Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Total hash ironfish na testnetu je 1/3 kaspe sada 😅

Mislim da je dosta ljudi culo za njih
 
Taman da napumpamo cenu holderima iz genesis bloka 🙂
Sad gledam, estimated earnings sa 135 Gh/s je 1 Ironfish dnevno 🤣
 
Ništa, od novembra sve ugašeno.
Trošio sam nešto preko 10.000 kWh i poslednja cena mi je bila 14 din.
U pravu si da je RXD trenutno isplativ ali je treba malo da potraje da bi pokrenuo majning.
Ako je trošak preko 1500e mesečno, zarada bi trebala da bude bar polovina troška.
jesam li ja dobro razumeo da bi ti rado upalio masine ako bi zaradile duplo manje od struje koje potrose? Ili si ipak mislio da zarada treba da bude 2250e ako je potrosnja struje 1500e da bi palio masine
 
jesam li ja dobro razumeo da bi ti rado upalio masine ako bi zaradile duplo manje od struje koje potrose? Ili si ipak mislio da zarada treba da bude 2250e ako je potrosnja struje 1500e da bi palio masine
Trošak je trošak a zarada je zarada.
Upalio bih mažine ako bi ukupan prihod bio 2.250e, minimum.
 
Ja sam i dalje na ETC.
Struja mk je free pa radi jedno 30 grafičkih.

Ima li šta bolje?
 
koja je mk cena struje ?
ima "isplatljivjie" samo treba da se prelista par stranica unazad.
etc se po isplativosti po wharomine vuce po dnu (sto ne znaci da ne moze da ode uvis). Ali po meni bolje je kopati nesto drugo i na dnevnom nivou prodati i dobiti do 3x vise etc nego kopajuci ga

Vecina bi rekla da je najjeftinije kuputi za pare nego maltretirati hardver za DZ .
 
Ja sam i dalje na ETC.
Struja mk je free pa radi jedno 30 grafičkih.

Ima li šta bolje?
Kad vec imas besplatnu struju kopaj bar "RVN" duplo je veca zarada, a neretko i vise nego dupla, pa ga onda menjaj za "ETC" ili bilo sta dr. Ja kopam "RVN", jedno 15-tak dana sam bio presao na "MEWC" jer je nenormalno skakao, ali sam se opet vratio na "RVN". Ukucaj na whattomine, pa vidi koliki gubitak pravis na mesecnom nivou.
 
Da li neko ima iskustva sa drzanjem svojih Asic majnera ili rigova kod ljudi koji imaju jeftinu tj. Industrijsku struju?
Koliko i kako se to naplacuje?
 
Kad vec imas besplatnu struju kopaj bar "RVN" duplo je veca zarada, a neretko i vise nego dupla, pa ga onda menjaj za "ETC" ili bilo sta dr. Ja kopam "RVN", jedno 15-tak dana sam bio presao na "MEWC" jer je nenormalno skakao, ali sam se opet vratio na "RVN". Ukucaj na whattomine, pa vidi koliki gubitak pravis na mesecnom nivou.
Ne volim RVN.
Jede mi grafike, bukvalno ništa drugo ne mogu da radim osim da majnam. ETC radi u pozadini, korisnici i ne vide razliku.
 
Ne volim RVN.
Jede mi grafike, bukvalno ništa drugo ne mogu da radim osim da majnam. ETC radi u pozadini, korisnici i ne vide razliku.
Ok, probaj onda "MEWC" i on ti isto manje greje graficke, a mnogo vise zaradjuje. Menjas ga za LTC na tradeogre (ne treba KYC), pa onda radis sta hoces sa LTC-om.
 
ko ima 3060ti ili jacu.. mining je vrsta DCA na dnevnom nivou.. sa 3060ti ili jacom na nuli ste ili neki minimalni profit ali ne lupate glavu da li ste kupili dno ili vrh..vec miningom kupijete svaki dan po malo. 100e struje je rasporedjeno na na 30 dana kupovine svaki dan
 
Pozdrav svima. Pratim teme ali nisam pisali ništa dugo. Zadovoljna sam već dugo sa KASPOM. preko 10 meseci kopam i fin mi je profit. Hocu jedan mali multi rig da stavim na DNX. Da li može pomoć oko podešavanja na HIVEOS. Da li može da majnuje u isto vreme i sa NVIDIE i sa AMD preko SRBminer. Mučim se da podesim parametre. Ako može i ako neko zna može mi poslati i privatnu poruku. Hvala
 
@dboj
Nema vise profita Kaspi sa grafikama, Asic-i su preuzeli.

@MarijanaMD
Podesavanja za Dnx:
Nvidia Rtx 2xxx i 3xxx, core clock na 1450-1500MHz i to je to.
AMD Rx 6xxx vCore 750mV, Core Clock 1700-1900MHz, kako koji cip moze.
 
Ja sam drugarova dva riga stavio da kopaju radiant. Standardno 8h/24h u low power mode (mada su jos u fazi "ispitivanja")
sistem win10. jedan rig sa nvidia 1080(ti) "trose" 60-75w "daju" 328mh/s,468mh/s(ti). drugi sa 580cama trose 40-44w "daju" 178mh/s.
isplatljivost = jad i beda , al je bar isplata (wooly pooly) korektna.
do pre izvesnog vremena sam kopao vtc. Dok sam bio na vuli puli isplata bila ok. mogu reci da na suprnovi , vala debelo zakidaju ladno i 50% pa i vise. proverio nekoliko puta i zdravo .
primarni cilj da karte rade nesto laganica , da ne trose mnogo , da se ne greju mnogo i da se potrosi koliko toliko "jeftina" struja da ne bude posle "zao mi sto nisam".
Pre radianta sam nvidie stavio na kaspu tako dje u extreme low power rezimu , ali cim sam "namirisao" asice pobegao sam ko djavo od krsta.
U medjuvremenu kop[ajuciradiant rig sa 12 nvidia kartica poceo da otkazuje da nece da kopa bukvalno nista - epilog posle mesec dana pauze i potrosenih bruto 7 dana za detaljan pregled - sada "radi" sa 9. sve su ispravne , iz sistema sam izbacio 3 sata kablova odokativno im ne fali nista , kablovi nisu "kruti" ali eto vreme ucinilo svoje zice ko zna u kakvom su stanju. Bog da zali vreme potroseno u nalazu kvara ;)
 
Kako god vama za Kaspu, meni je ovo profit sa kojim mogu dalje da radim.1.jpg
Ova sredstva kod mene lagano idu x3 x4 na Mega sic bo , a uvek moze i u neki trajd. Samo KASPA je mogla lepo da se trejduje zadnjih 6 meseci za USDT i nazad. A graficke rade na minimumu.

Kod vas na forumu sam i cula za Kaspu i hvala vam.

@Splinter
Overklok mi je jasan. Imam problem sada da uopste nece da krene da mi radi SRBminer. Nece ni 2.3.1. ni 2.3.0. Ako imaš neki link ili video sa podesavanjima za HIVEOS molim te prosledi mi.
 
Kako god vama za Kaspu, meni je ovo profit sa kojim mogu dalje da radim.Pogledajte prilog 398520
Ova sredstva kod mene lagano idu x3 x4 na Mega sic bo , a uvek moze i u neki trajd. Samo KASPA je mogla lepo da se trejduje zadnjih 6 meseci za USDT i nazad. A graficke rade na minimumu.

Kod vas na forumu sam i cula za Kaspu i hvala vam.

@Splinter
Overklok mi je jasan. Imam problem sada da uopste nece da krene da mi radi SRBminer. Nece ni 2.3.1. ni 2.3.0. Ako imaš neki link ili video sa podesavanjima za HIVEOS molim te prosledi mi.
Ne postoji mogucnost da imas profit na Kaspi ako placas struju i majnas bilo kojim gpu-om.
Ja sam zadrti Windows miner, tako da ne znam sta bi mogao biti problem na Hive.
 
Nazad
Vrh Dno