Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Ko je ovde bio 2019/2020... Zna da je i tada bilo teško..

Svi su u istoj situaciji... Samo je pitanje ko će opstati do kraja...
Ja sam na kaspi 100% bar mesec dana... All in 😂

Toliko mogu da pokrijem troškove... I onda cu videti...

Ili će diff dole ili će coini gore.. Ovako teško da će ici
Majnujes solo ili u pool-u?
 
Ja na ergu mogu koliko god bude trebalo, dok se ne pojavi nesto vredno
 
Ja na ergu mogu koliko god bude trebalo, dok se ne pojavi nesto vredno

Pa sad, ne znam tacno sta si mislio :)
Ali na primer ako dajes na rigove 50 ili 100e na struju, mnogo vise ERGA ces kupiti sa tim parama. Jednostavno se trenutno nista ne isplati, bolje ugasiti karte i kupiti te coine sa onim sto bi dao za struju. Raven, Flux, Ergo, Nioxa, sta god.. sve je u minusu

potrajace ovo neko vreme, par meseci, mozda i duze


PS.
Ergo je fantastican algoritam, karte su hladne ko spricer.
Ako on ispliva u buducnosti kao #1 to je fantazija za minere, karte ce da zive 20 godina..
 
Moze da potraje i potrajaće, ergo kao što znamo najmanje trosi i najmanje opterećuje karte
Neka kopaju, nisu uzete da bi sluzele za prasinu😁
 
Moze da potraje i potrajaće, ergo kao što znamo najmanje trosi i najmanje opterećuje karte
Neka kopaju, nisu uzete da bi sluzele za prasinu😁
Ocigledno ne placas struju…. Kakve logike ima kopati u minus?
 
Jesi čuo za sajt whattomine? Ukucaš tamo koliko kartica imaš i odmah vidiš da li ti se isplati ili ne? Ili čitaš prethodne postove i vidiš da svi pišu da se ništa ne isplati trenutno?
Cuo sam naravo. Na whattomine se non stop menja algoritam tako da je glupo pominjati ga... Samo pitam sta je najisplativije po vasem misljenju. Hvala
 
Cuo sam naravo. Na whattomine se non stop menja algoritam tako da je glupo pominjati ga... Samo pitam sta je najisplativije po vasem misljenju. Hvala
Na wtm mijenja se cesto i isplatljivost jer masa ljudi se salta sa jednog na drugi samim tim dif skace/opada.
Probaj nac nesto sto ne przi gpu a daje barem nesto
 
Mesec ili dva može da se rizikuje i rudari neki novčić, to mu dođe kao neka investicija. Ali na duže ako ostane ovako mašine će kod većine da budu "hladne".
 
Neko trosi na cigare, neko alkohol, ja na novcice, tako da mašine se ne gase😁
 
Ako pricamo o vlasznom snu (profitabilnosti) ili diff da ode /10 ili reward *10. Vazi za bilo koji coin.
 
Ja pustio makine (2 nvidie) na Kaspa (KAS),mogu da izdrzim 3 - 4 meseca,pogotovu sad kad ide zima,bar da se ugreje prostor.Posle cu da vidim,a mozda,sto kolega iznad napisa,i skoci malo pa bude profitabilno
 
Jedna je racunica kad je u pitanju kucna varijanta sa par rigova, potpuno druga kad je u pitanju par desetina rigova, od kojih svaki pravi bar 50e minusa u struji, u odnosu na iskopano.
Neka se developer-i i marketing timovi PoW novcica potrude, ili ce svi pogasiti rigove, cime svi PoW projekti automatski propadaju.
 
Jedna je racunica kad je u pitanju kucna varijanta sa par rigova, potpuno druga kad je u pitanju par desetina rigova, od kojih svaki pravi bar 50e minusa u struji, u odnosu na iskopano.
Neka se developer-i i marketing timovi PoW novcica potrude, ili ce svi pogasiti rigove, cime svi PoW projekti automatski propadaju.
Pa ne samo Pow projekti nego generalno ceo kripto će polako početi da gubi interesovanje i polako da ide silaznom putanjom ka kraju, kriptu je osnova majnovanje (prva faza skoro svakog novčića) i bez toga ja mu ne vidim budućnost, jer jos uvek nije prerastao na neki viši nivo kom se svi nadaju-nadamo
 
Kako stoje stvari u srb i cg je vise nemoguce biti na nuli, ali se nadamo malo boljem vremenu. Jer za 2 3mjeseca pogasice se dosta rudara.kad je i kad u prethodinh 3 dana pao 30% isplatljivosti...
 
Ima i koji ne plaćaju, solarna, krade a.... 😁
Druže, čini mi se da ti je neko više puta sugerisao da tema nije ko krade a ko ne krade struju, i da ima nas koji i daje želimo da verujemo da je ovo ozbiljna tema.
Evo, ja bih te zamolio da prihvatiš da se majningom neki ljudi bave organizovano i pošteno, i da pokušaš da uvažiš da neko ima 30, 40 ili 200, 300 i više rigova i da je sprdnja na temu malo neumesna. Plaćaju se zakupi i uloženo je puno u razvoj svega....
Hvala
 
Verujem da su neki u problemu, ali nije ni prvi ni poslednji put da rudnici ostanu da skupljaju prašinu. Samo što će ovaj put biti bukvalno ostavljeni u prašini.
Nikada do sada nismo imali ovako dug period ispativosti i sada po prvi put jednostavno neće imati kome da se proda, to more hw-a koji se nakupio u poslednje dve god.
Sa druge strane za ETH se znao šta sledi i bilo je vremena i mesta za šort rudnika, a što su neki i uradili ( ja lično sam malo poranio, ali ću cenim za mesec-dva kupiti za lovu od rig-ova duplo više nego što bi nakopali, da sam čekao poslednji momenat ).
 
Svi koji imaju veći broj rigova su opremu odavno isplatili i dobro zaradili, i sigurno su bili svesni šta može biti i šta će biti.
Iskreno me samo iritiraju priče gde se ne uvažavaju razlike u načinu poimanja majninga i olako izrečene konstatacije kome je i na koji način isplativ majning...

Trenutno nema coina koji može da pokrije troškove struje. U mom slučaju je cena kwh zaključno sa avgustom bila 0,075 eura + ostale nedoknade, što je negde 11,4 dinara po kwh. Od 01.09. cena je 0,095 eura za KWh.
Na sve ovo treba dodati i zakup.
Sve rudnici za koje znam su ugašeni.
 
Poslednja izmena:
1663880965330.png

Za ljude koji se greju na 12 klimu.. Na 22 650w, podigao na 24 ide do 950w..

Predjite na rig 😅😅😅😅

napravimo manje rigove sa po 4 karte, 3 kom na 3 faze, rasporedis po stanu.. i milina..spremni za zimu :cool:
 
Druže, čini mi se da ti je neko više puta sugerisao da tema nije ko krade a ko ne krade struju, i da ima nas koji i daje želimo da verujemo da je ovo ozbiljna tema.
Evo, ja bih te zamolio da prihvatiš da se majningom neki ljudi bave organizovano i pošteno, i da pokušaš da uvažiš da neko ima 30, 40 ili 200, 300 i više rigova i da je sprdnja na temu malo neumesna. Plaćaju se zakupi i uloženo je puno u razvoj svega....
Hvala
Što se strecas..
Ja sam ozbiljan ko smrt i ne sprdam se snikim
Ko je koliko uložio toliko moze i da izgubi ili dobije pa sad kom sta... 😏
 
Nazad
Vrh Dno