Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Za Vertcoin je dobar miningpoolhub.
Molim te za pomoć oko setovanja i kačenja na miningpoolhub. Sa ovim One Clik Minerom nije moguće ali sam našao VerthashMiner 0.7.1 koji izgleda moze ali nije jednostavno. Molim te ako može step by step kako da postavim i krenem majnovanje na mining pool hub pool-u
 
Molim te za pomoć oko setovanja i kačenja na miningpoolhub. Sa ovim One Clik Minerom nije moguće ali sam našao VerthashMiner 0.7.1 koji izgleda moze ali nije jednostavno. Molim te ako može step by step kako da postavim i krenem majnovanje na mining pool hub pool-u
Prvo napravi nalog na miningpoolhub-u. Ostalo je jednostavno, u .bat Verthashminer-a upišeš
VerthashMiner.exe --algo verthash --url stratum+tcp://hub.miningpoolhub.com:20534 --user username.workername --pass x --verthash-data verthash.dat --all-cl-devices --all-cu-devices
Naravno, username je tvoj username na miningpoolhub-u, kao i workername koji si dodelio tom rig-u. Pass, ako baš nisi drugačije podesio, ostavi x.
 
Sve sam uradio kako si naveo ali ni da nrdne ,kad ga pokrenem. Čitam da je neophodan fajl "verthash .dat" da ima u folderu. I njega sam skinuo sa neta i stavio u folder, ali ništa opet. Ne znam da li njega treba nešto uređivati /prepravljati/
Negdje debelo grešim??
Tebi hvala svakako!
 
Umesto verthash.dat stavi putanju do fajla
C:/folder/folder/..../verthash.dat
To pretpostavljam. Mece je nesto zezalo pa sam generisao .conf fajl. Radi perfektno.
 
Umesto verthash.dat stavi putanju do fajla
C:/folder/folder/..../verthash.dat
To pretpostavljam. Mece je nesto zezalo pa sam generisao .conf fajl. Radi perfektno.
U folderu: VerthashMiner
generate_verthash_data.bat
"VerthashMiner.exe --algo verthash --url stratum+tcp://hub.miningpoolhub.com:20534 --tref.proba --pass x --C:/VerthashMiner/verthash.dat --all-cl-devices --all-cu-devices"
Jesi li mislio ovako da stavim? Ništa, isto neće.. samo za kratko se pojavi CMD prozor i prekine.
Molim te uporedi ovo sa svojim i reci gde grešim.
 
U folderu: VerthashMiner
generate_verthash_data.bat
"VerthashMiner.exe --algo verthash --url stratum+tcp://hub.miningpoolhub.com:20534 --tref.proba --pass x --C:/VerthashMiner/verthash.dat --all-cl-devices --all-cu-devices"
Jesi li mislio ovako da stavim? Ništa, isto neće.. samo za kratko se pojavi CMD prozor i prekine.
Molim te uporedi ovo sa svojim i reci gde grešim.
Hajde onda generiši verhash.dat file, imaš .bat za to u verthashminer folderu. Trajaće određeno vreme (zavisi od ostatka mašine) ali bi to trebalo da reši problem.
 
a zasto jednostamo ne odradis move verthhash data u folder minera ?
 
Hajde onda generiši verhash.dat file, imaš .bat za to u verthashminer folderu. Trajaće određeno vreme (zavisi od ostatka mašine) ali bi to trebalo da reši problem.
Prvo sam to odradio i nakon par minuta dobijem verhash.dat /oko 1.235GB/ u verthashminer folderu. Dakle u istom su folderu.
Nakon toga. isti taj bat fajl editujem ovako: VerthashMiner.exe --algo verthash --url stratum+tcp://hub.miningpoolhub.com:20534 --user username.workername --pass x --verthash-data verthash.dat --all-cl-devices --all-cu-devices.
a sad pitanje:
Da li pokrećem majnera dvoklikom na taj bat fajl ili na VerthashMiner.exe ili mozda treba da napravim novi .,. recimo start.bat??
Post automatically merged:

a zasto jednostamo ne odradis move verthhash data u folder minera ?
Zašto pa on je već u istom foderu??
 
Prvo sam to odradio i nakon par minuta dobijem verhash.dat /oko 1.235GB/ u verthashminer folderu. Dakle u istom su folderu.
Nakon toga. isti taj bat fajl editujem ovako: VerthashMiner.exe --algo verthash --url stratum+tcp://hub.miningpoolhub.com:20534 --user username.workername --pass x --verthash-data verthash.dat --all-cl-devices --all-cu-devices.
a sad pitanje:
Da li pokrećem majnera dvoklikom na taj bat fajl ili na VerthashMiner.exe ili mozda treba da napravim novi .,. recimo start.bat??
Post automatically merged:


Zašto pa on je već u istom foderu??
Ne razumem kakve veze ima sa temom. Sve vreme pisete ovde. Imate temu rudarenje za pocetnike
ili Vertcoin
 
Što ti smeta , nije daleko od teme . Bolje bi bilo da si pomogao ako znaš.
 
Da li se isplati nabaviti par Antiminera S9 i krenuti? Odgovaraju zbog postavljanja u odredjen prostor idealno. GPU mining nije moguće tu postaviti.
Post automatically merged:

Da li se isplati nabaviti par Antiminera S9 i krenuti? Odgovaraju zbog postavljanja u odredjen prostor idealno. GPU mining nije moguće tu postaviti.
Post automatically merged:

Da li se isplati nabaviti par Antiminera S9 i krenuti? Odgovaraju zbog postavljanja u odredjen prostor idealno. GPU mining nije moguće tu postaviti.
Post automatically merged:

Da li se isplati nabaviti par Antiminera S9 i krenuti? Odgovaraju zbog postavljanja u odredjen prostor idealno. GPU mining nije moguće tu postaviti.
 
Jel snimio neko turtlecoin, sa 4 gb karticama duplo isplativije nego raven trenutno? Medjutim ne mogu da pokrenem ni sa jednim majnerom, ne znam zasto, da li su problem modovani biosi, nemam pojma.
 
Drugar koji nije na forumu bi prodao rig 6 x amd rx570 4gb, nije mnogo rudario, grafike bile podešene, a on se nije baš najbolje snalazio. Posle jednog nestanka struje, izgubio je podešavanja u biosu koja nije uspeo više da našteluje. Ubrzo zatim je eth prestao da bude isplatic za kopanje s tim rigom, a nije prešao na drugi novčić. Napajanje je 1300 evga, u suštini je rig očuvan hardverski, ali je potrebno softverski da se sredi. Prodao bi ga nešto povoljnije nego na oglasima, a bolji je od 99% na istima.
 
Imas da se uclanis u Telegram grupu, i onda ti dolaze obavestenja kada ti neki rig ode offline, kao i online (telegram bot).
Gde se to radi, kako?
Kopam ETC na Ezilu i već razmišljam da vraćam na ethermine jer bez mail notifikacija je neupotrebljivo i bespotrebni gubici, dok ja primetim rig ne radi po ceo dan... a ne mogu non stop da zveram u to.
 
Imaš na home page "Click here to join us..." i ispod toga ikonicu za Telegram.
 
Hvala probaću. Mada mi se ne sviđa i kako izgleda ovaj pool i sumnjiva mi je tačnost i zarada, moram da proverim nekako koliko tačno iskopava dnevno. Na papiru deluje za nijansu više nego na ethermine 1.1 vs 1 $ po karti okvirno ali u praksi mi nešto deluje malo koliko je leglo, mada ne mogu da procenim kada stalno neki problemi i rigovi nisu radili.
Ethermine mi je godinama zakon, kolko piše toliko zaista iskopa i legne.
 
u ovoj teme 99,99% je pitanje u vezi isplatljivosti mininga sa grafikama.
Ono sto vidim ovaj blake14r tj decred (DCR) mesecima unazad je "bolesno" isplatljiv a u zadnjih par dana je ludilo.

zanima me ima li neki srecnik ovde koji poseduje taj miner , pa da mu ljudski cestitamo na uspeh :)
 
Jel netko od vas preso ns binance?
 
u ovoj teme 99,99% je pitanje u vezi isplatljivosti mininga sa grafikama.
Ono sto vidim ovaj blake14r tj decred (DCR) mesecima unazad je "bolesno" isplatljiv a u zadnjih par dana je ludilo.

zanima me ima li neki srecnik ovde koji poseduje taj miner , pa da mu ljudski cestitamo na uspeh :)
Cime da se kopa ?
 
Gde se to radi, kako?
Kopam ETC na Ezilu i već razmišljam da vraćam na ethermine jer bez mail notifikacija je neupotrebljivo i bespotrebni gubici, dok ja primetim rig ne radi po ceo dan... a ne mogu non stop da zveram u to.
Ja duze od godinu dana kopan na EZIL-u, sa ~2Gh snage i mogu da kazem da pul radi dobro i da isplacuje realnu zaradu + ZIL koji je 1-2% od ukupne zarade. Trenutno za 24h dobijem ~60ZIL-a ... Sto se mene tice a i nekih mojih kolega EZIL je OK.
 
Srecna Nova 💗

Videla pre neki dan da TONCOIN donosi dosta zbog velikog porasta u vrednosti .... Samo da podelim
 
Nagrada: 200$ SG coina + 100% crypto SG cashback
Potrebno se registrirati i obaviti kupnju na aliexpressu ili ebayu sa minimalno 30$

SocialGood je platforma koja vam vraća cashback u SG coinu kada kupujete recimo na ebayu ili aliexpressu. Daju 200$ za registraciju preko refferala i 100% crypto cashback na aliexpressu, tako da ne treba propustiti ovu priliku. Provjerio sam detaljno jer ovo legit i pričao sa likom na redditu koji mi je rekao da se sve normalno isplati na bittrex ili bitmart, budući da se taj coin može prodati na tim mjenjačnicama.

Upute:

1. Ući preko linka, odraditi jednostavnu registraciju:

2. Imate sada assets i provjerite jer vam stoji sada tamo oko 200-250 komada SG coina

3. Kako bi to otključali morate odraditi minimalnu kupnju sa 30$ na nekim od shopova koji su dostupni unutar aplikacije. Bonus i taj crypto cashback se dobije odmah kad vam dođe product i approwate na aliexpressu. Tada si možete sve zajedno isplatiti na exchange i prodati.

Savjeti:

Kako ne bi došlo do zabune, ne naručujete recimo sa svoje aliexpress aplikacije na mobu, već unutar socialgood aplikacije imate aliexpress shop pa tamo kupujete. Onda se unutar socialgood aplikacije ulogirate u svoj aliexpress shop i kupite nešto. Preporučam da product koji naručujete baš bude recimo preko 30$ bez poštarine.
Znači ukupan bonus je 200$ za registraciju i onoliko koliko potrošite na aliexpressu toliko vam se vrati u SG coinu koji kasnije pošaljete na exchange i prodate.
Ja sam si ionako mislio neki powerbank uzimati za mob na aliexpressu pa ću uzeti ovim putem kako bi si aktivirao bonus.
 
Nazad
Vrh Dno