Šta je novo?

Display port to HDMI

Milossssss

Zapažen
Učlanjen(a)
01.02.2024
Poruke
80
Poena
10
Gde ima da se kupi display port to hdmi u Srbiji ili preko svejedno samo da nije preterano skup.
Ili adapter koji pretvara hdmi to dp ali 120hz !!!
 
Gde ima da se kupi display port to hdmi u Srbiji ili preko svejedno samo da nije preterano skup.
Ili adapter koji pretvara hdmi to dp ali 120hz !!!

U Srbiji teško da ima!​

DisplayPort 1.4 to HDMI 2.1 Cable Adapter 8K@60Hz 4K@120Hz DP to HDMI Male to Female HDR Video Cord for TV RTX3070

Sa ovim nećeš imati problema ako kupiš ili imaš već i neki sertifikovani a da nije Optički HDMI do 5m, ali samo da znaš da ti ni jedan HDMI optički kabl neće raditi sa ovim adapterom (piše u opisu i specifikaciji HDMI optičkih kablova)!

A možeš i jednostavno da kupiš samo DP to HDMI ali je takođe ograničen na dužinu do 3m...

DisplayPort DP to HDMI-compatible Cable 8K 60Hz 4K 120Hz HD Video Audio Cable Converter for PC TV Projector Laptop

 
Poslednja izmena:
Nisam znao da je kabal i adapter toliko skup!
Duzina kabla mi nije bitna,i 1m mi zavrsava posao.
Da sam se na vreme raspitao mozda nebih uzeo rx 580,a s druge strane osecao bih se glupo da kupim rx 6400 koja je 50 tak evra skuplja a slabija.
 
Зато што су дп и хдми стандарди иако слични, ипак различити. Код пасивних адаптера користи се компатибилни мод, док код активних се добија конвертован пун сигнал.
 
Ja imam sličan problem. Na grafičkoj imam jedan hdmi izlaz i jedan dp. Hdmi mi je rezervisan za monitor ali bih ovaj dp da iskoristim da bacim sliku na tv. Ništa zahtevno, može i full hd. Imate li preporuku za takav kabl, dužine 3m
 
Treba proveriti da li taj kabl koji si postavio podrzava 120hz i u kojoj rezoluciji?
 
Боље користите хдми до тв због стандарда слике а дп до монитора.
 
Ima ljudi. Ja sam kupovao kod nas i to mogu da kažem da je baš kvalitetan a nije skup.

Treba proveriti da li taj kabl koji si postavio podrzava 120hz i u kojoj rezoluciji?
Izgleda da ne podržava full brzine, već samo 4K60Hz i do 17GB.

 
Poslednja izmena:
Да али хдми је ав стандард, монитори се боље сналазе са дп сигналом.
 
pa jeste, ali stari monitor je imao samo HDMI, a TV isto.
 
Није ли боље дп адаптер у монитор а хдми у тв?
 
Vidim sa su i ovde cene oko 30e za kabl.

1709052908382.png
 
Video sam,samo sam mislio da je aliexpress bar 30 tak % jeftiniji od amazona.
Neke solarne stvari koje sam kupio na aliexpressu bile su oko 3 evra a na amazonu cak i po 15 evra.
 
Ima ljudi. Ja sam kupovao kod nas i to mogu da kažem da je baš kvalitetan a nije skup.

Za otprilike te pare sam negde video verziju od 3m dužine (isto Gembird), ali zaboravih gde.
 
30 Evra za adapter samo plus za kabal je puno.
Jedino donekle prihvatljivo je kabal 1m za 34evra,ali i to nije jeftino s obzirom da je 1m samo i jos od preko.
Već si u postu iznad dao sam sebi odgovor!

"Nisam pesimista ali neocekivano je da za 5e se dobije i obican hdmi koji propusta 120hz a ne dp to hdmi. Ali trazimo dalje!"
Za otprilike te pare sam negde video verziju od 3m dužine (isto Gembird), ali zaboravih gde.
Svi ti DP to HDMI kablovi što se prodaju kod nas su DP v1.2, a njemu treba DP v1.4... ako je 4K u pitanju, sve ispod onda može i v1.2!

 
Poslednja izmena:
Da 4K je u pitanju. Tv ima hdmi 1.4 hdmi ali graficka ima 1.2 i ne pase.
Pogledacu na kp mozda ima neko polovan da prodaje,iz inostranstva mi stvarno cekanje nije problem ali je dosta skupo.

hisense-uled-televizor-65u7hq-6424b8d8c61e7.jpeg
 
Одлучи се, имао је само дп или само хдми. :)
 
Nasao sam mislim povoljno kabal 22 eura 1m i 23 eura 2m,da li da uzmem sigurica 2m jer je veliki tv,mada mislim da bi i 1m zavrsio posao?

JMKKr8b.png
 
Nasao sam mislim povoljno kabal 22 eura 1m i 23 eura 2m,da li da uzmem sigurica 2m jer je veliki tv,mada mislim da bi i 1m zavrsio posao?

JMKKr8b.png
Pa ti valjda najbolje znaš koliko ti je TV udaljen od PC-a, ali svakako savet je uzmi taj od 2m jer je razlika u ceni neznatna... kabl od 1m je baš kratak i uvek se desi da posle bude knap!
 
Pa ti valjda najbolje znaš koliko ti je TV udaljen od PC-a, ali svakako savet je uzmi taj od 2m jer je razlika u ceni neznatna... kabl od 1m je baš kratak i uvek se desi da posle bude knap!
Na stolu mi je racunar a na stolu ce biti i tv ali slazem se da 1m moze da bude knap,zato i pitam. Ne znam gde se tacno ukljucuje s obzirom da je 65" 145cm duzina samog ekrana.
 
Nazad
Vrh Dno