Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Meni je najveci problem da shtekam to sto sam iskopao iako se radi o shitcoinu, koji ce *mozda da vredi nesto jednog dana.
Ja bi sve da prodam odma, samo u btc imam poverenja :)

Onda kopas sta je trenutno najisplativije i odmah dump u BTC i cao. Licno samo jednom sam uboo ono sto je posle vredelo mnogo, a svih ostalih more puta sam se debelo zahebao, pa bih mogao da kazem da sam u proseku ipak u minusu kad god sam kopao na slepo. Dakle samo dump u BTC sto se mene tice, a posle mozda sa tim BTC-om kupovina patosiranih kojna. Nikad kopanje necega sto ce mozda biti vredno ne radim jer nisam baba Vanga ipak :)
 
Poslednja izmena:
ja imam obrnuto iskustvo...jedno ubadanje vise nego citava godina dampa shitova u btc
 
ETH i EXP ne spadaju u tu kategoriju jer su bili isplativi od prvog dana i sa svakodnevnim dampom. Pricamo o raznoraznom smecu koje se pojavi a nema ga cak ni na menjacnicama...

nema sanse da sam kopao neki coin ovako levo...samo te "isplative" koje sam stekao...bilo je tu i tamo kopanja ali sam dampovao...solar, evolt, leaf...sta ja znam, ne secam se.
 
nema sanse da sam kopao neki coin ovako levo...samo te "isplative" koje sam stekao...bilo je tu i tamo kopanja ali sam dampovao...solar, evolt, leaf...sta ja znam, ne secam se.

Pa o tome pricam. Sad svi gledaju Pascal a dok se kopao ranije garantovano je bio neisplativ+na levoj menjacnici. Ubosti no name coin za kopanje i uzeti pare na njemu je skoro nemoguce...
 
Pa o tome pricam. Sad svi gledaju Pascal a dok se kopao ranije garantovano je bio neisplativ+na levoj menjacnici. Ubosti no name coin za kopanje i uzeti pare na njemu je skoro nemoguce...
Upravo tako.
Kad se setim da sam kopao monero i prodao nekih 100 i kusur za saku pirinca gde mi je bila pamet :d .
 
Ja sam ubo AEON prosle godine, ali sam opet prodao jeftino, preko noci je skocio 3 puta preko najveceg ordera. Ostalo je promasaj do promasaja :)
 
bila je i aurora, na shitsiju je bilo pampova, mintpalu...uff kada se setim samo...e da uzeo sam kes na saturncoin, kopao ga stekao ga i prodao posle 6 meseci...nekoliko btc-a uzeo
 
Kad bi 2017-ta bila 2x bolja od 2016-tae pa da se selim na Kanare...
 
Pa sta kopate sada? Ja na eth sa 380kama, ima li nesto bolje?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Lol slabe za eth? pa s obzirom koliko su kostale nove i koliko daju odlicne su.
 
380 trenutno samo eth ili etc.
Nisu za ove nove fensi koine, za to su matorci number one izbor :smash:
 
380 su bila cca 200eur tamo negde u aprilu-maju, do sada su se sve isplatile 100%. Terati dok ima matematike, kad nebude bilo ugasiti i rasprodati.
 
Lol slabe za eth? pa s obzirom koliko su kostale nove i koliko daju odlicne su.

Kostale su nove koliko i 470 4GB a trose 20% vise i daju 15% manje...Matore kante 79xx i R2xx i R39x su odlicne za zeca, Polaris za ETH. Verujem da su se isplatile, pogotovo ako su u pogonu vise od 8 meseci.
 
Kamo sreće da sa budućim karticama budemo prolazili kao sa 380-kama.
Mogli ste jednom da ih podesite (recimo Clay 4.x) i pustite ih na coinotron. Potpuno ih zaboravite i one se za 6 mjeseci otplate do zadnjeg dinara. Nakon toga kartica sa 2+ godine garancije koja vam svaki dan napravi cc 1-1,5$, a uvijek možete da je utopite za 150€.

Dodatno, ako ste bili malo ažurniji mogla je da napravi i lijepe bonuse u prvim danima LBC ili Zec-a.

Imala je daleko kraći ROI nego što trenutno stoji pred serijom 4xx.

Malo li je?
 
Kostale su nove koliko i 470 4GB a trose 20% vise i daju 15% manje...Matore kante 79xx i R2xx i R39x su odlicne za zeca, Polaris za ETH. Verujem da su se isplatile, pogotovo ako su u pogonu vise od 8 meseci.

Nisu kostale koliko nove RX 470 4GB pogotove ne Nitro posto samo to uzimam, ove MSi sto gore ili gigbyte ili asus kojem je 100c naponska to ja i ne razmisljam kao ozbiljne karte za mining.
Ja sam uzimao 380Nitro i u poredjenju sa 470 4Gb nitro bile su bas jeftinije koliko su sporije, govorim o ethu.
 
Nisu kostale koliko nove RX 470 4GB pogotove ne Nitro posto samo to uzimam, ove MSi sto gore ili gigbyte ili asus kojem je 100c naponska to ja i ne razmisljam kao ozbiljne karte za mining.
Ja sam uzimao 380Nitro i u poredjenju sa 470 4Gb nitro bile su bas jeftinije koliko su sporije, govorim o ethu.

Za Asus se slazem 470 je vrela. MSI imam 3 riga, 470, i nista tu nije usijano, mozes drzati prst bez problema. Rade na 920mV, moras namestiti fan profil da duva stalno inace se gasi vent zbog ocitavanja samo GPU temperature. Ubedljivo najmanje trose. 480 MSI imaju backplate pa ne opipavam nista toplo, Nitro karte su na dodir toplije od MSI 480 4GB, Asus 480 Strixx su najbolje i naravno najskuplje. MSI rade od septembra i isplatile su se vec, sto zbog ETH, sto zbog ETC a malo i zbog ZEC-a. Ja naravno ETH ne cuvam, sa ZEC i ETC sam malo taktizirao.
 
Treba sačuvati malo ETH, da se čovjek poslje ne bi kajao kada pređe na POS ;)
 
cim padne reward na 4 eth po bloku negde krajem marta realno je ocekivati da skoci malo, a do POSa ima jos vremena
 
Treba sačuvati malo ETH, da se čovjek poslje ne bi kajao kada pređe na POS ;)

Samo vi cuvajte, ima stotine kojna koji su patosirani i zreliji za kupovinu, a po meni ETH tek treba dole. Doduse tako sam mislio i za XMR pa eto gde je...
 
Nazad
Vrh Dno