Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

bombaš

Slavan
Učlanjen(a)
12.08.2012
Poena
335
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi Mi10
Pristup internetu
  1. ADSL
Pogledajte prilog 356589

Za ljude koji se greju na 12 klimu.. Na 22 650w, podigao na 24 ide do 950w..

Predjite na rig 😅😅😅😅

napravimo manje rigove sa po 4 karte, 3 kom na 3 faze, rasporedis po stanu.. i milina..spremni za zimu :cool:
Il' da stave izolaciju.. kod mene u 30kvm 25c pregreva i sa 400W. Više ne radi, nego što radi.

nenad 970

Cenjen
Učlanjen(a)
18.12.2013
Poena
155
Utoliko gore ako stalno spominješ krađu struje a "ozbiljan si ko smrt".
Ne kaže se snikim, već ni sa kim....Odmori malo.(y)
Vidi, stavis ignor i ne čitaš sta pisem
A bas cu te poslušati i odmoriti, jer da nije tebe ne bih to znao
Sta se kako piše sigurno neću učiti od tebe
Tu su moderatori da sankcionisu ako ne pišem nesto sto ne treba zato nemoj da sekiraš svoju pametnu glavicu

Splinter

Slavan
Učlanjen(a)
18.11.2007
Poena
225
Moja oprema  
Laptop
HP Spectre x360 10750H/16/512
Mobilni telefon
iPhone 12 Pro Max
^da, pisali smo vec o tome - nazalost, trenutno nema nijedan coin koji moze zaraditi za struju, ni sa Rtx 3xxx i Rx 6xxx koju su efikasnije od Rx 5xxx serije.

killik

Poštovan
Učlanjen(a)
27.01.2018
Poena
70
Kaze moj drugar moze se reci brat, pre godinu dana, ljudi ne kupujte gpu po astronomskim cenama sjebacete se, necete isplatiti graficke. Kad prestane eth minig nece imati sta da se rudari, a oni njemu, brate uvek ce imati nesto da se kopa, i bili su u pravu, ima da se kopa, 0.50$ po rigu dnevno.💪😁😁😁😁😁

Slovke84

Poštovan
Učlanjen(a)
16.04.2018
Poena
50
Al nešto još uvek nema tih dzabe rigova i kartica na oglasima, kad ce to da krene, jel se zna šta?!

macman

Slavan
Učlanjen(a)
06.01.2004
Poena
375
Ljudi malo logike
Da li bi iko od vas :
kupio grafiku od 1000 evra i eto sada da proda za 300 evra.
Pogledajte cenu grafike po prodavnicama.
Recesija stize - smanjuje se proizvodnja. Nemoj neko da mi kaze da ce zbog recesije kompjuterska oprema da pojeftini.
Leba i vode ne traze mogu stajati u kutiji xxx meseca.
Energenti skupi , grejanje papreno , oni koji imaju rigove po kucama ce im biti maltene dobrodoslo.
Da zavrnu struju , ne verujem. Leba i igara oduvek. Nema struje nema pinka, Kada nema pinka onda ce poceti da se bistri u glavu. Sto rece Fredy onomad show must go on.

bombaš

Slavan
Učlanjen(a)
12.08.2012
Poena
335
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi Mi10
Pristup internetu
  1. ADSL
Pa kupovali smo nekada karte za igranje, pa ih prodavali posle 2-3 god. za 1/3 cene. Zašto bi sada karte iz rudnika bile vrednije, a ne služe ničemu.. čak nema ko ni da se igra na njima.
Sa druge strane, sve je dovoljno dugo trajalo, da imamo puno "profi" rudara, tj onih koji su žuveli od rudarenja.
Oni sada mogu da biraju samo između prodaje jeftinih novčića ili jeftinih grafika.

PROFILER

Slavan
Učlanjen(a)
28.04.2006
Poena
395
Pa kupovali smo nekada karte za igranje, pa ih prodavali posle 2-3 god. za 1/3 cene. Zašto bi sada karte iz rudnika bile vrednije, a ne služe ničemu.. čak nema ko ni da se igra na njima.
Sa druge strane, sve je dovoljno dugo trajalo, da imamo puno "profi" rudara, tj onih koji su žuveli od rudarenja.
Oni sada mogu da biraju samo između prodaje jeftinih novčića ili jeftinih grafika.
Zaboravio si i da mogu da biraju da ne prodaju nista. Fali ti opcija u ovoj listi.

bombaš

Slavan
Učlanjen(a)
12.08.2012
Poena
335
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi Mi10
Pristup internetu
  1. ADSL
Da, uvek postoji opcija promene profesije.. Slovke84 je pominjao tu opciju.

Nego, šta će oni koji još uvek otplaćuju opremu, auto ili stan?

macman

Slavan
Učlanjen(a)
06.01.2004
Poena
375
rtx 3060 nova je 100 000 dinara i sada ce je neko sa godinu /dve garancije proda za 30 000.. ha ha ha mojne nego :)
64bitna nvidia 710 se prodaje za 10 000 dinara koja samo pusta sliku na ekranu ;)
sve te karte ce kopati bilo sta bar 8 sati dnevno na jefinoj struji .. ide se dalje.
Za bilo koji efekat pada cena hardvera mozemo ocekivati tamo na prolece , kada prodje zima , a gejmeri neka hejtuju jos malo . Ko ceka doceka.

PROFILER

Slavan
Učlanjen(a)
28.04.2006
Poena
395
Promena profesije je sasvim ok ako ce za rezultat imati da se ne rasprodaju coini i oprema bud zasto.

Sta ce drugi ne znam ali sta cu ja to znam.
Pojedinu opremu nisam otplatio ako se preracuna po sadasnjoj ceni coina. Niti cu prodavati opremu niti coine po sadasnjim cenama i to je to. Karte mozda za godinu dana (ne ranije) ako i dalje ne bude nista profitabilno i budem misljenja da je PoW istorija, a coine necu prodavati pa makar na 0 otisli svi do jednog koje imam. Mislim ako nisam prodao ETH na 4k+ sta sad ima da ga prodajem. Samo povremeno swap kroz ETH/BTC i obrnuto.

P.S. realno nije proslo ni mesec dana od Merge. Ne znam sta se ocekuje? Pa sigurno treba da prodje barem 2-3 meseca da se eventualno stvari barem malo iskristalisu sto se tice majninga

bombaš

Slavan
Učlanjen(a)
12.08.2012
Poena
335
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi Mi10
Pristup internetu
  1. ADSL
Naravno da nećeš prodavati kripto po ovoj ceni, ako ne moraš. Mada lično mislim, da ima prostora za short...

A za karte ne znam šta da vam kažem.. to jednostavno nema ko da kupi.
Nije upitna cena. Gejmer koji kupi npr jednu 3080, njemu ne treba još jedna, pa sve da mu je daješ posle u pola para.

@macman
Evo kolega gore nudi dve 3060 za 700€
Po tvojoj računici extra ponuda, pa eto prilike.

Prilozi

• Screenshot_2022-09-24-22-23-00-417_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-09-24-22-23-00-417_com.android.chrome.jpg
    91.2 KB · Pregleda: 77

isnogood

Slavan
Učlanjen(a)
08.07.2003
Poena
465
pa kad su 3060 iz hu 400e i u uk su 375 funti u usa uz 3060 dele monitor.... toliko o trzistu.

izzy

Slavan
Učlanjen(a)
25.02.2010
Poena
245
Bila je prica i 2018 da niko nece prodavati grafike, pa sam ja kupovao citave 2018 i 2019 grafike od ljudi kojima su stojale po spajzovima i garazama pune prasine za manje novca nego sto se sad prodaju te iste grafike rx580 8gb za 150e, 1080ti za 250, p106 za 30 eura itd, prodao ih sve tokom 2021 za 3x vecu cijenu i cao, nisam ni malo sentimentalan prema grafikama, ostavio amd 270x i 5770 i nvidiu p106 kao suvenir i potsjetnik na neke lijepe prosle dane kad se fino zaradjivalo bez motike :) i idemo dalje.
Ko se vodi politikom necu prodavati 3x jeftinije od cijene po kojoj sam je kupio i nece meni gameri igrati za dz, taj se nece 'leba najesti od ovog posla.
Svaki gamer ima nekog preko, uzece grafiku za igrice 20, 30, 50% jeftinije nego kod nas i on miran sledecih par godina...
Mislim da je vrijeme longa/shorta za grafike otislo u istoriju onog dana kada je Eth presao na PoS, a iskreno se nadam da grijesim i da ce isplivati neki novi "Eth" u narednom periodu.
Inace da me ne ishejtujete svi, ko ne placa struju taj naravno nece prodavati grafike i za njega ova prica ne vazi. :)

S22

Slavan
Učlanjen(a)
21.05.2004
Poena
330
Pošto će u recesiji biti silne tražnje za ljudima koji godinama nisu radili. :rolleyes: Ima svi da se utrkuju da im ponude dobre poslove.
Vidim da si vrlo zauzet kad možeš da visiš na forumu svaki dan, tema je rudarenje kriptovaluta a ne recesija.

Ja sam se prebacio na KAS i kopam na woolypooly, ono što je dobro kod ovog algoritma je da su temperature memorije znatno niže od ETH-a i ostalih, jer ona nema veliki uticaj, više ima uticaj GPU.

weasel

E4
Super Moderator
Učlanjen(a)
18.08.2004
Poena
905

Šta je trenutno najisplativije za kopanje​

Kako je ljudima uvek sve zanimljivije nego da pisu ono sto je tema.
Ne znaš sta je trenutno najisplativije ? Ne zanima te jer ne kopaš ?
Preskočiš temu. Jednostavno je.

S22

Slavan
Učlanjen(a)
21.05.2004
Poena
330
Ne možete da imate samo jedan posao i samo jedan izvor prihoda. Osim rudarenja možete da radite još nešto jer oduzima malo vremena, neka vam to bude dodatni izvor prihoda ili investicija jer su cene takve da ne može da se zaradi za struju.
Evo danas skočio ETH PoW može se desiti da nastavi rast i bude novi favorit za kopanje.

maximus66

Slavan
Učlanjen(a)
18.02.2005
Poena
345
Ko se vodi politikom necu prodavati 3x jeftinije od cijene po kojoj sam je kupio i nece meni gameri igrati za dz, taj se nece 'leba najesti od ovog posla.
Ima valjda još dosta poslova koji se mogu raditi sa karticama a da to nije rudarenje ili gaming? Inače mislim da nije sve u novcu ima nešto i u parama? Ili ti u prevodu ako sam onda dao ili pukao 6500€ za kartice zašto bi ih sada prodavao za 3x manje? Leba se neću najesti možda, ali leba i ne ištu!?

pashutin

Poštovan
Učlanjen(a)
27.12.2012
Poena
60
ETHW skace cena ali i difficulty. Kao i svakom coinu koji se pojaca sa hashrate.
Meni i mojim masinama najbolje lezi sad Kaspa i bice tako dok ne naidje jos neki partner jer je idealna za dual mining, npr celu proslu nedelju sam drzao ETC+KAS iskljucivo zbog hladnog vremena ;)

NikolaPA

Zapažen
Učlanjen(a)
03.01.2021
Poena
12
Ima valjda još dosta poslova koji se mogu raditi sa karticama a da to nije rudarenje ili gaming? Inače mislim da nije sve u novcu ima nešto i u parama? Ili ti u prevodu ako sam onda dao ili pukao 6500€ za kartice zašto bi ih sada prodavao za 3x manje? Leba se neću najesti možda, ali leba i ne ištu!?
Sve bi to bilo tako da ne izlaze nove generacije grafičkih (npr Nvidia 4xxx je tu kod nas do kraja godine) koje same po sebi obaraju cenu starih generacija. Suludo je misliti da će im cena porasti za npr godinu dve kada će izaći još dve generacije kartica do tada. Suočite se sa realnošću kartice se vraćaju po cenama u normalne okvire - 3060 je 250-300e, 3080 je 500-600e realna cena za polovne. Ako uspete i toliko da dobijete, petom u dupe, ipak su to kartice iz rudarenja. Ovo nije 'naslađivanje' nego realna konstatacija i savet da se otarašavate na vreme jer ove sada cene idu još 2 puta dole za god dana a ako krene rudarenje opet biće novijih grafa pa da se uzimaju na vreme

nenad 970

Cenjen
Učlanjen(a)
18.12.2013
Poena
155
Svi se sekirajte za tudji kapital, gledajte malo svoj
Neko će prodati neko ne i dzaba se zvoni o tome
Eto ja gore ponudio i niko da pita a kažu ta cena je kao
Mozda za dz da ponudim al opet će biti a sto za dz jel jo fali nesto😏

Vrh Dno