Šta je novo?

Disc cache overload ?

Hattala

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2007
Poruke
948
Poena
465
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Kako resavate u utorrentu : disc cache overload pri skidanju velikih datoteka ,100 + Gb ? Koristim nov externi HDD Seagate One touch , nova instal utorrenta , probao onih par saveta sa Google ali i dalje : krene da skida full speed , pa skoro stane down dok je disc cache overload...i tako u krug , up and down.
 
Ja nisam uspeo nikako da ovo resim. Sva resenja sa googla ne rade. Zato sam preso na qBittorrent i sa njim nemam problema, a skoro su identicni.
 
Probacu, hvala !
 
Dobar je qbittorrent, samo ne skidaj 4.4.0 verziju jer em nije svuda podržana, em će uskoro 4.4.1 sa fixevima. Skidaj 4.3.9 npr.

A što se utorrent-a tiče, potrebno je sledeće, pa vidi radi li:

Disable pre-allocation and set diskio.sparse_files to true (ovo ima u advanced meniju)

Ali ako to uradiš, fajlovi će biti lošije fragmentisani (više razbacani po disku), što zna da uspori kasniji transfer istih fajlova na drugo mesto/disk. Negde dobiješ, negde izgubiš.
 
Kako resavate u utorrentu : disc cache overload pri skidanju velikih datoteka ,100 + Gb ? Koristim nov externi HDD Seagate One touch , nova instal utorrenta , probao onih par saveta sa Google ali i dalje : krene da skida full speed , pa skoro stane down dok je disc cache overload...i tako u krug , up and down.
Koj je model taj Seagate One Touch...?
 
Ne znam, unistio sam ga i bacio. :cool::devilish:
 
Nazad
Vrh Dno