navigaciju u automobilu, pa me zanima na šta bih generalno trebalo obratiti pažnju, jel ima nekih držača koji su preporučljiviji od drugih, da li je pametnije uzeti nosač koji se stavlja na vetrobransko staklo ili na otvor klime?


Jel imate neke preporuke, koji uzeti, da nije preterano skup? Vidim da će od četvrtka u Lidlu biti neki držač za 1k dinara, jel ima neko taj, jel vredi?
 
Ako uzimaš držač na otvor klime, vodi računa da l su ti rešekte na klimi horizontalne ili vertikalne. Ja sam preko aliexpressa uzeo neki držač koji ima štipaljku iza za kačenje na otvor klime. Međutim držač je pravljen za horizontalne rešetke na klimi, a meni klima ima vertikalne tako da sam bacio ~250 din :D
 
Jel misliš na ovaj:

Ako je taj, jel će praviti problem veličina telefona, konkretno Pixel 4a 5G, koliko vidim po specifikacijama, ovaj je namenjen do 5.7" ekrana
 
Ja sam imao ovaj na starom autu, odličan, stavlja se u otvor za CD. Sada koristim magnetni. Bilo mi je bitno da se lako skida telefon.
 
Imaš kod Kineza za 300-ak dinara sasvim OK držače, ja koristim 2 takva već godinama. Slični kao taj model iz Lidla, na staklo.
 
Glas za drzac na staklo. Deluju mi robusnije i cvrsce. Onaj na ventilaciji mi je slomio 1 perce na ventilacionom otvoru. Pored toga zauzima otvor, drzao sam ventilacioni otvor zatvoren, da ne bi hladio ili grejao telefon.
 
Ovaj nije los. Mali, kaci se na resetku od ventilacije, Sto bi se reklo basic varijanta.

Ovaj je mnogo bolji. Ima vise opcija u smislu okretanja, rotiranja i sl. Kaci se gde ti odgovara.
 
Dok sam koristio, najbolje mi je legao neki najsličniji ovom. Kupio sam ga u nekom MediaMarktu.

Lepi se na samu tablu. Može da se postavi praktično bilo gde na tabli. Meni je najbolje ležao malo desno od desne ruke, tek toliko da se ceo telefon vidi, a da ruka ne zapinje.
Poenta je da je telefon tako najbolje pozicioniran. Blizu je ruka za čačkanje, nije predaleko, nije prenisko da se spušta pogled, nije previsoko, ne smeta na šoferki, kabel ide odmah dole prema menjaču...

Materijal na toj vakuum gumi je neka silikonska mekana lepljiva guma, i bez problema se lepilo i na grbavu površinu. Ne može na kožu ili tekstil, ali nešto nisam ni imao automobile sa tako fancy tablama.
Ostaje malo trag na plastici kada se skine, ali se to lako i potpuno skidalo mikrofiber krpom i sredstvom za pranje prozora.
 
Jel misliš na ovaj:

Ako je taj, jel će praviti problem veličina telefona, konkretno Pixel 4a 5G, koliko vidim po specifikacijama, ovaj je namenjen do 5.7" ekrana
Baš taj. Neće praviti problem, meni su note 20 ultra i one plus 8 pro (sa sve spigen tough armorom) stajali u isti bez problema.

Držač je počeo da se proizvodi davno, dok su još 4:3 ekrani bili aktuelni, odatle tih 5.7"
 
Ovaj je mnogo bolji. Ima vise opcija u smislu okretanja, rotiranja i sl. Kaci se gde ti odgovara.
Ovaj bas dobro deluje. Nikako da nadjem durabilni nosac koji mogu da stavim na tablu, ovi obicni vakumski ne drze na tabli (neki kao karbon materijal)
 
Ja taj imam nekih godinu dana i za to vreme mi je spao samo jednom. Ovaj je isto na vakum stim da kao ima i neki lepak koji je nanesen vec pa ga verovatno i to malo drzi. Po meni mozda jedina mana su te hvataljka sto uhvate fon sa strane. Nekad se sporo otvaraju pa kad nemam zivaca moram ručno da im pomognem :) Inace se otvaraju pritiskom na malo dugmence koje pozadi.
 
Zato je meni najlakši sistem na magnet, lako se postavi i lako se uzima telefon
 
...ovi obicni vakumski ne drze na tabli (neki kao karbon materijal)
Uzmeš taj neki tog tipa što sam linkovao. Vakuum ima na sebi neki gnjecavi silikon koji drži na svemu, osim na poroznim materijalima.
 
^
I taj sto si ti linkovao sam stavio u korpu, narucicu oba. Imam neki dar za lomljenje nosaca za telefon, ni jedan mi nije preterao 2 meseca
 
Ovaj bas dobro deluje. Nikako da nadjem durabilni nosac koji mogu da stavim na tablu, ovi obicni vakumski ne drze na tabli (neki kao karbon materijal)
I meni se taj baš dopada, uzimam njega za sad, pa ćemo videti kad stigne jel valja.
 
Heh ja sam ih promenio gomilu, prvo kupovao one sto idu u resetku od ventilacije i nijedan nije drzao kako valjda (valjda je pretezak tel za te stipaljke) a nisam hteo da lepim po soferci ili one iznad radija i na kraju sam kupio drzac koji se gura u otvor od cd-a (koji nikad ne koristim) taman mi je na visini koja mi odgovara uz to koristim bluetooth transmiter sa mikrofonom pa mogu da pricam i cujem sagovornika, navigaciju na zvucnicima od auta ili pustam muziku sa telefona ...

Budzologija kad se nema multimedija u autu.
 
Poslednja izmena:
Može da posluži, imam je sa Alija još odavno. Jedino zašto je ne koristim jer je na tabli i leti se usija telefon kad mi treba navigacija...

Imam i ovaj, bolje drži telefon ali opet stoji na tabli...
15853149192124078695.jpg

Najbolje ti je na magnet koji staviš negde niže ako imaš uslova. Takav ne menjam već godinama
 
na kupujemprodajem sam uzeo ovaj sa vakumom za staklo, prvo sto sam primetio je da se dosta ljulja telefon u njemu

kasnije sam video da je isti jeftiniji na buvljaku plus nema postarine, slicno i za foliju za sunce za sajbnu
 
Jel misliš na ovaj:

Ako je taj, jel će praviti problem veličina telefona, konkretno Pixel 4a 5G, koliko vidim po specifikacijama, ovaj je namenjen do 5.7" ekrana

Baš taj. Neće praviti problem, meni su note 20 ultra i one plus 8 pro (sa sve spigen tough armorom) stajali u isti bez problema.

Držač je počeo da se proizvodi davno, dok su još 4:3 ekrani bili aktuelni, odatle tih 5.7"
Potvrdjujem da moze svaki od 6" do 7" stati u njega sve sa futrolom.
Teleon drzi cvrsto, nema vibracija ni pomeranja.
Nego sta raditi kad ucesalo pocne da se odlepljuje sa šoferke?
Svako malo, posle 1-3 dana spadne, sam, danju, nocu, ponekad sve sa telefonom.
Guma vise nije lepljiva, kad se posatvi vakum drzi, ne moze da se otkine iako pokusavam snazno ali nakon nekog vremena sam spadne.
 
Mogu da dam svoju preporuku za drzace, obzirom da sam poslednjih godinu dana sigurno probao preko 20ak komada ne bi li nasao nesto sto je optimalno. Jedan je Baseus Mini Gravity holder, montira se na ventilaciju, bez ikakvih problema staje Note 20 Ultra. Drugi je Cafele gravity holder. Oba se montiraju na ventilaciju i imaju velike mogucnosti prilagodjavanja.Drzac-za-mobilni-telefon-BASEUS-Mini-Gravity-crni-MS-_slika_XL_130846593.jpgScreenshot_20211024-102348_Gallery.jpg
 
Mogu da dam svoju preporuku za drzace, obzirom da sam poslednjih godinu dana sigurno probao preko 20ak komada ne bi li nasao nesto sto je optimalno. Jedan je Baseus Mini Gravity holder, montira se na ventilaciju, bez ikakvih problema staje Note 20 Ultra. Drugi je Cafele gravity holder. Oba se montiraju na ventilaciju i imaju velike mogucnosti prilagodjavanja.Pogledajte prilog 321764Pogledajte prilog 321765
Gde uzeti ovaj baseus na aliju? u stvari gde uzeti bilo šta njihovo, pošto nisa uspeo da nađem sa besplatnim slanjem. imao sam prethodni model sa wifi punjačem , evo ispratio već treći auto, ali odslužio svoje... onaj samsungov na vakuum traje dok se guma ne sprži od sunca, dotle dži ko zalepljen
 
Baseus imas kod nas na KP. Cena je do 2k din max ako se dobro secam.
 
 
Nazad
Vrh Dno