Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Samo me zanima sta je sa onim ljudima sto su nakupovali silan xre... ne verujem da su se bas 100 posto ispalili, bice valjda menjacnica... mozda u pocetku losa cena,ali kasnije se nadam necemu,za par nedelja... ja odvojio nesto malo,sad cekam... :D

daj boze, ako se kopa treba kopati u rezervi, nikako da bude glavni coin dok ima drugih isplativih valuta.
 
Ja kopam XRE sa par jakih Xeona i par M60 nvdia kartica, dobija se oko 2000 na dan. Necu ih prodavati dok ne izadju na berzu, a ako pukne nije steta za sada je sve samo besplatna zabava.
Jel moze neko da pojasni sta konkretno znaci vrednost diff, tj. da objasni matematiku iza toga, znam da je teze dobijati uz veci diff.
btw. za XRE na revolvercoin.org stoji da je trenutno nethash 1.7GH/s a diff 25.5

Diff raste kako raste i jačina mreže. Što je više novih rudara koji kupuju još hardvera za rudarenje to će biti veća/jača mreža koja će uzrokovati veći diff,tj. težinu kopanja/rudarenja i novčići će se dijeliti na više korisnika pa će i broj izrudarenih koina po rudaru biti manji , ali će ukupan broj generisanih koina ostati isti . Diff pomaže da se kontinuirano rudari unapred određeni broj koina za neko vrijeme (ima novčića gdje broj izrudarenih koina zavisi i od bloka npr.). Evo sad npr. polovljenje bitkoin nagrade će biti za mjesec i nešto dana. Dnevno se rudari 3600 BTC a blok nagrada je 25 BTC.Nakon polovljenja nagrade (1 month,6 days,10 hours,30 minutes) dnevno će biti rudareno 1800 BTC. Upravo diff ili težina rudarenja omogućava da taj broj generisanih koina na dnevnom nivou bude toliki.Da je diff bio isti od početka pa naovamo a bio je jako mali na početku rudarenja bitkoina ,bitkoin bi davno bio izrudaren i mislim da bi davno otišao bestraga.
 
Poslednja izmena:
Ako dev-vi podbace a nazalost u 90% podbace, nema nista od cene... mozda kopaju i akomuliraju a mozda ne rade nista
 
Pa da,tako to obično bude. Skoro sam probao 2-3 dana rudariti onaj Billcoin i kontao da neću propasti za nekolika dana,ali mi je bolje bilo da sam rudario ETH jer sam mogao imati oko 100 $,a ovako se onaj DEV majmun ućuti već nakon nekolika dana i ode sve bestraga. Nije mi jasno za kojeg mu je mog đoku trebalo ono majmunisanje.
 
PA takva je bila 2014. i 15. citava, to se vise ne radi odavno!
 
Pa i matora koka ubode po koje zrno, sad su popularni IPO scamovi, navlace se ljudi go muve, a i po koji klaiscan mining navuce dosta minera kao i ovaj XRE posto slabo sta izlazi a ljudi gladni :)

Mada XRE je bas privukao minere i razvoj istog ali eto u zadnja dva dana nesto se ucutali, sto opet ne znaci da ce puci
 
Poslednja izmena:
aaa ovaj lisk me smorio, cekam ga 10 dana da predje xx9 i nema sanse...
 
Sve su oci uprte u BTC, ja ne ocekujem da se ista trzne ove sedmice, fokus je na BTC-u
 
Ma IPO scam to je oduvek bila teska prevara, sad zbog ETH su se svi navukli na djubrestinu, mada svi znaju da je to prevara cim krenu da padaju pasce sve

Bas sam pricao sa nekima iz BTC sveta, onaj Roger Ver koji ima tonu BTC prica se i 100K je usao jos ranije u ETH, nisu ta pumpanja pala sa neba, po recima upoznatih jedini nacin da OPERES BTC od poreza je da uletis u neki alt i onda pevas drugu pricu dok pumpas
 
Zasto prognozirate da ce ETH da padne ispod nivo isplativosti za 45 dana ? Da li nakon toga dolazi nesto novo ili kako onda sve funkcionise ? Nikada nisam kopao nista, pa me to malo plasi jer treba da dam 2-2.5k e za kopace, tako planiram, pa mi i nije bas svejedno :D
 
Mineri ili ti kopaci su ZADNJA rupa na svirali!
Cena ce biti onakva dok neko ima interesa da je odrzi ili napumpa, sto se tice ETH Vitalik B. se ubi oko promocija
 
Pa nisam se nikada bavio ovim, 5 dana da se odlucim i nije nesto mnogo :D
Video sam da su neki prognozirali do kraja godine da ce da bude isplatljiv za kopanje, to mi se svidelo jer mi taman toliko treba da isplatim komponente :D
 
@ milos

ulozi samo onoliko koliko si preman da izgubis ili da rizikujes inace prodavanje dedovine, krediti i babini zlatni zubi se u ovakav poso ne ulazu...
 
Ja sam prognozirao jos 45 dana isplativosti u ETH, pa se sad racunajte :)
 
Pa nisam se nikada bavio ovim, 5 dana da se odlucim i nije nesto mnogo :D
Video sam da su neki prognozirali do kraja godine da ce da bude isplatljiv za kopanje, to mi se svidelo jer mi taman toliko treba da isplatim komponente :D

taman toliko treba kad cena i diff ne bi mrdnuli :D
ovim tempom ce diff da ode tako brzo,da ce period otplate da raste i raste i raste,dok ne bude nemoguce stici ga. pricam samo o eth, mozda se pojavi nesto drugo,sta znam... ili mu cena skoci nenormalno sto bi bilo najbolje :D
 
stvarno novcic koji se najduze kopa u kontinuitetu...
 
@ milos

ulozi samo onoliko koliko si preman da izgubis ili da rizikujes inace prodavanje dedovine, krediti i babini zlatni zubi se u ovakav poso ne ulazu...

Slazem se. Iz price sa ovog foruma i nekih poznanika ziv novac bi trenutno trebalo uloziti na neki od coina, a ne u rigove.
Ja sam uzeo jednu 380-ku cisto da zamenim staru gtx570-ku i da malo pecem zanat, a trenutno imam pristup i nekom egzoticnom hardveru pa se i tu malo zezam.

Evo kako izgleda diff grafikon ETH-a. Tesko da ce se ovim tempom rasta brzo isplatiti ulaganje u hardver.
https://etherscan.io/charts/difficulty
 
Kopa se jer je vecina vas nekih i stranaca rasprodala i raskrcila rudnike... da nije dif bi vec sad bio 250% veci i kraj price

a i zaboravlja se da je jedno vreme imao slabiju isplativost i skoro niko nije ulagao u nov HW, a znate kakvi su ljudi kad skoci isplativost hvataju se ko na ..... sto se lepo vidi iz grafikona diff-a
 
Poslednja izmena:
nece da urade optimizaciju za amd populaciju, ko ima nvidiu moci ce lepo da zaradi na xre


treba imati u steku par nvidijica za svaki slucaj :D
 
Poslednja izmena:
nece da urade optimizaciju za amd populaciju, ko ima nvidiu moci ce lepo da zaradi na xre


treba imati u steku par nvidijica za svaki slucaj :D

Ma XRE je obican scam coin, jedini nacin da se jos malkice kopa je da neko sa 1000BTC stoji iza njega a to je slucaj u 0.2% shitcoin-a

diff gledaj prvih nedelju dana, posle toga misli bistrom glavom :)
 
Poslednja izmena:
Verovatno si u pravu, ali ova raznolikost hardvera koji mogu da kopaju mi je zanimljiva.
Cak se i sa CPU moze dobiti solidan hashrate.
 
CPU za coin je smrt kad ulete botnet CPU botovi taj coin je sahranjen :)

XPM (prime coin) je obecavao isti su ga sahranili, sad se opet kopa sa GPU-vima samo pa se nije povratio, ja ga nesto cuvam i nadam se
 
Nazad
Vrh Dno