Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Nagrada: 200$ SG coina + 100% crypto SG cashback
Potrebno se registrirati i obaviti kupnju na aliexpressu ili ebayu sa minimalno 30$

SocialGood je platforma koja vam vraća cashback u SG coinu kada kupujete recimo na ebayu ili aliexpressu. Daju 200$ za registraciju preko refferala i 100% crypto cashback na aliexpressu, tako da ne treba propustiti ovu priliku. Provjerio sam detaljno jer ovo legit i pričao sa likom na redditu koji mi je rekao da se sve normalno isplati na bittrex ili bitmart, budući da se taj coin može prodati na tim mjenjačnicama.

Upute:

1. Ući preko linka, odraditi jednostavnu registraciju:

2. Imate sada assets i provjerite jer vam stoji sada tamo oko 200-250 komada SG coina

3. Kako bi to otključali morate odraditi minimalnu kupnju sa 30$ na nekim od shopova koji su dostupni unutar aplikacije. Bonus i taj crypto cashback se dobije odmah kad vam dođe product i approwate na aliexpressu. Tada si možete sve zajedno isplatiti na exchange i prodati.

Savjeti:

Kako ne bi došlo do zabune, ne naručujete recimo sa svoje aliexpress aplikacije na mobu, već unutar socialgood aplikacije imate aliexpress shop pa tamo kupujete. Onda se unutar socialgood aplikacije ulogirate u svoj aliexpress shop i kupite nešto. Preporučam da product koji naručujete baš bude recimo preko 30$ bez poštarine.
Znači ukupan bonus je 200$ za registraciju i onoliko koliko potrošite na aliexpressu toliko vam se vrati u SG coinu koji kasnije pošaljete na exchange i prodate.
Ja sam si ionako mislio neki powerbank uzimati za mob na aliexpressu pa ću uzeti ovim putem kako bi si aktivirao bonus.
Izvinjavam se.Nisam samo glavno rekao , da sve ovo važi samo do kraja januara.
 
XPM je i dalje jedan od najprofitabilnijih novčića za kopanje. Sa cenom 0,000001949 odmah ispod eth . trenutno je 1,2$ (rx470 1060/1750) 1,37$ (rx480 1100/2000) a u principu vrednost ne pada ispod 1$ na dan
eth 1,33$
etc 0,88$

Čisto da javim , možda se podvuklo ispod radara starim lijama. "Idealna" prilika da se to prelije u neki drugi novčić , a možda i iznenadi jer zadnjih meseci zna da cima naviše
 
Nije problem kopati nego kako prodati? Ima ga aktivnog samo na jednoj menjacnici.. I to dnevni volumen trejdinga svega 1000$... To mi vise deluje na spekulativno kopanje.. Kopas pa ako jednog dana bude nesto....
 
Nije problem kopati nego kako prodati? Ima ga aktivnog samo na jednoj menjacnici.. I to dnevni volumen trejdinga svega 1000$... To mi vise deluje na spekulativno kopanje.. Kopas pa ako jednog dana bude nesto....
Ostalo mi je preko 50 kom. rx470 i 570 sa 4gb. Kopam Ergo mesecima, pa mi XPM deluje kao bolja opcija, bar onako kako je iznad napisano.
Jel ima neko konkretno iskustvo sa XPM?
 
diff tu skoci preko noci jer nema puno kartica, pa 10 rigova nabije diff i nije vise isplativo da ne pricam da tu cijena pada jako brzo nema buy supporta.
Moze se kopat uz nadu da ce nekad nesto vrijediti, ali kad? coin samo na jednoj mjenjacnici moze vrlo lako biti dead coin.

Sad se prica o TON coinu kao da je isplativ za vecinu kartica, ali nisam licno probao.
 
Koliko sam shvatio RX6900 kopa vise TONa od RTX3080 na primer
AMD RX6XXX i RTX 3XXX serija su dobre za TON.
I sto se tice TONa ima ogranicen broj coina koji su odredjeni da mogu da se izmajnuju
 
kopam na coinforall.io , prodajem na southxchange , registracija lagana , ne trazi onaj qyc . na pool namestis da isplati na svakih 100 xpm na primer. Na menjacnici najbolja je zamena za dash , mislim najmanji fee ima za povlacenje , sve radi sasvim solidno. u principu ja tako radim. Ne zurim se sa prodajom , stavim cenu nesto nize u odnosu na vrednost eth , pa zakacim talas 2-3 puta nedeljno , nekada se podvlace pa ne prodam ,ali se meni ne zuri.

U zadnje vreme se kopa sa malim diffom (sa nekih 800 kartica), meni ne smeta , za xpm su bila i gora vremena (kada je napr delistovan sa poloniex). U principu dif ako ode gore i cena ce to ispratiti . A isplata je jedna od najkoreknijih ikada. Bolji i od nekadasnjeg coinotrona .

Ono sto je bitno napomenuti : ako planirate novcanik, da se skine 0.1.3 (link se nalazi na xpmforall.org) verzija onu zvanicnu jer znam da ona radi besprekorno , druge verzije nisam probao.
Vise sam imao vajde od xpm nego od ltc sa prekidima sam kopao od 2014. a od kada su 4gb karte postale "beskorisne" malo cesce.
Ako sam lagao vas da znate da sa prvo lagao sebe :)


nvidia 1080/TI rade solidno letos bio u prilici da testiram 10.5b2 miner za nvidia se lepo pokazao 15-18 cpd sto bi trebalo da daju 1,5-1,8$ na dan po karti (cini mi se i sada ista zarada kao na eth trenutna cena rx 470 oko 0,9$/dan[da palo ispod $ ha ha ha])

miner pokrece exe fajl , a parametre u config bitno je da se za rx karte stavi/promeni da kopa u "asm" mode , na def je na "generic" (za r9) i naravno navede adresa novcanika
za amd memoriju vratite na defolt a za gpu "po zelji" ja gpu drzim na eth vrednostima tako sam navikao
neki rezultati
rx470 10,3 cpd
rx480 11,8 cpd
rx560 5,2 cpd (1100/1750)
r9 280 7,5 cpd (920/1250)
r9 270(x) 4,7 cpd (900/1250 win10 adrenalin 20.11.2) 4,9-5cpd (win7 15.7.1 15.12 calalist)
hd7850 3.8cpd
1080 15 cpd
1080ti 18 cpd
Kako rade novije karte ne znam.
 
Poslednja izmena:
diff tu skoci preko noci jer nema puno kartica, pa 10 rigova nabije diff i nije vise isplativo da ne pricam da tu cijena pada jako brzo nema buy supporta.
Moze se kopat uz nadu da ce nekad nesto vrijediti, ali kad? coin samo na jednoj mjenjacnici moze vrlo lako biti dead coin.

Sad se prica o TON coinu kao da je isplativ za vecinu kartica, ali nisam licno probao.
I to bi vrv znacilo povratak na Windows, sto je bzv...

Imas ovde koristih informacija

 
diff tu skoci preko noci jer nema puno kartica, pa 10 rigova nabije diff i nije vise isplativo da ne pricam da tu cijena pada jako brzo nema buy supporta.
Moze se kopat uz nadu da ce nekad nesto vrijediti, ali kad? coin samo na jednoj mjenjacnici moze vrlo lako biti dead coin.

Sad se prica o TON coinu kao da je isplativ za vecinu kartica, ali nisam licno probao.
Prije nedelju dana i jeste bio, sad i ne. Vise struje trosi.
Moji rezultati su bili sledeci
Rx6600xt 1.875-1950
Rtx 3060ti 2250-2350.
 
Pozdrav drustvo
sta se desava sa ovim Pegascoinom PGC ? Da li se moze majnovati ?
 
Whattomine danas ?
Pokusacu da odgovorim na to veoma tesko pitanje u ovome trenutku. Vidim da malo po malo da je i dalje aktuelno ovo pitanjce. Stari znalci neka mi oproste ponavlja se stara prica , novim ce mozda biti korisno , ipak 60 stranica ima a nesto sto je vazilo nekad, a za sutra najverovatnije , nece iati veze za zivotom (sto bi neki rekli).
Pa da krenemo od suvih brojeva i starih poznanika:

rx 470 (8gb)4gb: rx 560(4gb)2gb r9280/hd7950 r9270(x) nvidia1080ti nvidia1080
ETH - 1.04$/dan - ----------- - ----------- - ----------- - 1.55$/dan - 1.24$/dan
ETC - 0.50$/dan - 0.23$/dan - ----------- - ----------- - 0.82$/dan - 0.67$/dan
VTC - 0.40$/dan - 0.20$/dan - 0.31$/dan - 0.22$/dan - 0.70$/dan - 0.47$/dan
XPM - 0.61$/dan - 0.31$/dan - 0.44$/dan - 0.284/dan - 0.93$/dam - 0.78$/dan

Za mart mesec (33 dana) sam potrosio 2 x 1600kw = 24 000 dinara, sto je ispalo nekih 7,5 din po kw. a "zaradio oko 330 $"
Za april mesec predvidjam protrosjnu struje manje za 60% (zavrsena grejna sezona , znaci nekih 1000kw po strujomeru a projektovana zarada oko 250$)
Do sada sam forsirao majning za vreme jeftine struje i do sada je to prolazilo. Verujem da ce moci dokle god ostane ova cena , a kako se cena struje bude menjala , prilagodicu se situaciji.

Nazalost svetski trend je recesija. Posle one zloupotrebe 16snje devojcice Grete , bilo je jasno u kom smeru ce svet voditi.

Za one koji nemaju mnogo kartica savetujem da kopaju novcic koji ima mali diff , da mu kartice ne rade i prazno , jer sa velikim diffom share se tesko hvata, da ih gomila u novcaniku i proda po nekoj razumnoj projektovanoj ceni (80-100% cene eth_a na primer). Uvek se desi momenat da neki novcic koji je na dnu po isplatljivosti udje medju 5 na vrhu.
 
dizem temu , da ne ode u zaborav :)

sve sto napisah pre 4 meseca i dalje vazi.
xpm , po isplatljivosti i dalje pri vrhu , diff relativno nizak jer mali broj ljudi kopa - nekih 808 kartica ovog momenta (45 klijenta). Juce je taj broj bio manji za 10%
Avgust mesec me nije razocarao cena na nivou, bilo je talasanja isla je do 349 sat (moja visemesecna strpljivost se isplatila), sada je na nekih 207 sto je = $ 0,61 po rx470 kartici sa eth parametrima (bez OC memorije) , gde je jedini protivnik letnja vrucina , gde bez dodatnog hladjenja tesko odrzati temperaturu na 65C. u sobi.

Za one sa rx560 karticama topla preporuka 1100/1750 2gb/4gb powerlimit -20 5,2 cpd , win 7,/win 10 blockchain driver , modovane ili ne , svejedno :).
topla prekoruka i za one izmucene rx470/480/570/580 , da se memorijski kontroler odmori. cpm algoritam max koristi nekih 14% mesto 100% kod eth ,sto ce umnogome pomoci da se karticama produzi zivotni vek. Kada vrasne mosfet na mem kontroleru ili memoriji gpu chip tesko prezivi, cesto se desava da 12v struja udari direktno u chip (ako "prezivi"da sliku code 43 error , black screen).

dosta ljudi se ne usudjuje na minig jer diff moze brzo gore i samim tim moze doci do momenta kada moze postati neisplatljiv na dnevnom nivou.
iskreno (mozda se ponavljam) do sada me nije izneverio i imam pozitivna ocekivanja. Mozda se neko cudo i desi :D
 
Poslednja izmena:
Šta preporučujete za 2x3090, trenutno i dalje kopaju ETH...oko ~240 MHs?
 
Za sad mi Kaspa deluje kao OK za mineovanje, price chart deluje socno i da nema nekih tendencija da staje.
 
Ja cu ovaj neox jos malo da rudarim. Mozda i skoci tamo u nekom sledecem bullu.
 
Ja sam još u postupku testiranja svega po malo, za sad sam na ETH + KAS I verovatno će slična kombinacija ostati tj ERG + KAS nakon merge.
 
Hiveos, lolminer najnoviji. Dual naravno, mix Nvidia I amd.
Ništa dirao nisam u podešavanjima.
Pre je rig davao 517mh na ETH.
Sad daje 505mh na ETH i 2.05 Gh na KAS uz potrošnju struje +samo 300w
 
Za sada je na testiranju, najbitnije mi je da ne vuče mnogo veću potrošnju struje, i samo jedan miner radi posao 😉
A kako će posle taj KAS da se skine sa walleta , o tome ću kasnije razmišljati 😂
 
Taj KAS dosta hvala Son of a tech na Youtube
Uvek je transparentan i iskren, verujem da ima potencijal u smislu da je dobar projekat u pitanju. Naravno to uopste ne mora da znaci da ce se odraziti na cenu i popularnost 🙂
 
Znate vec kakva je prica bila i za TON, kad smo ga kopali cena mu je bila tacno duplo manje nego sto je sad.
Hajde da se nadamo , kad prodje i ETH ,da ce isto da se desi ;)
 
Znate vec kakva je prica bila i za TON, kad smo ga kopali cena mu je bila tacno duplo manje nego sto je sad.
Hajde da se nadamo , kad prodje i ETH ,da ce isto da se desi ;)
Ne znam na koji si vremenski period mislio, ali kada sam ja počeo da kopam TON (12/21;01/22), cena mu je bila oko 3.8$, a sada je 1.88$ (trenutno).
 
da li jos nekom na kopanju BEAM-a se prave velike trenutne oscilacije u hashrate-u? sa npr 165 na 50 pa se vrati nikad nije stabilno(varira najcesce po 5-10 h/s)?? Sve setovano na simplemining preko ethermine pool-a i lol miner kartice RX 8GB? Hvala unapred. PS. Na ETH nikad problema sve stabilno bilo
 
Nazad
Vrh Dno