Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

Pošto nisam video da kod nas ima omega3 sa više epa, ili koncentrovana forma (sada možda i ima) uzmi tamo gde su "sveže" omega 3 i drži ih u frižideru jer je čest problem da užegnu ako dugo stoje. Znači najbolje tamo gde prodaju dosta kutija i popularan brend.

Zma vidi da uzmeš neki gde je magnezijum aspartat, u tom optimum nutriton je miks asprtata i oksida, što je ok, ali trebalo bi da ima i bolja opcija kod nas ako potražiš. Dymatize z force je bio takav, ali ga više nigde ne prodaju legano, izgleda. Ja sam zbog tih sitnica prestao da kupujem kod nas jer uvoze najlošije forme suplemenata a naplate ih prilično skupo. Sa druge strane, regulativa je prilično stroga oko suplemenata i to što se prodaje legalno je to što piše. U Americi npr niko ne testira suplemente da potvrdi da je to što piše stvarno unutra, ostaje ti da veruješ proizvođaču.
 
Ја опет,али мислим да ти је ово боље/јефтиније,бар од ових твојих предложених
 
Pa ako si spreman da daš više novca, ja ti preporučujem da napraviš nalog na iherb-u, staviš u kutiju 2x https://iherb.co/xVFpHtK onda staviš 1x https://iherb.co/PoePUXh , ukucaš promo kod 22NEW , i ako je sve to ispod 56usd (što je 50e) poručiš preko DHL-a koji je za mene 35$, sve ukupno ispod 9500din, stigne ti za 3-4 radna dana na adresu. Best buy i novčano i po kvalitetu.
 
Nisam bas planirao toliko da dam sada. Nadjoh ovde taj ultra omega: https://gymbeam.rs/ultra-omega-3-now-foods.html

Ne znam da li je legit prica. Ako jeste, uzecu 2 kutije ovde.


Ni ovo ne deluje lose
Ја опет,али мислим да ти је ово боље/јефтиније,бар од ових твојих предложених
 
Poslednja izmena:
Ne deluje mi taj gymbeam kao legit prodavnica. Mozda gresim. Da, ovaj livsane je dobar value stvarno, ja bih taj uzeo kod nas.
 
Postoje neki podaci da uzimanje NAC-a sa drugim aminokiselinama može ometati njegovu absorbciju. Imajući u vidu nisku oralnu bioiskoristivost, i važnost nac-a za proizvodnju glutationa, ja ga uzimam uvek ujutru na prazan stomak samostalno, zbog maksimalne absorbcije. Kvercetin sa druge strane je lipofilna supstanca, pa nije loše uneti ga sa mastima iz obroka. Tako da ja bih NAC ujutru na prazan stomak, a kvercetin sa obrokom. Možda i nisu toliko velike razlike, ali eto.
 
Ja sam kvercetin uzimao 20 minuta pre obroka. Tako je pisalo na kutiji.

NAC nisam mogao da pijem zbog izrazito jakog mirisa na sumpor.

Ko je osetljiv na tako jake mirise, bolje je da to istraži pre naručivanja/kupovine.
 
Pošto znam da vas ima iz Nemačke, koji sajt je najbolji za poručivanje suplemenata u Nemačkoj? Kupovao bi se L karnitin, kreatin, whey itd
 
Verujem da je offtipic, ali istegao sam ligamente kolena pa ako je neko imao slicno iskustvo da li bilo sta od suplementacije moze da pomogne?
 
Verujem da je offtipic, ali istegao sam ligamente kolena pa ako je neko imao slicno iskustvo da li bilo sta od suplementacije moze da pomogne?
Ako si samo istegao ligamente, proći će samo od sebe. Više trebaš da se baviš time da otok prođe jer otok zna da napravi dodatni problem.
Ko pokida mišić, može pomoći suplementacija kolagenom i vitaminom c (u teoriji) ili ko dobije tendonitis, onda protivupalni suplementi od EPA do kurkumina zaista pomažu, ali u tvom konkretnom slučaju mislim da nema ništa što pomaže
 
Kakvo je sad stanje sa myprotein ? Nisam narucivao 2 godine tacno.
Jel ima kodovi za popust sr35 , neki veci ne ? Postarina ? Jel se isplati uopste uzimati ? Rs ili com ?
 
Evo ja pre mesec dana naručio 1kg impact whey vanila. Koristio taj kupon sr35, koliko sam dobio popust, skoro tačno toliko su mi dodali za dostavu.
Stiglo za ~3 nedelje, naplatili mi još ~700 din u pošti.
 
Jel neko koristio liposomalni vitamin C? Hteo bih da naručim sa iHerba paa me interesuu isustva.
 
Evo ja pre mesec dana naručio 1kg impact whey vanila. Koristio taj kupon sr35, koliko sam dobio popust, skoro tačno toliko su mi dodali za dostavu.
Stiglo za ~3 nedelje, naplatili mi još ~700 din u pošti.
Preskupo je postalo...
 
Pošto je myprotein i definitivno otpao sa liste kao povoljan sajt a i support im je katastrofalan, da li je neko našao neko drugo mesto za naručivanje whey proteina?
 
Neko je pomenuo gymbeam - sajt je proveren, iz Hrvatske je, mojih par prijatelja su uzimali tamo protein i suplemente, samo eto, iz nekog razloga forsiraju cirilicu na sajt i izgleda kao scam sajt..
 
Ali mora da će ti naplatiti bar pdv kad pošalju iz hrvatske? Tj nije ona cena koja je napisana?
 
A sta fali proteinima koji mogu da se kupe kod nas?
 
@el_patron Do nedavno je MyProtein bio baš osetno jeftiniji za nabavku a pristojnog sadržaja proteina (82% proteina). Uz sve to imaju i baš neverovatan izbor ukusa u odnosu na sve ostale (kokos, straćatela, tiramisu, rocky road, jaffa, after eight, slana karamela, bela čokolada + brdo limitted edition ukusa)

Primera radi, krajem 2020 sam poručio jedno 15 kilograma svega i svačega.
2.5kg wheya je sa carinom bilo 3.750 dinara, 5kg 6.800.
Danas? 2.5kg 8.700 - 5kg 15.900

Iz tog razloga i pitam za neki online sajt koji ima cene kao nekada MyProtein pošto u suprotnom proteinima kod nas ne fali ništa i cena je sada otprilike slična.

Ima i povoljnijih ali njihov udeo proteina je često ispod 75%
 
Poslednja izmena:
2018-2019 kg izolata 90%+ sadržaj proteina izlazilo 1000 dinara sa stakovanim popustima...

U svakom slucaju ne isplati se uzimati vise, ima i domacih boljih opcija.
 
A krastavac, bilo nekad. Pitao sam posto sam gledao i ja odatle da porucim i vidim da me ispadne isto, pa sam bio u fazonu, sto bih se cimao.

Sad vidim da se ne isplati, mada ako neko ima sajt koji je povoljan, neka ostavi svakako.
 
NIsam narucivao od tada jer sam imao zaliha, zato sam i ja pitao kakvo je sad stanje sa mp.
 
Relativno skoro bio izuzetno dobar dil za kreatin kod njih. 1kg ~2.590 za jedan poseban ukus dok je za ostale bilo 4.700. Rekoh, da se ne zaletim, pitam customer support da li je u pitanju neki kraći rok trajanja, rekli da će da provere i da mi jave. Nedelju dana kasnije podsetim ih, kaže nisu još proverili, javiće.

U medjuvremenu zaboravim na to a oni cenu updejtuju na regularnu. Nauk za mene a i za vas ubuduće da od njihovog customer servisa ne očekujete ama baš ništa.
 
Pa dajte te domaće, ja imam još neki štek za mesec dana, posle treba da se uzme, šta si opcije uopšte? pansport? proteini.si?
 
@el_patron Do nedavno je MyProtein bio baš osetno jeftiniji za nabavku a pristojnog sadržaja proteina (82% proteina). Uz sve to imaju i baš neverovatan izbor ukusa u odnosu na sve ostale (kokos, straćatela, tiramisu, rocky road, jaffa, after eight, slana karamela, bela čokolada + brdo limitted edition ukusa)

Primera radi, krajem 2020 sam poručio jedno 15 kilograma svega i svačega.
2.5kg wheya je sa carinom bilo 3.750 dinara, 5kg 6.800.
Danas? 2.5kg 8.700 - 5kg 15.900

Iz tog razloga i pitam za neki online sajt koji ima cene kao nekada MyProtein pošto u suprotnom proteinima kod nas ne fali ništa i cena je sada otprilike slična.

Ima i povoljnijih ali njihov udeo proteina je često ispod 75%
To su bila vremena.
5kg wheya, koncetrat me je izlazilo 4300din preko Bosne gde se ne placa carina ni pdv za ispod 300km.
71km 5kg wheya, nestvarno dobra ponuda bila.
Sad isti kosta 200km sa max popustom.
 
Svuda su poskupeli suplementi. @kayy_ skoro svi domaći legalni prodavci su sličnih cena, zavisi samo koju firmu hoćeš da kupiš.
Ja uskoro otvaram firmu sa kolegama koja će se baviti protein vendingom, biće mašine u teretanama postavljenje za šejkove, poenta posta nije reklama nego smo za potrebe firme u januaru pokupovali jedno 20 različitih proteina i ikusa sa ciljem da otkrijemo koji je najukusniji (najvažniji kvalitet za prodaju realno) i mogu da pohvalim qnt delicious whey kao najbolji ukus a i cena mu je među najpovoljnijima. Ekstra ukus je takođe imao i USN ali je za nas bio preskup kao base protein. Probali smo stvarno gomilu ukusa.
 
Meni je velika većina proteina preslatka. Od blažih i povoljnijih bih izdvojio The whey od 5,4kg za oko 8300din i Pansportov izolat od 3kg, vanila 7260din. Oba su skočila za 1000din u odnosu na pre nekoliko meseci 😔
 
Nazad
Vrh Dno