Šta je novo?

Dodavanje eksterne graficke na laptop.

Milos867

Zapažen
Učlanjen(a)
19.03.2024
Poruke
2
Poena
1
Imam laptop asus vivobook s 14 ,intel core i9-139000H sa integrisanom grafickom Iris Xe.Zanima me da li postoji neka mogucnost dodavanja eksterne graficke kartice jer u slobodno vreme odigram koju igricu i kasnije bih iskorisio karticu kad sklapam pc ?

 
Imaš nešto ovako ali ti se s obzirom na cene baš i ne isplati....

 
Има и доста јеВтинија (доле нато) солуција у виду ЕГПУ Тандерболт 4 додатка.

Твоје је само да поставиш напајање и графичку картицу у складу са жељама и могућностима.

 
Poslednja izmena:
Imaš nešto ovako ali ti se s obzirom na cene baš i ne isplati....

Има и доста јеВтинија (доле нато) солуција у виду ЕГПУ Тандерболт 4 додатка.

Твоје је само да поставиш напајање и графичку картицу у складу са жељама и могућностима.


Kako sam video nemam thunderbolt prikljucak,vec pise da je ulaz C.Da li postoji neka druga mogucnost?
 
Proveri na sajtu proizvodjača za svaki slučaj.
Iznenadilo bi me da 13gen intel laptop nema tb 4...

Edit- evo baš me kopkalo da proverim... Ima. Taj usb c na tvom laptopu podržava tb 4 standard.
 
Poslednja izmena:
Mišljenja sam da je korišćenje externe grafike na laptopovima besmisleno.
I sam Asus odustaje od sopstvene ideje.
Najbolje je da kupiš dobru i regularnu grafičku karticu i da je koristiš na desktop pc računaru kada ga budeš sklopio.
 
Ne vidim zašto ne bi uradio baš to što je zamislio...ima thunderbolt 4, radiće mu sasvim korektno u većini igara eksterni gpu...čak i ova fora sa aliexpressa je daleko jeftinija od svih kućišta koja sam ranije gledao (300-400e su tipa razer, lenovo i ostali brendovi). Znači napajanje i grafiku posle može da iskoristi za desktop (ako ga uopšte i bude pravio), elektroniku nek proda za 50e (a sigurno hoće, možda i za pun iznos) opet je malo izgubio a ne mora da čeka ništa.
 
Nazad
Vrh Dno