Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Ovo mi je config, ako si na to mislio.
-a kawpow -o stratum+ssl://stratum-ravencoin.flypool.org:3443 -u adresanovcanika.$rigName -p x --api_listen --watchdog_script
 
@Whome
ma setaj na smosu powerstage , obavezno posmatraj potrosnju , meni npr najvise trosi na PWSG 0 , na PWSG 4 recimo samo obori klokove GPU-ova i tako , setaj od jedne do druge vrednosti pa ces videti .

Inace zarada na RVN znaci pala je za 50% u zadnjih 48h. Ja sam pre dva dana za 24h sa jednim rigom iskopao 210 RVN, danas ce biti oko 120...
 
Poslednja izmena:
Šta u stvari radi powerstage?
 
@Bojan.zex hvala na informaciji. Nije mi palo na pamet da probam sa pomeranjem powerstage. Na svim rigovima mi je bio na 4 od eth-a, po njihovoj preporuci za rx470, 480, 570 i 580. Danas sam to ispitivao i definitivno ima uticaja, i na klok i na potrosnju. Samo sto u zavisnosti od modela kartice i proizvodjaca razlicito utice. Bas mora da se poigra sa tim.

I meni je potrosnja 10-20w veca nego na eth-u, otprilike kao kod @Gadjan
 
Iskljucivo Ezil pool, stabilan, dnevna isplata i uglavnom daje više od drugih pool-ova, (moj ref u linku), plus Zil coin se dobija gratis.
 
Jel se dual majnuje ili se dobija gratis? Ne kontam. Koliko vise wati vuce za dual majn?
 
Nije dual mining. Svaka recimo 2 sata se automatski prebaci da kopa Zil coin nekih 15 minuta, pa se vrati na ETH. Imas tamo FAQ, lepo je sve objasnjeno.

Ovako je trenutno stanje, za snagu od 100 MH:

zil.jpg

Stalno se menja, kod ETC je trenutno kudikamo isplativije.
Cena 1 ZIL coina je trenutno 0.11 USD, a na 100 MH se mesecno dobija oko 160 komada.
 
Poslednja izmena:
Nije dual mining. Svaka recimo 2 sata se automatski prebaci da kopa Zil coin nekih 15 minuta, pa se vrati na ETH. Imas tamo FAQ, lepo je sve objasnjeno.

Ovako je trenutno stanje, za snagu od 100 MH:

Pogledajte prilog 299940

Stalno se menja, kod ETC je trenutno kudikamo isplativije.
Cena 1 ZIL coina je trenutno 0.11 USD, a na 100 MH se mesecno dobija oko 160 komada.
Zanimljivo. Koliko dugo postoji pool?
 
Sama kompanija izgleda da postoji vise od 10 godina, dok je pool poceo da radi pre skoro 2 godine.
 
Samo jedno pitanje
Ja prvo koram da zavrsim kopanje 0.1ETH na Ethermine da bih dobio isplatu pa tek onda da probam ovaj Ezil pool?
 
Logicno, nemoj da ostavljas na pola. Zavrsi tamo, pa dodji na ezil :)
 
Mada i ne moraš da čekaš, pređi odmah na Ezil, a Ethermine će ti isplatiti to što si iskopao u nekom trenutku :)
 
Imas da se uclanis u Telegram grupu, i onda ti dolaze obavestenja kada ti neki rig ode offline, kao i online (telegram bot).
 
Ne sumnjam da Ezil pool nije OK, ali ni po cemu nije bolji, niti se izdvaja od ostalih top pool-ova.
 
Naravno, ako bude problema, lako cu da predjem na neki drugi pool, fala bogu da nije jedini. Za sada lepo radi, zato ga i hvalim, kao sto je ranije coinotron super radio, pa je poceo da krade, pa je na kraju propao. Idemo dalje.
 
Probao sam Ezil i radi lepo do momenta kada prebaci na Zil tj. kada posle vrati na ETH. Pocinju da se pojavljuju invalid shares u velikom broju. Skoro svaki drugi, treci share je invalid.
Tako da sam vratio na Ethermine pool.
 
Ne pominjete nanopool, kakva su vam iskustva sa njim, jel ima nešto što ne valja?
 
Ја користим Nanopool од средине 2018., до сада нисам приметио да је било проблема.
За ETH je минимална исплата 0.1 ETH.
 
Dobro je napomenuti za nanopool je minimalna isplata bez dodatnih troskova 0.1 ETH, dok je generalno minimalna isplata 0.05 ETH.
 
Nanopool je dobar , dugo sam na njemu, ali nema podršku za VTC /vertcoin/ kog majnujem sa par rigova. Ne mogu da nađem pool gdje bi imao kakav takav monitoring, a sa ovim OneClikMinerom ne moze se pratiti.
 
Nazad
Vrh Dno