Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

inace minerbabe podignut na flesh butuje ok ali nikako da se pojavi rig na sajtu ....probao na par masina i nista h81 btcpro ploce.... ostajem na smos za sad *mjau**mjau**mjau* to je sto je

Jel 4.12 verzija OS-a? Kod mene proradilo na prvu, ista ploca. Samo sam pratio uputstva sa :
https://blog.f2pool.com/en/mining-tutorial-en/grin_en
Kreni od odeljka 4.3



Inace kada ubacim da majnuju 2 Vege56 ima razlike u hash-u u MinerBabe-u, na c31. Grafika koja je u x16 slotu daje 0.4-0.41 g/s, dok ova druga povezana preko extendera daje maximum 0.3 g/s. Menjao im mesta,igrao se sa klokovima ali nista. Na grin-forumu sam procitao da je mozda cpu bottleneck jer imam G1840. U windowsu i na c29 taj problem nema, obe grafike daju po 3 g/s. Imam 16giga rama i plus 50giga virtuelne memorije.
 
Jel 4.12 verzija OS-a? Kod mene proradilo na prvu, ista ploca. Samo sam pratio uputstva sa :
https://blog.f2pool.com/en/mining-tutorial-en/grin_en
Kreni od odeljka 4.3

Inace kada ubacim da majnuju 2 Vege56 ima razlike u hash-u u MinerBabe-u, na c31. Grafika koja je u x16 slotu daje 0.4-0.41 g/s, dok ova druga povezana preko extendera daje maximum 0.3 g/s. Menjao im mesta,igrao se sa klokovima ali nista. Na grin-forumu sam procitao da je mozda cpu bottleneck jer imam G1840. U windowsu i na c29 taj problem nema, obe grafike daju po 3 g/s. Imam 16giga rama i plus 50giga virtuelne memorije.

da 4.12 je verzija.... buraz sve je podeseno kako treba jednostavno masine se ne pojavljuju na minerbabe sajtu ....znaci kad sam digo os na flash upisao sam svoj mail i ime riga ...ip nisam dirao onaj drugi fajl ....masina butuje u sistem vidi grafike jednostavno nece da se poveze sa sajtom....Screenshot_89.jpg
 
Pretpostavljam i da si account na minerbabe-u koretno podesio, pa tu ne treba traziti problem. Kakvu internet konekciju imas? Ako imas PPPoE ili staticku adresu onda moras i ip.txt da konfigurises. U prethodnom postu sam pisao da sam citao na grin-forumu da cpu bottleneck moze da bude problem, takodje ti treba i dosta rama za veci broj grafika. Nemoj da mi verujes, pisem iz glave, ali mislim da sam negde procitao da treba 4gb rama po grafici.
 
Pretpostavljam i da si account na minerbabe-u koretno podesio, pa tu ne treba traziti problem. Kakvu internet konekciju imas? Ako imas PPPoE ili staticku adresu onda moras i ip.txt da konfigurises. U prethodnom postu sam pisao da sam citao na grin-forumu da cpu bottleneck moze da bude problem, takodje ti treba i dosta rama za veci broj grafika. Nemoj da mi verujes, pisem iz glave, ali mislim da sam negde procitao da treba 4gb rama po grafici.

nije do toga 5gpu bi trebalo da radi, imam i rig sa 3 480 8g nitro, na njemu mi je 8gb ram ,cpu nije neki klasika g1840, mozda bi imao nijansu manji hash nego na nekom jacem cpu , a sto se tice podesavanja na minerbabe cak i da nisam podesio kako treba, a jesam , rig treba da se vidi na samom sajtu kad butuje u os
 
Moguće je kopati i Beam sa 1060 3GB pod Win7 ili nekom Linux varijantom. Miner je poslednja verzija lolMiner-a.
 
slabo to 280x oko 10-10.5 prosek
 
23.7 G/s brzina... ne mogu da podesim wallet. Sa HotBit ne radi pise invalid wallet adresa, iato tako i sa KuCoin... moze pomoc za Grin? wallet, trenutno nisam u mogucnoati skinuti i instalirati na komp wallet win ako imaju... jel moze na menjacnicu i kako? Ima li neko isti problem
 
Za sta ti je 23 brzina, jel pricas za grin ili beam, i koje karte su u pitanju?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
ma ja nikako da skontam na ovaj 4.12 kako da upisem ime riga i svoju mail adresu??????????????
windovs mi ne dozvoljava da otvorim flesku (ove dve particije) vec je jedina opcija format???
 
23.7 G/s brzina... ne mogu da podesim wallet. Sa HotBit ne radi pise invalid wallet adresa, iato tako i sa KuCoin... moze pomoc za Grin? wallet, trenutno nisam u mogucnoati skinuti i instalirati na komp wallet win ako imaju... jel moze na menjacnicu i kako? Ima li neko isti problem

Ako si na windows-u, ovo ti je najbezbolnije :
https://support.bitforex.com/hc/en-us/articles/360022089951-How-to-Deposit-GRIN-from-Spark-Pool-

Registruj se na bitforex. Ovo je za spark pool, ali princip je isti i za druge pool-ove.
 
ma ja nikako da skontam na ovaj 4.12 kako da upisem ime riga i svoju mail adresu??????????????
windovs mi ne dozvoljava da otvorim flesku (ove dve particije) vec je jedina opcija format???

Treba da se pojavi treca particija, tj fleska. Te dve particije ignorisi. Izvuci fles pa ga vrati nazad. Ako te pita da ga formatiras idi na cancel. Onda ce windows da registruje fles i moci ces da ga otvpris i da ubacis podatke u account.txt fajlu.
 
ma ja samo da uzmem srafciger i otvorim flesku u svakom drugom slucaju dobijem ovo sa slike:

mnber.jpg

E i F su particije koje napravi na jednoj fleski ovaj 4.12
 
Poslednja izmena:
Niko da mi odgovori kolioo daju rx570 4gb na linuxu, grin coin?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Kako si burn-ovao fles? Ja sam sa balenaEtcher programom. U prvom trenutku se pojavile pomenute dve particije , a posle se pojavio i fles. desk.jpg

Te dve particije ne mozes da otvoris, i meni salje takvu istu poruku. Probaj drugi fles da burnujes ili ponovi sa tim istim. Sigurno je nesto banalno.
 
Za sta ti je 23 brzina, jel pricas za grin ili beam, i koje karte su u pitanju?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

To je za Grin, za Beam je 95 prosek u mineru, 92 na leafpool. Koristim 1070 Zotac

Naravno na oba je tdp 70%.
 
Poslednja izmena:
OK, resio problem, sad jedno pitanje , sve mi se pomesalo, kartice sa 4Gb mogu da kopaju samo grin 29 ili mogu da kopaju i 31 pod MinerBabe???
 
Pretpostavljam i da si account na minerbabe-u koretno podesio, pa tu ne treba traziti problem. Kakvu internet konekciju imas? Ako imas PPPoE ili staticku adresu onda moras i ip.txt da konfigurises. U prethodnom postu sam pisao da sam citao na grin-forumu da cpu bottleneck moze da bude problem, takodje ti treba i dosta rama za veci broj grafika. Nemoj da mi verujes, pisem iz glave, ali mislim da sam negde procitao da treba 4gb rama po grafici.

resio u pitanju bio hdd raw copy zahvaljujem Phoenixu na savetu za Win32DiskImager sa kojim sam odradio os i odma su se rigovi pojavili
 
resio u pitanju bio hdd raw copy zahvaljujem Phoenixu na savetu za Win32DiskImager sa kojim sam odradio os i odma su se rigovi pojavili
Ja sam upao u problem, obije fleske od 32 gb koje imam, kad ih ubacim u rig ili laptop, ne prepoznaje ih sistem, kao da ne postoje... :)
 
PRobao sam i ja taj OS ali nisam daleko stigao..flasovao sam to ,ubacio podatke u txt fajl gde sam se registrovao ,butovao sa USBa ..pojavi se ono Ubuntu..krece da startuje ali stane na loading inital ramdisk.. i tu stoji...probao sam pola sata ali ne mrda odatle
 
Kod mene na jednom rigu totalno blesava situacija sa minerbabe os, startovao sve normalno, podesio klokove, miner itd..., i rig upade u neki "abnormal" mod, i od tad mu ne mogu nista, resetovao klokove, i sam rig bezbroj puta i ne vredi. Vratih ga na simplemining na kraju.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
upravo se vratih od drugara koji je sam uspeo da namesti grin pre koji dan, ali se javlja da mu jedna kartica baguje i isključi se u toku rada (ni ne svetli) (1060tke su u pitanju)

zaključak: izgoreo sata to molex adapter za extender, pa samo savet onima koji prže napajanja do maksimuma i nisu povezali (ili ne znaju kako im je povezano) sve po PS-u da provere kablove i da li se nešto greje jer grin cepa više struje pa da ne dođe do havarije..
 
Zanimljivo, recimo, meni su graficke hladnije na Grin nego na Eth, i plus u afterburneru pise da trose 10ak W manje.
 
Ma naravno, neosnovane tvrdnje da trosi vise, a zapravo nije tako.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Potrošnja struje je veća na grinu nego na eth/etc.
Grin 620-630w
Eth/etc 570-580w

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Zanimljivo, recimo, meni su graficke hladnije na Grin nego na Eth, i plus u afterburneru pise da trose 10ak W manje.

Ma trosi manje, meni bar po meracu tako stoji... Kad kopam eth dva riga (13 Kartica) trosi ~1850W, na BEAM/GRIN je potrosnja 1500W... Ako merac potrosnje laze onda i ja...
 
Naravno, pricate o istim podesavanjima za ETH i GRIN, zar ne? :)
 
Nazad
Vrh Dno