Šta je novo?

Double Sided Kingston

Northwood

Slavan
Učlanjen(a)
09.10.2005
Poruke
1,823
Poena
349
evo ovako...hteo bi malo da dogradim komp, pa me nesto interesuje vezano za memoriju
uzeo bi
AMD Athlon 64 3700+ 1MB Socket939 OEM (san diego) + ZALMAN CNPS7000B-AlCu
ASUS A8N32-SLI DELUXE

trenutno imam 2*512MB Kingston HyperX PC3200/512 (2-2-2-6 Winbond BH-5) Double Sided pa me zanima (posto sam nesto nacuo) da li ta dva modula bez problema mogu da rade sa AMD konfiguracijom ili bolje imati single sided module???stvarno ne znam, a ne bi da se zaj*** pri kupovini!!! hvala puno
 
mislim da nebi treblo da imas problema ali
ako budes imao stavi nov bios i trebalo bi da radi.
 
Neces imati nikakvih problema, ja isto koristim ds module... Ali ako hoces da overklokujes, upgrade biosa je obavezan
 
Ko ti uvaljuje socket 939 kad više teško mogu da se nadju i nove ploče i novi procesori! Koliko znam Asusa odavno nema novog! To mora da je neko rešio da ti preproda stare komponente po cenama za novu robu!!! Bolje prodaj te module i traži i uzmi AM2 i to X2 procesor! Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
ma niko mi ne prodaje polovno vec kupujem u Madjarskoj novo! Ne mogu da prodam module jer su extra (270Mhz na ~3.4V, aj ko moze bolje :D), a ne treba mi am2, jer za godinu dana cu kupiti neki macbook (daj Boze)...evo sve ovo kosta 280e
1. AMD Athlon 64 3700+ 1MB Socket939 OEM (san diego) (51e)
2. ZALMAN CNPS7000B-AlCu (20e)
3. ASUS A8N32-SLI DELUXE (117e)
4. Galaxy PCIe 7600GT256MB DDR3 HD ZALMAN (96e)
ja barem mislim da je to jako povoljno u odnosu na nase cene...razmislicu mozda o X2 3800+ (939)...

i jos nesto kolika je razlika u performansama izmedju: 3700+ (san diego) i x2 3800+ (venice, ja mislim)??? kolko procenata je bolji x2 na defaultu...pa tek posle na oc-u...razlika u ceni im je skoro duplo

@ocoolaja (i za vlasnike asusa) koliki max. napon ploca moze da isporuci memoriji?
 
Poslednja izmena:
kaži mi samo gde kupuješ u Madjarskoj, imaš li neku prodavnicu ili ideš pa tražiš! Ja idem za 7 dana u Budimpeštu, pa me zanima ako je sve jeftinije nego kod nas da pokupujem neke robe! Pozdrav!
 
Hvala! Pogledaću i uveriću se, a i slikaću da uporedimo cene!

P.S.
Pogledao i moram da kažem da pošto imam dilerske cene ovde, to je otprilike ta cena, kako koja stvar, neka evro-dva skuplja, a neka jeftinija! Ipak ću samo gledati, jedino ako nešto nadjem na rasprodaji onda ću i da pazarim! Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
eh kad bi svi imali dilerske cene...:) gde bi nam' bio kraj :D
nego sta mislite izmedju 3700+ i x2 3800+??? Da li je puno bolji x2 ili ne? (da ne otvaram drugu temu)
 
Ja imam X2 3800+ AM2. Imao sam do skoro 3000+ S939 koji je bio overklokovan na 2,4GHz znači kao 3800+. Mogu ti reći da sam više nego zadovoljan X2 procesorom! Moja preporuka X2 bez ikakvog razmišljanja!
 
eh kad bi svi imali dilerske cene...:) gde bi nam' bio kraj :D
nego sta mislite izmedju 3700+ i x2 3800+??? Da li je puno bolji x2 ili ne? (da ne otvaram drugu temu)

Kako vreme bude odmicalo taj 3800 ce biti sve brzi. Što se tiče single core procesora San Diego je vrh.
 
bas me to zanimalo, ne treba mi procesor za narednih pet godina, znaci 3700+ zavrsava sve poslove i jos malo oc-a i vrh...:) thx
 
evo i Dule13 kaze da prave problem sa s754, al opet ne znaci da su svi moduli nekompatibilni...verovatno vecina pravi probleme :)
 
Poslednja izmena:
ja sam imao PQi DS na 754 MSI i Epoxu i sve je radilo i vise nego zadovoljavajuce.

Sto se tice DC AMD-a, ako koristis puno multi tasking tipa, gledas TV ili film,a u pozadini ide neki render ili encoding, onda ima smisla. U igrama uglavnom nema sem u nekim koje su bas extra optimizovane. E sad, stoji ono sto je paradigma rekao, a to je u prevodu: za DC CPU ce biti sve vise i vise podrske i bice sve bolja i bolja.
 
Netacno. Konfiguracija u potpisu radi bez problema sa 2x512 MB Take MS, double sided.

Da radi,ali napravi test resetuj bios na def i pogledaj koje ferkvencije ce ti postaviti bios.Evo reci cu ti unapred DDR333.Nije to za dzabe.

evo i Dule13 kaze da prave problem sa s754, al opet ne znaci da su svi moduli nekompatibilni...verovatno vecina pravi probleme :)

Nije to sto su moduli ne kompatibilni, nego sto se pretovari mem kontroler za redovima i bankama.
 
Poslednja izmena:
E sad, stoji ono sto je paradigma rekao, a to je u prevodu: za DC CPU ce biti sve vise i vise podrske i bice sve bolja i bolja.

a da li ce biti toliko bolji (X2 3800+) od 3700+ (naravno da cu ga oc uz gore pomenutu plocu i memoriju) za godinu i po? Mislim da li ce moci da istera sve igre (crysis posebno na 1152) normalno uz EVGA PCIE 7900GS-KO 256Mb DDR3 256bit 1.5ns PCI-E DVI HDTV HDCP??? (zapalio sam se za tu kartu umesto onog galaxy 7600gt sa zalmanom, mada i ova ima vrlo dobro hladjenje)
 
Poslednja izmena:
Do kraja ove godine single core neće značajno zaostajati u generalnoj primeni. Specifični poslovi već sada maksimalno profitiraju (rendering, multithreding, multitasking). Što se tiče crysis očekujem da će DC imati smisla ali će i dalje težište biti na grafičkoj.
 
znaci da sumiramo: dovoljan ce biti 3700+ i npr. neki 7900GS, ovi Kingstoni, A8N32-SLI da bi narednih godinu, godinu i po bio miran sa nadolazecim naslovima (sto se tice igrica)...ostalo sta radim ce biti dovoljno, to znam :) hvala
 
za crysis ???? Salis se ? Ma de dovoljno...

PS. Sto se nadolazecih naslova tice: zavisi sta ti je dovoljno.
 
Poslednja izmena:
za crysis ???? Salis se ? Ma de dovoljno...

PS. Sto se nadolazecih naslova tice: zavisi sta ti je dovoljno.

znaci, ne Crysis na 1600x1200 sa AA i AF nego na 1152x864 kao sto sam napisao!? Da li bi moglo, to je bilo pitanje, na toj rezoluciji...meni bi to bilo dovoljno zbog ogranicenja ekrana

o tome ti pricam
btw: jos bi igrao ArmA, neke nadolazece racing simulacije i fligh simulator X, i to je to
 
Poslednja izmena:
na flight sim X zaboravi, to je zahtevno da ne poverujes, za Armu ne znam, ne igram, Crysis, pa recimoda ono sto je prikazivano od crysisa u vidu trailera i prezentacija nije max detail, max detail je na screenshotovima. Cisto sumnjam da ce 7900gs biti dovoljan da tera crysis u nekim pristojnim detaljima sa pristojnim framrate-om. Iskreno sumnjam da ce single 8800gtx moci da ga tera na max detaljima sa pristojnim fps... Ali to je vec neka druga prica. Ne znam sta da ti kazem, moci ces vecinu igara da igras na pristojnim setinzima, za nove igre ti nko sa sigurnoscu ne moze reci sta da ocekujes. Na mojoj masini se novije igre vec polako pate i vec polako zalazim u bunar od <30fps na visokom nivou detalja... TDU mi recimo radi u 30-tak fps sa max detaljima i 2xAA...bez AA situacija nije puno bolja pa ni ne iskljucujem :D Ali je sasvim sigurno da ces moci da zabodes jacu graficku posto prelazis na PCI-E slot tako da...
 
Nisam se dobro odrazio, na defaultu ne rade kao DDR400. I ja imam 2 ds modula i rade ok, ali ne radi 400MHz podesavanje za memoriju (sinhrono).

Na defaultu ne rade kao ddr 400, vec ddr 266, posto imam semprona 2800+. Ali kada se on oc na 2.4 GHz, (fsb = 300) onda radi kao ddr 400 bez ikakvih problema.
 
Dosta ploca ne iscitava dobro SPD ili ima neke "bubice". Evo recimo MSI neo4 serija nece da postuje (bootuje) ako "TWTR" seting podesen na bilo sta sem na auto :S: Max async latency ako podesis na 8ns u stvari bude 10ns, a "TWR" seting uvek bude za jednu vrednost nizi od podesene, dakle da bi dobio 3 treba da se stavi 4... Ko zna sta druge ploce rade i koje tripove imaju lol

PS. Meni je NEo3-F sa sempronom lepo podesavao default memoriju na 200 (2x8=1600 tj taman kolko treba)
 
Poslednja izmena:
Iskreno za CRAYSIS ce trebati 7900gs da bi moglo da se igra na minimum podesavanjima.
 
ma (verovatno) cu uzeti 7900gs/8600GT(S) i neku SLI plocu pa posle ako zatreba dokupim jos jednu i onda loodilo...imam jedno pitanje vezano SLI: da li je bitno da kartice budu totalno iste, znaci da li je bitno da im je isti proizvodjac...(npr. uzmem sad eVGA 7900GS KO, pa posle uzmem neki (lupam) MSI ili ASUS 7900GS) da li ce raditi?

ova tema procesljala sve segmente pc-a...:)
od ploce, grafike, memorije zavrsicemo na dvd rezacu :D
 
Poslednja izmena:
pa da si odma rekao da ti treba gaming konfa i da planiras da TU konfu upgrejdujes kasnije za GAMING - bila bi mnogo kraca tema :d

PS. Za Sli ti trebaju dve karte sa istim chipom, istim PCB-o i istom kolicinom onboard memorije. Mislim da nema veze da li je KO ili reference klok, na kome primarna radi tako ce se i sekundarna namestiti. Mozda gresim ali mislim da je tako.
 
Nazad
Vrh Dno