Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

U zadnjih mesec dva za AMD karte koliko vidim je najisplativiji za kopanje "Neurai (XNA)".
XNA je problematican novcic, startovao u julu , zadnjih mesec dana pumpa a u opticaju je 47% .....
od jula do sada ako je iskopano 7% daj boze a nije ni to......40% drze osnivaci investitori ko vec i kad puste te novcice u prodaju, sta imamo?
 
Poslednja izmena:
Nisam bas siguran da ne moze da bude neki dumo na ALPH
Ima dosta majnera sa FPGA
 
sve ukljuceno na ALPH

mislim da je daleko sigurnije od svih ovih KAWPOW novcica...
svi imaju neku pumpu a gde je DUMP....

ALPH nema sta da dampuje 6,5% novcica zato i ide jako gore
potrosnja na 65% od kawpowa milina:cool:

imam 5600xt i RX6600 sasvim pristojno mi rade ALPH a nvidia je tek sad na istom energetskom nivou w/MH


Da li može ALPH da se minuje procesorom i kako?
 
XNA je problematican novcic, startovao u julu , zadnjih mesec dana pumpa a u opticaju je 47% .....
od jula do sada ako je iskopano 7% daj boze a nije ni to......40% drze osnivaci investitori ko vec i kad puste te novcice u prodaju, sta imamo?
Ma on mi je skroz nebitan, ionako ga menjam za BTC, LTC ili ADA, mada nikad se ne zna koliko moze da ide gore. Pre toga sam kopao RVN i MEWC.
 
Sta uzeti 4070 ti ili 4090 ili mozda i 4070
Cene 4070 oko 600 e
4070 ti 850e
4090 1900e
 
Nznm za nVIDIE ali ako ces za mining trenutno imas masu 6600 na 20k+pdv i 6700 na 25k+pdv
odnos cena,hash,energija.......... nemas bolju investiciju
 
Sto se tice ALPH vs KASPE oba su slicna koina koji obecavaju "isto" samo na drugi nacin, kaspa je bila teski scam na startu chain se forkovao ko lud, distribucija se nije znala a ni velicina bloka pa mesecima.... ali onda ulece community nagovara devove da uvedu rapidni halving, ovi sa fpga doniraju deo za berze i ostalo je istorija duvanja klasicnog coina koji obecava veliku brzinu iako je sigurnost NULA...
ALPH krece veoma ozbiljnije i stabilnije odma se ulistava na jacoj berzi, ali je halving slican BTC i znamo da ce je majneri sahraniti jer to danas za skmcine bez upotrebe ne prolazi, ja sam ALPH bas zato ovih dana prodao, dal ce skociti jos ko zna, mozda ako izadje jaci asic, ali alp ubijaju majneri i luda inflacija koji ce je svakako kasnije sahraniti
 
Ja sam dugo pratio ovu tematiku, poslednjih par meseci... Po meni najisplativije su mašine koje kopaju 2-5 evra na dan... sve preko toga, veliki su troškovi, moraš da prodaješ koine, a njima slaba cena, veliki računi, skupe grafičke... taman je otplatiš, ona zastarela, moraju napajanja da budu jaka ili posebni ASIC uređaji, sve je to skupo za običnog čoveka... Bez obzira da li imaš platu 500 ili 2 hiljada evra.... ne isplati se...eeee isplati se, ako imaš dosta više kapitala... i spreman si da HOLDUJEŠ coine i čekaš bolju cenu a struju plaćaš iz drugih izvora...
 
CPU+ GPU izadje 3+e,Bice jos gore,kada,kada bih znao bio bih milioner :D
 
Sve se isplati sto donosi profit

Tačno. Ali u ovom poslu moraš biti pravilno informisan. Ne prodaju ljudi polovne minere na raznim sajtovima za dzabe... jednostavno ne vrše posao... i mnogo je lažnih sajtova koji promovišu određene minere... ne znam koga, najbolje je da pitaš neke velike igrače koji su u plusu, da ih pitaš šta koriste... A oni hashrate kalkulatori skoro da ne vrede ničemu... Moraš da znaš, kad kupiš nešto, da ti potraje da otplatiš i zaradiš i da te služi dugo :) Sve u svemu jako rizično...

Sigurnija investicija ti je da te pare uložiš u pet vodećih kriptovaluta i ne brineš, nek stoje u hladnom novčaniku i ne misliš na njih :)

A ako hoćeš dodatnu zaradu svakodnevno,,, onda igraj na malo... 150 evra da kapne svaki mesec, super... i pri tome možeš da koristiš komp za zezanje po internetu..
 
Bobi,koji coinni mogu da se kopaju sa ovim kartama?
Uneses na:

Karte koje imas ili nameravas da kupis i vidis sam. U zadnje vreme uglavnom "XNA, MEWC, RVN" + nekoliko dr. koji su najisplativiji ili preko Nicehash-a i da ti automatski konvertuje zaradu u BTC.
 
Kod mene nista novo. Dnevna spekulativna zarada je 467 dinara ili 0.000083 satoshi sto je nekih 129$ za mesec.
 
Nazad
Vrh Dno