Šta je novo?

Digitalni nomadi

ragured

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.04.2009
Poena
28
Pa kao u svakom selu, svi idu u Beeeograd 😁 Sto je za nomade to problem? Eto pored Erdevika su Kukujevci koji su puni, nema prazne kuce, cak sta vise dolaze ljudi sa strane da rade sezonske poslovne u Kukujevce jer imaju jake zemljoradnike i ima par firmi, odatle je i Agropapuk.
A po prirodi i lepoti Erdevik deset u glavu za Kukujevce. Dao sam primer dva sela gde su jeftine kuce i lepa priroda a blizu si vecih gradova i granica.
U Erdeviku imas par vinarija, i restoran koji je otvorio Kostic MK Group, gde dolazi sve sama "elita" i cene izuvaju, odma pored jezera. Iskoristio covek zelenilo jezero i prirodne lepote srema 😆

Poslednja izmena:

isnogood

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
08.07.2003
Poena
113
Zar nije poenta nomadstva porez u srbiji, a kancelarija svaki mesec u drugom gradu/drzavi? Pa ko sta voli grad/plaza/planina.....

zamzung

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poena
93
Au ljudi, ja sam mislio da se ovo ne može omašiti ali sam se prevario.
Guglajte šta znači "nomad". Na to dodajte nekog sajber-qurajbera koji je pri tom nomad i to je to.

Kakvi porezi, sela...

NShappy

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
24.05.2004
Poena
113
Šta ko ovde podrazumeva pod digitalnim nomadom?

zamzung

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poena
93
Evo recimo ovaj lik iz Nemačke, programer i živi / putuje kamperom. Radi remote odakle stigne. Samo jedan primer digitalnog nomada.

pecavuk

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
08.03.2008
Poena
63
Mislim da je tema skrenula momentalno u drugom nekom smeru, čini mi se mnogo zanimljivijem. Ovde se više priča o mogućnostima, o privilegijama, realnosti imigracije i izazovima koji sa tim dolaze. O radu na daljinu i traženjem nekog svog prostora i sigurnosti, bilo u Srbiji ili negde drugde.

Da je lako, nije.

Vrh Dno