Šta je novo?

Dim iz napajanja ili graficke?

dzony8

Poštovan
Učlanjen(a)
06.12.2016
Poruke
127
Poena
69
Kolege forumasi,

Da li imate neki savet sta prvo da pogledam, danas mi se ugasio racunar, osetilo se na paljevinu.
Sad sam pogledao i hteo sam samo napajanje da proverim, izvadio dzek iz ploce i direktno spojio zelenu i crnu zicu ali su mi grafike bile prikacene na napajanje.. i krene dim iz snopa zica koje ulaze u 2 grafike..
Ugasim, izvadim napanje napolje i probam samo njega, i upali se i vrti ventilator najnormalnije.. te zice nisu dimile ponovo..
I sad ne znam sta dalje da radim..
Ako moze pomoc?
Hvala Vam unapred.

Da napomenem da su u pitanju 4x 470 RX msi 8gb i napajanje od 750w.. radilo je sve 2 meseca bez ikakvog problema...
Probao sam da nadjem slicnu temu ali nisam uspeo..
 
pa proveri konektore na grafama, daj neku slidzu grafika gde se vidi 6 pin ili 8pin ne znam koji konektor imaju
 
MSI oce da zveknu ako se VRM greje malo vise.... na koliko su ti stojala grafike i na kojom sobnoj temperaturi, sta si tacno kopao sa njima i na kojim klokovima, fan podesavanjima?
 
@nesic stavicu sliku za 15 ak minuta.. 8pinci.. ali nije dim izlazio odatle nego iz zica koje idu na molex na ekstender...

@zeljko samo je jedna isla do 67stepeni, ostale uglavnom nisu prelazile 60stepeni.. to je po afterburner-u. sad se tacno ne secam ali sam malo podigao u afterburner-u vrednosti, nista znacajno.. mislim da je bilo 1250 / 1900. fan mi je stajao na auto..
Kopao sam eterijum, rig stoji u hladnoj prostoriji, znaci grejao se samo od sebe..
 
Evo ih slike, nadam se da se vidi nesto..
Ova prva slika, izmedju ta dva konektora je izlazio dim..
ima ta mrezica pa ne vidim nikako da li su istopljene zice..
 

Prilozi

  • IMG_20170119_230122.jpg
    IMG_20170119_230122.jpg
    1 MB · Pregleda: 337
  • IMG_20170119_230140.jpg
    IMG_20170119_230140.jpg
    1,012.8 KB · Pregleda: 346
Poslednja izmena:
pa ko ti je rekao da guras 4x RX na 75-w napjanje, krivi njega, jednostavno cak i sa ETH koji trosi jako malo, ne smes staviti extendere na SATA power pogotovo ne vise karti

zato ljudi kupuju corsair koji ima 3x molex grane i slicno, generalno RX smes 2x extendera nakaciti na jednu molex granu, SATA power je vec rizican jer manje izdrzava

oni koji kace 6 karti kupuju PCI-e molexe pa vade dodatne PCI-e iz na primer CPU konektora koji je visa, seku SATA grane i leme molexe ali kao sto sam rekao max 2 karte po molex/sata grani
 
Poslednja izmena:
E pa to je ono klasicno neznanje.. sta mi je sada ciniti?
Da li je napajanje ili grafika zveknula?
Kako da proverim.. napajanje radi kada sam ga probao posebno bez icega.. Da li smem da probam svaku grafiku posebno da li ce da butuje uopste..
 
pa sve smes da probas, verovatno samo kabal otisao ako neka grafika nije u kratkom spoju, ako je u spoju nece se komp upaliti... pa testiraj
 
Ajde sad cu da probam.
Hvala ti Zeljko na pomoci i savetima.
 
Samo da napomenem da se jedna karta od ove dve sto su bile prikacene na napajanje na ove zice sa slike, bas oseti na paljevinu.. sta da radim sa njom.. ?
 
Skini je, probaj bez nje... A usput kada je skines, vizuelno je pogledaj da li ima gde crnilo ili nesto neobicno. ( Nabubreno, iscurelo i td)
I pogledaj oko 8pin konektora da li su topljeni, crni i slicno...
 
Poslednja izmena:
Skinuo sam je, pregledao i ama bas nista nisam nasao..
Ali da smrdi, smrdi..
Nije mi samo jasno, nije hteo da se upali na dugme, i onda sam probao sa spajalicom da napravim kratak spoj na napajanju, tada se upalio i poceo da dimi na mestu gde sam gore objasnio...
 
Poslednja izmena:
nikakva spajalica tu gresis sto si probao, ako nece na dugme karta je zigorela ili extender USB ili negde kratak spoj
 
Do kraja balade ce te ubiti struja ako nastavis da se igras.
 
8gb modeli suse koliko vucu sa extendera, tako da 1 grafa max po molex grani, vise komada na jednu tope zice, probavaj sad polako pa javi
 
Sta da radim ljudi, nisam znao..
Probacu danas, pa cu javiti rezultat..
 
Da nisi možda terao više ekstendera na tu jednu SATA granu?
 
Pa vidis da jesam :(
Dve karte na jednu granu, ali sto je najgore, kod drugara isto tako bilo, on mi je i pomogao da sklopim sve..
Meni se ovo desilo a njemu nije..
 
Pitanje je dana a mozda mu se nece i desiti ako ima undervolt ili slabije asice na jednoj od kartica pa nece povuci toliko struje.
 
U medjuvremenu je uzeo jos dve karte, tako da je razdvojio po 3 grafe po napajanju.. i verovatno mu se nece desiti isto :)
 
Teško da može jedna SATA grana (jedan kabl) da izdrži dva ekstendera sa RX kartama na duži period, naravno u zavisnosti od klokova. Dobro si i prošao pa ti nije izgoreo i zapekao konektor na napajanju. Imaš verovatno višak CPU a možda i Pciex kablova. Sigurno imaš jednu molex granu i verovatno dve sata na tom napajanju pa kombinuj. Prvo sa CPU i Pciex ako može (pravljeni ili gotovi adapteri) a ako ne onda molex i sata.
 
Ili kupi krsteno napajanje koje je napravljeno da izdrzi toliko kartica, kada vec kopas i zaradjujes od toga.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pretpostavljam da je ovaj kabl na kom su bila dva ekstendera izgoreo, sad moje pitanje je (posto cu svakako uzeti jos jedno napajanje od 750w) da li da vracam ovo napajanje, da reklamiram ili da povezem dve karte na ove kablove koji su dobri?
Valjda to ulazi u garanciju?
Uglavnom sve sto sam uzeo ima madjarsku garanciju, pa sad ne znam kako to funkcionise...
Npr drugar je slao izgorelu kartu i uvazena mu je ista i posle metar dana je dobio novu..
 
@ivanbass Upravu si, to da sam znao sam trebao na pocetku da uradim.. Ali vidim da nece biti problem da dva napajanja guraju po 2 kartice..
 
koliko znam reklamacija ne bi trebalo da se uvazi ako ima tragova da je gorelo.. sad malo mi cudno da je drugar za izgorelu kartu dobio drugu (uz pretpostavku da ima tragova da je gorela karta?)
 
dzony8, nemoj pogresno da me shvatis, ali dati 900 eura za graficke, a da nemas krsteno napajanje koje ce to da potera je stvarno neozbiljno. Jos si mogao i pozar gratis da dobijes da se napajanje nije ugasilo od preopterecenja...
 
Prvo, ne znamo koje je napajanje u pitanju, nema potrebe za osudom. Može lepo i to napajanje za 4 karte da se iskoristi ukoliko se rasporedi opterećenje.

Što se mene tiče, ja ne bih slao tako nešto na garanciju jer nema smisla. Izgorelo je zbog preopterećivanja grane a ne zbog neispravnosti uređaja. Ako budeš slao imaj u vidu da je možda bolje da nađeš drugi sata kabl nego da čekaš garanciju mesec dana.
 
Corsair je marka a oznaku sad tacnu ne znam, mogu da napisem kada dodjem kuci.
Nisam znao ljudi, u dogovoru sa drugarom koji je poceo da kopa pre mene par meseci sam i kupio komponente, taman posla da sam znao da moze da dodje do ovoga da bih svesno kupio napajanje koje ne moze da gura grafike.
@solomon okacicu sliku cim mi drugar posalje, bukvalno je rupu imala ako se dobro secam
 
Ako su grafike zive...super si prosao....a sada pravo po Corsair RM1000x ili EVGA 1000 G2....i da te glava vise ne boli...naravno pre svega proveri plocu i extendere...
Kao sto je Ostoja rekao....das 900e + za grafike....i onda to sve zakacis na napajanje od 75e ...ne ide....jer to su kablovi od CX750 Corsa...koliko vidim....
Za ozbiljno bavljenje miningom...ozbiljno napajanje...nema dalje...
 
Hvala na savetima za napajanje, svakako cu ga promeniti.
Evo slike da vidite gde je prosla reklamacija.. uredno je poslata nova karta..
 

Prilozi

  • IMG-20170120-WA0001.jpg
    IMG-20170120-WA0001.jpg
    756 KB · Pregleda: 194
  • IMG-20170120-WA0000.jpg
    IMG-20170120-WA0000.jpg
    678.9 KB · Pregleda: 204
Nazad
Vrh Dno