Šta je novo?

Dodatni router za internet i iptv

novikorisnik

Cenjen
Učlanjen(a)
15.06.2012
Poruke
15
Poena
154
ne znam da li je bila ovakva tema, ja nisam uspeo naći ništa konretnije...

naime, imam lelekomov vdsl i iptv, i njihov router.
u prostoriji u kojoj je tv mi je slab wifi signal, te da bih ga pojao, dodao bih novi router tamo
hteo bih da iskoristim lan kabel koji se koristi za iptv da na njega prikačim novi router, pa iz tog routera da idem u iptv, i da po potrebi mogu još nešto priključiti preko lana, a i da mi je jači wifi u prostoriji

da li može ovo da se izvede ovako? da imam i net i iptv iz routera dva?
(opcija razvlačenja novog lan kabela do tv-a nije u opciji)
 
Ja sam takve probleme rešavao na sledeći način. Takođe, mislim da postoje i gotova rešenja (kablovi i adapteri).


Jedan utp kabl ima 4 parice. Za gigabitnu mrežu potrebne su ti sve 4. Za 100 megabitnu samo 2. Praktično, ti od jednog kabla možeš da napraviš 2 tako što ćeš po 2 parice iskoristiti za svaku od mreža. Odseku se krajevi sa konektorima i postave po 2 konektora na svaki kraj kabla.

Da bi ovo uradio potrebna su ti klješta za utp konektore rj-45 i utp konektori (žabice) kategorije 5e.
 
hajde da ne otvaram novu temu i meni treba nesto slicno......imam sbb net i njihov modem koji je smesten u prizemlju i super radi ali mi je na spratu u kuci slab signal.....imam neki stariji ispravan tp link router koji bi hteo da iskoristim da gore na spratu pojacam signal.....svuda su mi po sobama one uticnice razvedene za net i struju tako da bih trebalo samo da ustekam kabal od neta u zid a drugu stranu u ruter koji bi bacao wifi na spratu.....samo me buni kako da podesim taj tp link tj kako se ulazi u njega a da ne zeznem podesavanja dole na modemu? .......da li mogu da dodelim ime tom netu na spratu da ne bi mesao? hvala.
 
Ako je u pitanju ruter moguće je na dva načina:
  • ako ga priključuješ u wan port, moraš da promeniš adresni opseg TP-Link rutera.
  • ako ga priključuješ u lan port, moraš da prilagodiš adresu TP-Link rutera i da mu isključiš dhcp.

Naravno, ime wifi mreže možeš da promeniš.
 
dzaba prijatelju moj.....ja nista ne razumem......nisam toliko vican tim podesavanjima i vezivanjima.......sta je za mene kao laika najlakse ??
 
Možda će 1. opcija da radi bez ikakvih podešavanja. Ali opet, za promenu imena mreže moraćeš da podešavaš.

Iznad priključaka bi trebalo da piše wan/lan. Na nekim TP-Link ruterima su wan portovi plave boje.
 
da, plava boja i onda jedno 4 porta zute boje....znaci spajam sa wan/lan.....e sad kako cu moci da udjem u podesavanja? koju ip adresu da kucam kad nisam nista dodelio?
 
Mislim da to već izlazi iz okvira teme. Bolje je da otvoriš novu temu ili pošalji privatnu poruku sa oznakom modela rutera, pa ću pokušati da ti objasnim.
 
dzaba prijatelju moj.....ja nista ne razumem......nisam toliko vican tim podesavanjima i vezivanjima.......sta je za mene kao laika najlakse ??
Posto je telekomov internet treba promeniti ip adresu tp linka. Tp link obicno dolazi sa adresom 192.168.1.1, ako nije ima jedna mala rupica i resetovati ga da se vrati na fabricka podesavanja.
Kada se vrati na fabricka podesavanja to moze i bez mreze. Zakaciti samo njega na racunar - lap top u pretrazivacu kucati 192.168.1.1 sifra bitrebaloda bude admin admin uci u network i promenuti adresu u recimo 192.168.1.100. pronaci wireles seting promenuti ime SSD u neko drugo ii ostavitiTP LINK i u Wireles Sekurity ukljuciti WPA/WPA2 dodati sifru. ugasiti DHCP Posle svega ovoga iz Telekomovog rutera ukljutiti kabl u bilo oji zuti p ort i sve bi trebalo da radi. Obrtiti paznju da su na telekomovim ruterima 1 i 4 port za internet.
 
nije druze telekomov internet vec sbb....da ne duzim pricu zahvaljujuci @Vladarko resio sam juce setovanje i sve radi kako treba....jedino sto nisam iskljucivao jeste DHCP ali radi perfektno i bez toga....jel sam napravio propust sto nisam iskljucio? eto to bi mogao da mi objasnis.....hvala.
 
Da li može Vipov Zte ruter da se spoji na SBB.

Naime, dovukao sam utp iz SBB rutera na drugi kraj kuće gde je uboden u switch.
Odatle ide u komp tv itd.
E sad, ja hoću da iz jednog porta iz switcha ide u Zte ruter da mi odatle daje signal u tom delu kuće.
Da li je ovo izvodljivo jer kad tako napravim, dobijem ekstra signal ali bez interneta.
Tj piše da nema interneta iako je signal pun?
 
ne znam da li je bila ovakva tema, ja nisam uspeo naći ništa konretnije...

naime, imam lelekomov vdsl i iptv, i njihov router.
u prostoriji u kojoj je tv mi je slab wifi signal, te da bih ga pojao, dodao bih novi router tamo
hteo bih da iskoristim lan kabel koji se koristi za iptv da na njega prikačim novi router, pa iz tog routera da idem u iptv, i da po potrebi mogu još nešto priključiti preko lana, a i da mi je jači wifi u prostoriji

da li može ovo da se izvede ovako? da imam i net i iptv iz routera dva?
(opcija razvlačenja novog lan kabela do tv-a nije u opciji)
Ovih dana se i ja bavim istim problemom.
mreza.png
Kada stavim asus ruter u drugi subnet i povežem na wan port sa mts ads modemom (lan 4), mts modem brljavi (možda dupli nat pravi problem) i ne rutuje saobraćaj na internet, a i IPTV kreće da zeza.
Kada stavim asus ruter u AP mod (isključen dhcp na njemu), iptv na njemu radi ali wifi klijenti ne dobijaju IP adressu od dhcp mts modema (povezano i na wan i na lan, probao obe varijante)

Da li je neko imao sličan problem?
 
Nazad
Vrh Dno