Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

Pričaš napamet, izmišljaš, možda mts daje to ali njih ne bih uzeo iz principa plus dobijaš net 1:10 odnos dl:ul.
SBB daje 50% popust i to tek sad kad su videli da gube korisnike i to samo u februaru. 1700 din nije isto što i 1 din. a nakon promocije ti je cena 3750 din za Eon full duo. Znači još su podigli cene, do skora je to bilo 3600.
Plus SBB ti u životu ne daje dva eon boxa #besplatno za dva TVa nego za drugi dobiješ D3 Mini.
Pa ti izvoli, ko ti brani.
Vaš ton nije korektan niti pristojan. Otkud vi znate da ja pričam na pamet. Baš sam pre neki dan majci uveo MTS BOX3 po ceni 1 din za 12 meseci, i to brzina 250/80, optika, (imaju i jače pakete isto 12 meseci po 1 din), a ne kao što vi pričate 1:10. Izgleda da vi pričate napamet, a ja imam iskustvo iz prve ruke. SBB daje 10 meseci po dinar, takođe provereno iz prve ruke ito sa dva eon boxa ili jedan box i smart tv aplikacija. Orion, pogledajte sami, u najgorem slučaju imaju istu ponudu kao yetel.
Poenta je da to što se u promotivnom periodu uzme za 1 din ne znači da je besplatno, jer smo obavezni da koristimo još godinu dana posle toga i plaćamo račune. Ovo što vi govorite bi imalo smisla da smo posle tog promo perioda slobodni da idemo i da ništa ne platimo. U krajnjem to bi bi bilo korektno uzevši u obzir da je rešenje u razvoju (govorim za tv jer je to tema), pa da nas onda svojim kvalietetom ubede da ostanemo. Ovako mi to pošteno plaćamo i hoćemo kvalitet za svoje pare.
Evo ja sam npr. juče kupio na akciji dva keksa po ceni jednog u supermarketu. Po vašoj logici oni su imali pravo da mi u toj drugoj kutiji spakuju ciglu ili da bude prazna i ne bih imao pravo da se žalim. To je PREVARA jer ljudi kupuju upravo iz razloga što dobijaju drugu kutiju besplatno. Ovde je to još više prevara, jer i svi drugi pružaoci usuga tv-a daju jedan period bespaltno kao što sam naveo.
Nadam se da vas nisam uvredio i zamoli bih vas da mi se više ne obraćate ako ne možete konverzaciju održati na pristojnom nivou
 
Za sada ponekad secne na tv box prenos.Valjalo bi da video bude preko celog ekrana.
Kako tačno zamišljaš da ti bude “preko celog ekrana prenos”, kad je TV format 16:9 a taj tvoj mobilni je ko zna koji aspect ratio? Kako tačno zamišljaš da oni tebi nameste na nekom random mobilnom telefonu “prenos preko celog ekrana”?
A to što ti “ponekad secne tv box” prvo vidi na koju frekvenciju ti je podešen prikaz na Hipernet boxu, jer ako nije na 50Hz onda ‘oće da secka, al to treba ti da postaviš na ispravnu postavku.

Doduše i oni bi trebalo da imaju negde vidno uputstvo sa preporučenim postavkama, kao i neku troubleshooting FAQ stranicu. Možda i imaju al vidim da se ovde često ponavljaju ista bazična pitanja.
 
Kako tačno zamišljaš da ti bude “preko celog ekrana prenos”, kad je TV format 16:9 a taj tvoj mobilni je ko zna koji aspect ratio? Kako tačno zamišljaš da oni tebi nameste na nekom random mobilnom telefonu “prenos preko celog ekrana”?
A to što ti “ponekad secne tv box” prvo vidi na koju frekvenciju ti je podešen prikaz na Hipernet boxu, jer ako nije na 50Hz onda ‘oće da secka, al to treba ti da postaviš na ispravnu postavku.

Doduše i oni bi trebalo da imaju negde vidno uputstvo sa preporučenim postavkama, kao i neku troubleshooting FAQ stranicu. Možda i imaju al vidim da se ovde često ponavljaju ista bazična pitanja.
Na sbb popunjava ekran,na mts isto tako.Box je podesen na 4K/60Hz.Desava se i da zakuje slika skroz.Protok je oko 250Mbps od 500Mbps iz paketa
 
Vaš ton nije korektan niti pristojan. Otkud vi znate da ja pričam na pamet. Baš sam pre neki dan majci uveo MTS BOX3 po ceni 1 din za 12 meseci, i to brzina 250/80, optika, (imaju i jače pakete isto 12 meseci po 1 din), a ne kao što vi pričate 1:10. Izgleda da vi pričate napamet, a ja imam iskustvo iz prve ruke. SBB daje 10 meseci po dinar, takođe provereno iz prve ruke ito sa dva eon boxa ili jedan box i smart tv aplikacija. Orion, pogledajte sami, u najgorem slučaju imaju istu ponudu kao yetel.
Poenta je da to što se u promotivnom periodu uzme za 1 din ne znači da je besplatno, jer smo obavezni da koristimo još godinu dana posle toga i plaćamo račune. Ovo što vi govorite bi imalo smisla da smo posle tog promo perioda slobodni da idemo i da ništa ne platimo. U krajnjem to bi bi bilo korektno uzevši u obzir da je rešenje u razvoju (govorim za tv jer je to tema), pa da nas onda svojim kvalietetom ubede da ostanemo. Ovako mi to pošteno plaćamo i hoćemo kvalitet za svoje pare.
Evo ja sam npr. juče kupio na akciji dva keksa po ceni jednog u supermarketu. Po vašoj logici oni su imali pravo da mi u toj drugoj kutiji spakuju ciglu ili da bude prazna i ne bih imao pravo da se žalim. To je PREVARA jer ljudi kupuju upravo iz razloga što dobijaju drugu kutiju besplatno. Ovde je to još više prevara, jer i svi drugi pružaoci usuga tv-a daju jedan period bespaltno kao što sam naveo.
Nadam se da vas nisam uvredio i zamoli bih vas da mi se više ne obraćate ako ne možete konverzaciju održati na pristojnom nivou
Pa bilo bi lepo da daš neki link gde to tačno ima SBB 10 meseci po dinar kao i koliko košta to nakon tih 10 meseci tj. koji paketi su u pitanju?

Ja sam danas gledao i trenutno najbolja ponuda za pakete na njihovom sajtu je 14 meseci za 1650 din Eon light ili full, nakon čega koštaju 3250 light odnosno 3750 full. Eon light je bez Eon boxa.
Takođe ima Eon light samo TV bez interneta, za 1150 din. 8 meseci, posle toga 1650 din. samo Eon app odnosno 2150 din. sa Eon boxom.
Tako da eto, samo Eon box TV usluga je skuplja nego Hipernet Duo M. A za dinar nema ništa bar ne na www.sbb.rs
Pa ko voli nek izvoli.

Isto važi za MTS, koliko koštaju ti paketi nakon promo perioda. Linkovi? To bi bilo iz prve ruke a ne “trust me bro, provereno”.
Vi ste slobodni da se žalite ako vam ne radi usluga imate pravo da raskinete ugovor, to je valjda jasno, samo teško da ćete to preko foruma da završite.
 
Naravno da ima sbb po dinar preko promotera. Isto kao što i ovde na forumu malo malo pa neko traži broj promotera yetela da bi dobio koji mesec više ili dodatni stb, tako se i preko promotera sbb-a može dobiti 10 meeci po dinar.
Što se tiće MTS-a razlike posle promo perioda nisu uopšte velike. Eto za box 3 od 250 Mb/s imate 12 meseci po 1 din i posle toga je 3799. Kod Yetela je za paket od 250Mb/s TRIO L isto prvih 12 meseci po dinar i posle toga 3399. Razlika 400 dinara nije velika, složićete se. Posebno što MTS pruža ipak više kanala. Evo i linkova:
Ali nije u tome poenta. Poenta je to što imate stav da to što u promo periodu plaćamo 1 din ne treba da očekujemo ništa. To je to što nije ispravno u vašem stavu. Ne znam da li shvatate
 
Naravno da ima sbb po dinar preko promotera. Isto kao što i ovde na forumu malo malo pa neko traži broj promotera yetela da bi dobio koji mesec više ili dodatni stb, tako se i preko promotera sbb-a može dobiti 10 meeci po dinar.
Što se tiće MTS-a razlike posle promo perioda nisu uopšte velike. Eto za box 3 od 250 Mb/s imate 12 meseci po 1 din i posle toga je 3799. Kod Yetela je za paket od 250Mb/s TRIO L isto prvih 12 meseci po dinar i posle toga 3399. Razlika 400 dinara nije velika, složićete se. Posebno što MTS pruža ipak više kanala. Evo i linkova:
Ali nije u tome poenta. Poenta je to što imate stav da to što u promo periodu plaćamo 1 din ne treba da očekujemo ništa. To je to što nije ispravno u vašem stavu. Ne znam da li shvatate
Ja dobijam internet 300/150 za 1999 din. jer sam Yettel mobilni korisnik.
A optički internet i Android TV box teško da je “ništa”, sve i da uopšte nema TV-a.
A to SBB preko promotera za dinar, pusti te priče. To je neprovereno i teško da je isto dobiti par meseci promocije više i dobiti nešto besplatno što inače zvanično naplaćuju 1650 din. i to akcijski.

Što se tiče MTS, kolko sam video u njihovim paketima je fiksni telefon obavezan što je meni deal breaker jer mi fiksni apsolutno ne treba i nemam nameru da ga plaćam ni 1 dinar.
 
Poslednja izmena:
Sto je lepo citati tudje 'prepirke' nedeljom :) @kriket @mlax37 nadam se da cete se dogovoriti sta je starije, koka ili jaje? ;)
nekako kao da su svi zaboravili da je sbb imao d3go, mts svoj mts tv go, i mnogo vremena je proteklo da to bude stabilno i kvalitetno. Svi imaju promo period, svi jure isto, povecanje broja korisnika, a sto manje investicije, itd. korisnik bira sta mu najbose odgovara iz nekih svojih licnih razloga.
evo meni je sbb u novembru nudio putem telegona godinu dana za dinar, za bilo koji paket i bez obzira sto imam ugovor kod drugo operatera jos 7 meseci u tom trenutku. :)
 
Svakome je nešto deal breaker. Recimo mom komšiji je deal braker što yetel nema neograničene pozive u fiksnoj telefoniji, meni je deal breaker to što nema nekih kanala koje prate članovi moje porodice itd. Nije u tome poenta, svako bira šta njemu odgovara i to je slobodno tržište i tako treba da bude. Poenta je da ne možete reći da to što neko plaća 12 meseci 1din uz ugovor od 24 meseca znači da ne treba da očekuje ništa.
 
Prestali sa emitovanjem
 
Izvinite ako je off topic, al u kontekstu naslova je :)
Danas me zove promoter, i verujem da bi bio u stanju pola sata da me ubeđuje za njihovu uslugu, ali nije imao vremena ni 3 minuta da sasluša primedbe :))
 
Pozdrav svima!
Da li moze da se instalira netflix na yettelov android?
Netflix aplikaciju nije moguće standardno preuzeti i koristiti na našem STB-u.
@Yettel Srbija: šta se to dešava sa TV uslugom poslednjih par dana? Opet je počelo da secka, zastajkuje, pojavljuje se plavi kružić, slika na momente gubi na kvalitetu (izgleda kao da gledam kroz mutno staklo) pa se vrati na uobičajen kvalitet... Ovo se dešava na svim kanalima, bez pravila. Pri tom, sam sam kod kuće, internet niko ne koristi, osim Hipernet TV box-a.
Prošlo je skoro godinu dana od kad ste pustili uslugu, po kvalitetu deluje kao da ste još u fazi testiranja. Sramota.
Pozdrav
P.S. I molim Vas da odgovorite konkretno, bez besmislenih floskula tipa "konstantno radimo na unapredjivanju usluge...". Možda i radite, ali mi korisnici do sada retko smo imali prilike da primetimo rezultate tog rada.
Rado bismo proverili o čemu je reč, pozivamo te da nam kucneš podatke o samom ugovoru putem privatne poruke.
Izbačen Eurochannel iz TV ponude koji je bio na poziciji 26.

Izbačen bez ikakvog obaveštenja.
Ovaj kanal je prekinuo sa emitovanjem, a takvu informaciju možeš dobiti i pozivanjem naših kolega iz kontakt centra.
Izvinite ako je off topic, al u kontekstu naslova je :)
Danas me zove promoter, i verujem da bi bio u stanju pola sata da me ubeđuje za njihovu uslugu, ali nije imao vremena ni 3 minuta da sasluša primedbe :))
Ukoliko imaš bilo kakve primedbe ili sugestije na naše usluge, rado bismo ih čuli, i ukoliko želiš da ih podeliš sa nama, kucni nam putem privatne poruke.

Lep pozdrav!
 
@Yettel Srbija

Onda se na sajtu napiše obaveštenje da je Eurochannel prestao sa radom i da ga više nema u TV ponudi kako bi korisnici znali o čemu se radi.

Takođe, imate društvene mreže poput Twittera, Facebooka... da i tu objavite vest da je Eurochannel prestao sa radom.

Zašto bih morao pozivati call-center da saznam šta je sa kanalom i zašto ga više nema u TV ponudi, kada vi to kao kompanija treba da objavite, zar ne?
 
Да ли је неко користио ВПН на овом боксу?
Ако јесте, какви су утисци, да ли све нормално функционише?
 
Ne možeš normalno koristiti vpn na ovom boxu
 
Ima li neko trenutnih iskustava sa hipernet tv-om? Da li je koristivo? Pročitao sam svakakve komentare i, po njima, televizija ne radi uopšte. Da li neko moze da mi opiše kako mu rade programi, da li "krešuju", da li box baguje...? Hvala puno svima😄
 
Meni radi sasvim ok. Menjanje kanala je sasvim pristojno. Meni su u zgradu uveli optiku pre dve godine, ne znam da li ima veze s tim.

Baguje ponekad, ali se brzo unormali. Možda će bolje da te savetuju korisnici koji duže koriste, ono što se meni čini je da s poslednjim ažuriranjem radi bolje nego pre.
 
Konkretno na mojoj lokaciji gde sam pre koristio box 4 sa optikom nemam nikakvih prekida sa televizijom i internetom. Slika je dobra, net radi odlicno. Menjanje kanala je sporo u odnosu na iris i eon. Meni licno platforma hipernet je dosta lepsa i sa boljim funkcijama nego sto je to iris.
 
Takodje i moj utisak da je skroz ok, nije na nivou eon-a ali za malo manje zahtevne korisnike sasvim ok. Premotavanje sadrzaja radi jako dobro, sve funkcije rade. Net je odlican, iskreno vecina nas je yettel uzela zbog net-a, televizija mu dodje kao nuzno zlo uz to :D
 
Takodje i moj utisak da je skroz ok, nije na nivou eon-a ali za malo manje zahtevne korisnike sasvim ok. Premotavanje sadrzaja radi jako dobro, sve funkcije rade. Net je odlican, iskreno vecina nas je yettel uzela zbog net-a, televizija mu dodje kao nuzno zlo uz to :D
Čuo sam da je internet veoma dobar. Nije meni problem televizija, nego rodjteljima, babi, kojima se vrte odredjeni kanali po ceo dan pa malo strepim 😄
 
E pa sad je jedino pitanje koliko im treba vremena da se naviknu na novi box. U sustini kako se koristi i slicno, sto se drugih stvari tice nece biti problema
 
Čuo sam da je internet veoma dobar. Nije meni problem televizija, nego rodjteljima, babi, kojima se vrte odredjeni kanali po ceo dan pa malo strepim 😄
Ako ništa, nauči babu da je rts na 1, rts2 na 2, pink na 4...
To ide lako sa prebacivanjem, i odmah piše koji je kanal, recimo otkucaš 4 napiše Pink, ako nastaviš pa dodaš i 1, napiše Pink Family, ako kucaš do kraja i otkucaš 417 prebaci na BN TV
 
Ako ništa, nauči babu da je rts na 1, rts2 na 2, pink na 4...
To ide lako sa prebacivanjem, i odmah piše koji je kanal, recimo otkucaš 4 napiše Pink, ako nastaviš pa dodaš i 1, napiše Pink Family, ako kucaš do kraja i otkucaš 417 prebaci na BN TV
Da, da. Nece biti oko toga problema. Hvala na savetu svakako 😄. Vise me je interesovalo da li ne šteka, tokom emitovanja kanala, prekida i tako te stvari koje ne bi trebale da postoje uopšte 😄
 
Да ли је неко користио ВПН на овом боксу?
Ако јесте, какви су утисци, да ли све нормално функционише?
Ja sam ga koristio letos na moru i lepo je sve radilo preko vpn-a.
 
Ima li neko trenutnih iskustava sa hipernet tv-om? Da li je koristivo? Pročitao sam svakakve komentare i, po njima, televizija ne radi uopšte. Da li neko moze da mi opiše kako mu rade programi, da li "krešuju", da li box baguje...? Hvala puno svima😄
Box apsolutno ne baguje, ako nešto eventualno baguje to može biti samo Yettel-ov softver koji je na boxu.
Box kao box je super, svaka app radi besprekorno, od HBOmax, preko Stremio, do Eon, Spotify, YouTube i sl. Sve radi glatko.
Jedino što još nisam provalio je da li eksterne mem. kartice i USB stikovi mogu da služe kao sistemsko proširenje ili služe samo kao eksterni media storage.
Takodje i moj utisak da je skroz ok, nije na nivou eon-a ali za malo manje zahtevne korisnike sasvim ok. Premotavanje sadrzaja radi jako dobro, sve funkcije rade. Net je odlican, iskreno vecina nas je yettel uzela zbog net-a, televizija mu dodje kao nuzno zlo uz to :D
S tim što Hipernet TV ne mora da se uzme u paketu, može samo net. (Za razliku od SBB gde moraš da uzmeš TV u bilo kom paketu, ili MTS gde moraš fiksni hteo ne hteo.)
Ja sam ga uzeo jer je jeftin a dobiješ Android TV box, koji mi po toj ceni odgovara i bez TV-a, a i hteo sam da otkažem SBB jer mi je dodijalo njihovo tretiranje postojećih korisnika kao cash cows debila koji će da večito plaćaju pune cene dok će novi korisnici da uživaju benefite. I nisam se pokajao. Doduše ja imam nalog za Eon od drugih članova porodice ali ga retko i palim. Ne svakodnevno. Više gledam streaming a za to je Yettel box odličan.
 
Poslednja izmena:
Netflix aplikaciju nije moguće standardno preuzeti i koristiti na našem STB-u.
Juce mi jer vas kolega u poslovnici rekao kako ne vas uredjej moze da se instalira Netflix i Amazon Prime.
Ovde vidim da ne moze. Sta je prava istina i da li je neko pokusao da me dovede u zabludu i izvuce licnu korist (pretpostavljam da prodavci ostvaruju neki bonus) ukoliko sse opredelim za Hiper Net?
 
A Stvarno to sa spustanjem konstantno rezolucije je katastrofa pise da je potrebno do 5mb/s da bi radilo ok.... ocito da je potrebno 5000000mb/s ili je to do njih a nece da priznaju!
 
Nazad
Vrh Dno