Šta je novo?

Divx na Ati kartama

  • Začetnik teme Začetnik teme Marac
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Marac

Čuven
Učlanjen(a)
06.10.2003
Poruke
778
Poena
619
Imao sam nVidiu 4 godine i sad ajde da kupim Ati-a.Kupio sam Sapphire 9800Pro i sve dobro radi jedino mi Divxi nekako na monitoru ne izgledaju lepo ko sa nVidia kartom.Nekako se više vide kockice iako znam da kad sam imao nVidiu da su ti isti filmovi izgledali dobro.Rađeni su u GordianKnotu u 2pass.Pitanje glasi dali je to normalno za Ati karte?
 
Naravno da nije, moras da podesis quality settings u divx codecu na max.
 
Koliko ja znam Atijeve karte imaju bolji kvalitet slike od NVidi-e...
Vidi to sa kodekom ili driverima...
 
Neo_Matrix je napisao(la):
Koliko ja znam Atijeve karte imaju bolji kvalitet slike od NVidi-e...
Vidi to sa kodekom ili driverima...


Ne prijatelju koliko ti znas nego zaista imaju mnogo bolji kvalitet. Definitivno kod decka nesto nije u redu.
 
U kodeku sam stavio kvalitetu na max.Da to možda neme veze što nisam deistalirao Xp nego sam izbrisao stare detonatore i stavio catalyste.
 
1. Da li si radio clean instal graficke ili si samo obrisao nV drajvere pa onda Catalyst? Ako nisi - moguc problem!
2. Da li ti je TV prikljucen na graficku?
3. Kako si setovao prvi a kako drugi displej?
4. Koje drajvere koristis, mislim na verziju?
5. Koji codec imas instaliran
6. Takodje sto rece Jaksa - quality settings u divx codecu na max. Proveri ovo!
 
Jos da ukljucis FULLSTREAM... mmmm .... ali za sada to jedino podrazava Playa div-x player koji dolazi uz div-x kodek ali subtitles... 🙁
Ma moze i to pustis Playa i "enable" FULLSTREAM a uzmes VOB za sub i milina!
Ajd' cheers

(D)
 
Marti Misterija je napisao(la):
1. Da li si radio clean instal graficke ili si samo obrisao nV drajvere pa onda Catalyst? Ako nisi - moguc problem!
2. Da li ti je TV prikljucen na graficku?
3. Kako si setovao prvi a kako drugi displej?
4. Koje drajvere koristis, mislim na verziju?
5. Koji codec imas instaliran
6. Takodje sto rece Jaksa - quality settings u divx codecu na max. Proveri ovo!

1. Obrisao sam Nv drivere i posle sa Regcleanerom počistio
2. Tv mi nije priključen na graf.
3. Tu neznam šta misliš, problem je na divx na monitoru
4. Catalyst 3.7
5. Divx 5.02 i Xvid
6. Quality setting je na max.

Stvarno neznam u čemu bi bio problem, jednostavno filmovi izgledaju lošije nego na nV.Nisam baš početnik na komp. ali nisam nikad imao Ati-a.
 
Ne mogu da odolim; matrox rula 🙂
 
Nazad
Vrh Dno