Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Pretpostavljam da pricas o minerbabe-u kad pominjes 2$ za 580 i 4$ za Vege, posto na winu nema govora o tim ciframa pri hashu od 1.5-1.6gps na 580 i 2.9gps na Vegama, u prevodu to je mizernih 0.1 grina za rx580 i 0.20 za vegu dnevno, trenutno.

Ne znam kako je na tom minerbabe linuxu na c31 ali sto se tice wina i c29, sa AMD-om nema leba, tj ima ali je u rangu sa bilo kojim prosecnim cn algom npr, nije vredno cimanja za one koji nece da petljaju sa linuxom. Sto se wina tice-ovo je nvidia mining za sada.
Opet je tih 0.1 dnevno vise, nego da kopas eth, ili je meni matematika losa.
Svejedno ne bih prebacivao minere na linux, jer dok sve podesim ili ce pasti isplativost ili ce izaci neki bolji windows miner, trenutno mi svaka kartica na winu daje oko 31mh/s na ethashu i ne bih se previse zezao oko prelazenja na linux...
 
Da li radi Grin na gtx 1060 6gb pošto vidim da piše min 8gb?
radi 1060 6gb, može i pod win10, oko 2.9 g/s mi daju (prvo pokretanje, nisam finetuning-ovao)

edit: deluje da ovaj majner daje 6-10% stale shares te računaj onda nešto niži realan hash
 
Poslednja izmena:
radi 1060 6gb, može i pod win10, oko 2.9 g/s mi daju (prvo pokretanje, nisam finetuning-ovao)

edit: deluje da ovaj majner daje 6-10% stale shares te računaj onda nešto niži realan hash
Hvala.
Čekaćemo još neko vreme da vidim kakva je situacija sa ovim coinom pa ćemo probati...

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Mislio sam da je vest za RX 570 SAPPHIRE 16GB Blockchain Graphics lazna vest plasirana ali ne to je stvarno juce i na oficijalnom sajtu Sapphire

http://www.sapphiretech.com/page.asp?IDno=6397&lang=eng

oni tu cak i pominju coin grin SAPPHIRE’s RX 570 16GB HDMI Blockchain Card is one of the few solutions that can efficiently mine Cuckatoo 31+

Osim toga pogledajte ovaj clanak gde AMD u saradnji sa vodecim proizvodjacima kreira mining rigove :)
Da li sam ja nesto prespavao ili su ovi zakasneli ili se sprema nova promocija mininga naravno kada se kupe nove kartice :)

https://ihodl.com/analytics/2018-11-05/keeping-faith-amd-launches-line-miners/
 
Da me ne razumete pogresno nisam nikakav zagovornik " teorija zavere " ali za razvoj neke kartice je potrebno neko vreme . Grin coin je predstavljen kao projekat iza kog ne stoji nijedna kompanija tim i slicno i to 15 januara .

Grin was launched on Jan. 15th 2019. It's very young and experimental. Use at your own risk!

Samo nedelju dana kasnije predstavljena je kartica sa 16 gb oficijalno od strane SAPPHIRE’s RX 570 16GB HDMI Blockchain Card !!!!!!!!!!!

Istovremeno saznajemo za novi koin i novi algoritam potrebno je da je i sav drugi hardwer znacajno brzi skuplji i noviji . Dapace treba 3G komunikacija PCE i potreban je mnogo jaci procesor ako zelimo maksimalne performanse od grafika , kao i veca brzina komunikacija sa memorijom na grafici :)

Dalo bi se zakljuciti da su se proizvodjaci opreme dogovorili da sami kreiraju coin koji zahteva novu opremu 16 GB grafike . Sve u svemu ajmo novi krug . Da bi se resili bilo kakve odgovornosti oni su se ogradili i GRIN je open source i nije niciji , Pa ako vam pukne investicija ko vam je kriv , Proizvodjaci grafika i opreme nisu to smislili , I ne zna se ko je smislio :)

Ne kazem da se nece zaraditi od mininga , ali izgleda da su AMD i NVIDIA skapirali da im mnogo bolje posao ide kad ima minera a i akcije na NASDAQ imaju vecu cenu sa minerima .
 
Poslednja izmena:
kopa ati grin sa bminerom bez problema, ali min 8 gb

Nikako ne uspevam da pokrenem Vegu56 sa BMiner-om (v13.1). Dodao sam i -devices amd:0 u bat-u. Miner izbacuje gresku "undefined but requested solver: cuckaroo29" . Gledao sam na bitcointalk-u, navodno bminer nema podrsku kopanja grina sa amd karticama. Samo NVidia. Da naglasim da imam win10.
 
Da me ne razumete pogresno nisam nikakav zagovornik " teorija zavere " ali za razvoj neke kartice je potrebno neko vreme . Grin coin je predstavljen kao projekat iza kog ne stoji nijedna kompanija tim i slicno i to 15 januara .

Grin was launched on Jan. 15th 2019. It's very young and experimental. Use at your own risk!

Samo nedelju dana kasnije predstavljena je kartica sa 16 gb oficijalno od strane SAPPHIRE’s RX 570 16GB HDMI Blockchain Card !!!!!!!!!!!

Istovremeno saznajemo za novi koin i novi algoritam potrebno je da je i sav drugi hardwer znacajno brzi skuplji i noviji . Dapace treba 3G komunikacija PCE i potreban je mnogo jaci procesor ako zelimo maksimalne performanse od grafika , kao i veca brzina komunikacija sa memorijom na grafici :)

Dalo bi se zakljuciti da su se proizvodjaci opreme dogovorili da sami kreiraju coin koji zahteva novu opremu 16 GB grafike . Sve u svemu ajmo novi krug . Da bi se resili bilo kakve odgovornosti oni su se ogradili i GRIN je open source i nije niciji , Pa ako vam pukne investicija ko vam je kriv , Proizvodjaci grafika i opreme nisu to smislili , I ne zna se ko je smislio :)

Ne kazem da se nece zaraditi od mininga , ali izgleda da su AMD i NVIDIA skapirali da im mnogo bolje posao ide kad ima minera a i akcije na NASDAQ imaju vecu cenu sa minerima .

Nije bas da je od juce. Pricalo se jos od kraju 2016:
https://www.weusecoins.com/mimble-wimble-andrew-poelstra/
A jos vise se znalo jos od prosleg leta:
https://bitcoinmagazine.com/article...at-we-know-about-grin-and-beams-mimblewimble/
Lansirali su ih sada kad je sav ostali GPU majning "propao".
Videcemo dali ce neko od njih biti novi LTC, ETH za GPU majnere...
 
Nikako ne uspevam da pokrenem Vegu56 sa BMiner-om (v13.1). Dodao sam i -devices amd:0 u bat-u. Miner izbacuje gresku "undefined but requested solver: cuckaroo29" . Gledao sam na bitcointalk-u, navodno bminer nema podrsku kopanja grina sa amd karticama. Samo NVidia. Da naglasim da imam win10.

Nema bminer podrsku za amd karte, diskutovano je o tome na njihovom chatu tamo, zabuna je nastala zbog njihove omaske jer su naveli nvidia i amd support a amd support je za neki drugi algo sa bminerom, uglavnom amd nema i kako kažu najverovatnije neće ni biti.
 
Nema bminer podrsku za amd karte, diskutovano je o tome na njihovom chatu tamo, zabuna je nastala zbog njihove omaske jer su naveli nvidia i amd support a amd support je za neki drugi algo sa bminerom, uglavnom amd nema i kako kažu najverovatnije neće ni biti.

Pa dobro to je da se malo povade ovi sto su kupovali nvidiu, ipak su oni u duplom minusu u odnosu na ove sa amdom. ;)
 
ili u duplom plusu ako ne znaju samo za eth ;)
 
Da li je neko uspeo da kopa Grin sa RX 580 od 8 GB . Koji tacno miner koristi i koji operativni sistem i koje je rezultate postigao sa hasom i stvarno iskopanom kolicinom novcica .

Trgovanje izgleda da je zazivelo . za sve ostalo je velika zabuna i nedoumica :)

https://www.bitforex.com/trade/spotTrading?commodityCode=GRIN¤cyCode=USDT

Goldi vam sve napisao na stranici prije i to kada je profit bio STRASAN, jaci nego u bullu par dana. Hvala mu na tome i nesebicnom pomaganju, sto se ne bi moglo reci za mnoge...... Instalirajte Minerable OS i kopate c31 algo na GRINU. Isplativost nakon ovog ogromnog rasta diffa danas mi je oko 1.5$ na 1070 dnevno, tj 0.3 Grina. NA RX 580 8g je nesto manje. Ali i dalje jako dobro. Vege kidaju, i dalje se sebi gadim, jer ih ne kupih povoljno kada sam mogao :D
 
Poslednja izmena:
Evo test rezultata za razlicite grafike na Cuckatoo 31 Grin algoritmu pod OS Minerbabe ( is an GPU mining OS base on Linux.)
Iz ovog bi se dalo zakljuciti da RX 580 daje 50-65% toga sto daje Nvidia 1070 koju ti imas a da Vega daje 30% vise od Standardne 1070 .



GPU GPS
AMD_570_8G 0.161
AMD_570_8G_on_ROCm 0.174
AMD_480_8G 0.210
AMD_580_8G 0.178
AMD_580_8G_on_ROCm 0.197
AMD_Vega64_8G 0.410
NVIDIA_1070_8G 0.316
NVIDIA_1080_8G 0.339
NVIDIA_1070TI_8G 0.380
NVIDIA_1080Ti_11G 0.551
 
Da, i nemas nista bolje od ovoga sada, ili sam ja u zabludi, ili ostali mudro cute i kopaju... Vidis ovaj profit sada, e prije koji dan je bilo 5x toliko
 
MinerBabeOS i Vegom56 sam kopao 0.45 grina za 24h na f2pool-u, algo Cuckatoo 31. Brzina oko 0.4 g/s.
U win10 sa Cuckatoo 29 brzina je oko 3 g/s GrinProMiner-om, ali je profit dosta manji u odnosu na Cuckato 31.
 
sta je ovo stara ekipa se polako vraca na bench zgadile se vib slack discord grupe :) vracamo se korenima
za*mjau**mjau**mjau**mjau* sam se ko niko zato sto sam AMD otpisao prerano za grin jos pre mainneta .... povezao na smos grin 31 ali rezultati su ocaj 0.1gps za 480 8g nitro i 5x580 8g nitro 0.43gps 5gpu
8gpu 2ipo dana 2grina ravno rezultat za sad cini mi se diff raste jako .... skidam upravo minerbabe da probam
 
Poslednja izmena:
GTX1070 kopa 4.9GH/S grin, koliko mu to dođe $ na sat ili dan? Kalkulatori koje sam našao daju neke nerealno ogromne cifre.
 
Odavno nisam prisustvovao ovolikom hajpu u vezi nekog coina kao ovo sto se dešava sa Grinom, ovo je stampedo, ljudi se totalno pomamili gde god pratim, haos :zgran::zgran::zgran::hair:
 
Mozda je cist hype, a mozda oni koji prodaju budu i kao oni koji su prodavali ETH za 12usd. Ko zna.
 
GTX1070 kopa 4.9GH/S grin, koliko mu to dođe $ na sat ili dan? Kalkulatori koje sam našao daju neke nerealno ogromne cifre.

Nerealno mi je 4.9 ja ne mogu da dobijem vise od 2.7 po kartici.
Diff raste iz sata u sat. Tako da kalkulator ne znam koliko ce da ti pomogne.
Pre 4 dana sam pravio 3.8 coina na dan danas 2.65.
05e9dddd1bdc527364e8015010729060.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
1080ti na poslednjem bmineru v13+ baca ~6.5 g/s, tako da 4.5 i jace za 1070 uopste nije nerealno. Ono sto svi pominju je da bolje rade masine sa manje gpu-a, izgleda da i cpu ovde igra veliku ulogu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja na bmineru zadnja ver. sa mojim 6x gtx 1060 6gb hynix memorija 80 % pl,100 core i 600 memorija i imam po rigu oko 17.50 g/s temperatura od 49-55 potrošnja struje 620-630w.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
inace minerbabe podignut na flesh butuje ok ali nikako da se pojavi rig na sajtu ....probao na par masina i nista h81 btcpro ploce.... ostajem na smos za sad *mjau**mjau**mjau* to je sto je
 
Poslednja izmena:
Koliko li daju rx 470 4gb sa poslednjom ver majnera?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno