Diskusija o cenama

CTR99

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.11.2015
Poena
83
Da se nakupujem ;)
A šta te je sprečilo da to odmah uradiš na 30k-32k?

Koliko se sećam imaš novac u sistemu, pa mi zato nije jasna potreba za dugom akumulacijom. Da se priželjkuje duga akumulacija.

Zato sam te pitao zašto baš do nove godine priželjkuješ sa se ovo nastavi. Otkud znam, možda očekuješ neko nasledstvo tada.

[SAJ]ber Kurajber

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.04.2004
Poena
113
Ne znam sta si do sada cekao... Doduse ima samo jos jedan moguci mali pad, kada Grayscale otkljuca svoje novcice da mogu da se prodaju. Za to vreme krece pritisak na Elona jer je btc mining presao 50% koriscenja zelene energije. Sad cekamo da vidimo sta ce novo da izmisli ili ce jos malo da ignorise to.

morbius

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
08.03.2003
Poena
113
Kreće oporavak ETH kako se London fork približava. AAVE, COMP, UNI bi trebalo da se bar udvostruče ovog meseca. Ostatak kripto tržišta bi takođe trebalo da prati. Kao što sam pominjao, ovo bi trebalo da bude početak petog Eliotovog talasa koji bi trebalo da donese novi market cap ATH kroz oko pola godine, ali ne očekujem da će situacija na berzama to dopustiti, tako da je za mene ovo samo prilika za dobro istresanje i kupovinu opet posle sloma.

Stellar Foundation je dobio mesto u udruženju ukrajinskih banaka, izgleda da stvarno planiraju da integrišu finansijski system sa Stellar mrežom. Cena XLM nije reagovala, kao što je obično i slučaj. U ovom ciklusu su u modi DeFi i memes, u prošlom su bili ICOs, dok je entuzijazam za bilo kakvu realnu, opipljivu upotreba kripta davno splasnuo.

Detector

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.11.2013
Poena
63
A šta te je sprečilo da to odmah uradiš na 30k-32k?

Koliko se sećam imaš novac u sistemu, pa mi zato nije jasna potreba za dugom akumulacijom. Da se priželjkuje duga akumulacija.
Pa za 5-6 meseci mogu ukupan novac u sistemu da znacajno uvecam posto mi je odnos ukuonog uloga i plate jako mali...

[SAJ]ber Kurajber

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.04.2004
Poena
113
Kako stvari stoje sve je bullish, izgleda da mozemo jako brzo na 40K.
Ovo je i prvi vikend posle duze vremena da nismo imali pad. Svaki short i sedenje u fijatu je opet postalo opasno.

Simke1984

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
19.08.2011
Poena
113
pa simke je rekao

36500 -> 35000 -> 38000

niko ne moze da pogodi tacno ali sledece je ka 38k jel tako :) (36k i 34k su bila), znaci moralo je blago crvenilo da dodje da bi opet bilo zeleno :)
Da, kao i uvek. Uzima se deo profita ko je u longu.
2x je testirano 36-36.5k i cena je odbijena.
Treći put verujem da će probiti, i eto 38k ( manji otpor ) i otvoren put ka 40-41k gde ćemo videti dalju situaciju.

Za sada izgleda dobro, i verujem da će sad mediji krenuti polako sa dobrim vestima.
Mislim da su sve moguće i nemoguće loše vesti izbacili i uneli dovoljno panike među novo meso :D

гнд

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.03.2016
Poena
28
Da, kao i uvek. Uzima se deo profita ko je u longu.
2x je testirano 36-36.5k i cena je odbijena.
Treći put verujem da će probiti, i eto 38k ( manji otpor ) i otvoren put ka 40-41k gde ćemo videti dalju situaciju.

Za sada izgleda dobro, i verujem da će sad mediji krenuti polako sa dobrim vestima.
Mislim da su sve moguće i nemoguće loše vesti izbacili i uneli dovoljno panike među novo meso :D
Шта мислиш Симке, да ли је могуће да после овако доброг викенда пад буде током недеље опет на оно тестирање 30к, и да је ово мало спуштање на неких 33к само почетак?

Simke1984

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
19.08.2011
Poena
113
Шта мислиш Симке, да ли је могуће да после овако доброг викенда пад буде током недеље опет на оно тестирање 30к, и да је ово мало спуштање на неких 33к само почетак?
Hm, dobro pitanje...

Da li je moguće, moguće je naravno, jer mi ne možemo uticati na kitove koji imaju po 10-20-50k i više btc-a da li će se nekom od njih dići da otvori šort i krene da istresa.

Da li je verovatno, nije... jer se sve kupuje čim cena klizne 5-10%, pa verujem da nikom nije u cilju da sad nastavi sa obaranjem ispod 30k.

Skoro mesec ipo dana smo se zaglavili između 30 i 40k, i oba lvl-a su testirana više puta i cena se poprilično jako odbijala od oba lvl-a, što znači da je velika akumulacija u toku, pa sad... ko je hodler, verujem da ne uživa trenutno sa ovakvim scenariom, jer je poprilično dosadno. Opet, ko trejduje, ne verujem da ne uživa u ovakvim oscilacijama jer je trading range dosta velik, pa se par % može lagano uzimati.

Iskreno, ne verujem da je 33k nastavak spuštanja, već da je početak rasta i nadam se okretanju trenda na gore, jer imamo hh i hl na manjem tf što je školski primer okretanja trenda.

36.5 -> 38 -> 40-41k su lvl-i koje treba nastaviti pratiti i gledati reakciju, i dokle god se volume pojača, nastavićemo da se klackamo u range-u.

[SAJ]ber Kurajber

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.04.2004
Poena
113
Jes da nisi mene pitao ali stvarno ne verujem da ce se to desiti. Sada stvarno mirise da ce na gore da povuce.

гнд

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.03.2016
Poena
28
Ја и даље седим у доларима, само сам сад престао да јурим дно већ јурим колико толико јак показатељ да се тржиште окреће. Што може бити овако леп викенд иза нас.
Свакако да ми је жао што нисам ухватио рецимо етх на 1.7к, што се неће поновити чини ми се, иако је већ пар пута ударао у те неке границе.

Simke1984

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
19.08.2011
Poena
113
Samo dno je nemoguće uhvatiti.
Eventualno stepenasta kupovina i smanjivanje ulaza dosta pomaže u tome, mada realno, ne vidim uopšte potrebu za time... jer nema neke razlike da li uzmeš eth na 1700 ili 1629 ako ga kupuješ za hodl i nećeš prodavati duže vreme.
Isto važi i za btc.. svejedno je da li uzeo na 35 ili 30 ili 25 ako ćeš prodavati za 70 ili 100 ili 500k :)

Jedan brzinski skalp eth-a.
20ak minuta trejd i laganih 2%

05.07.2021.png

Vrh Dno