Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

SBB sam naveo jer sam ih koristio još tamo od polovine 2000-ih kad su išli po kućama i prodavali kablovsku TV i net. Prvi net kod njih mi je bio 128/64Kbps. Da i oni su imali 1:2 odnos nekada.

Znači za ove druge ne znam kakvi su, ali ne bih se baš kladio da su u rangu SBB ni što se tiče kvaliteta usluge ni kvaliteta tehničke podrške.

Druga je stvar što meni trenutno te usluge po toj ceni nisu potrebne, i hteo sam da dam šansu novom provajderu kao što sam pre skoro 20 god. dao šansu njima.

Još uvek imam SBB uređaje kod kuće, ujedno mogu da poredim TV sliku sa Hipernetom.
 
Јел успео неко да повеже Еон даљински са Хипернет боксом?

Едит:
Успео сам, јуче није хтео да га повеже никако, а данас из прве.
 
Poslednja izmena:
Kolko sam primetio uspeo sam da rešim seckanje tako što sam stavio 1080p50Hz ali sam morao da restartujem box da bi proradilo kako treba, što sam ja i zaboravio te fore da mora se restartuje sistem da bi postavka proradila.
Elem setih se toga i probah i proradilo je. Yettel bi mogao da to navede kao preporučene korake jer je box po difoltu na 4K60Hz.

Još sam primetio da Hipernet jako sporo šalta programe, čak možda i sporije od starog D3 boxa ali da EON app na istom boxu jako brzo menja programe, što znači da je problem softverska optimizacija a ne sporost hardvera.
Verujem da će vremenom unaprediti Hipernet TV softver i u tom smislu.
 
Najnovija verzija meni sporije menja kanale nego ona stara 1.6.2. Drugi su pisali da brze ide ova nova, kod mene ne.

Al vise od toga mi smeta sporo ucitavanje EPG informacija. I to mi je takodje lepse radilo na staroj verziji.
 
Aplikacija jako sporo radi, sam uredjaj je okej jer na drugim aplikacijama iz play prodavnice radi super. Ali sama aplikacija Hipernet TV je jako lose optimizovana za sada.
Epg, menjanje kanala, kretanje kroz aplikaciju, ucitavanje trenutnog pregleda sta je na programu sve radi jako sporo.
Nadam se da ce nekim updejtom uskoro malo ubrzati aplikaciju, kao i da ce uskoro pustiti aplikaciju za moblini.
Da li je neko imao ovaj problem sa Hipernetom za Web, ne radi od pocetka izbacuje ove greske.Pogledajte prilog 365726
Resen problem, nije bila uvezana TV pretplata.
 
Aplikacija jako sporo radi, sam uredjaj je okej jer na drugim aplikacijama iz play prodavnice radi super. Ali sama aplikacija Hipernet TV je jako lose optimizovana za sada.
Epg, menjanje kanala, kretanje kroz aplikaciju, ucitavanje trenutnog pregleda sta je na programu sve radi jako sporo.
Nadam se da ce nekim updejtom uskoro malo ubrzati aplikaciju, kao i da ce uskoro pustiti aplikaciju za moblini.

Resen problem, nije bila uvezana TV pretplata.
Mislim da nije do aplikacije :) Što je najgore :)
Doduše, meni radi pristojno - prvi minut nakon paljenja televizora malo je usporena, posle je OK. Desi se par puta da se uspori, ali generalno je to mnogo bolje nego što je bilo. Ipak, ima još mnooogo da se radi.
 
Bio je update za daljinski 0213.92.07

Ne znam šta je sređeno pošto svi dugmići funkcionišu isto kao i pre. Ako je neko primetio nešto novo od vas pišite.
 
Jel se zna koliko uređaja može da se veže istovremeno na Hipernet TV nalog?
 
Pozdrav. Uzeli smo za našu redakciju paket internet plus tv (2 boxa), imamo i SBB / EON... Ne znam da li ste pisali ranije, ali sigurno jeste o problemima. Od kada se ažurirala aplikacija, dešava se da drugi box koji imamo i vezan je na Wi-Fi neće da startuje iz stendbaja, osim ako direktno uperimo daljinski od njega, jer se blutut raspari i neće do restarta (vađenjem iz struje) da reaguje. Pored ovog Wi-Fi je iz nekog razloga isključen, pa ne radi niša, ali i ne može da se uključi, jer "ne vidi" ništa. Inače jeste sporije menjanje kanala sa novom verzijom, EPG se sporo učitava. You Tube "ne sluša" podešavanja", nego svaki put vraća se na default. To je što se tiče ovog boxa, e sad,... Ovaj drugi box koji je na mrežnom kablu se nešto bolje ponaša, ali on ima drugi bug. Daljinski ima slab odziv, npr. ako hoću da stavim pauzu, motam, bilo da je to EON, HN, YT čeka dve-tri sekunde pa onda reaguje, urađeno ažuriraje RC-a. Takođe posle par sati stendbaj moda, blutut ne radi na daljiskom već samo IC, kao ni internet do osvežavanja. Ovo je ono što sam ja primetio. EON je pre nešto više od pet godina koliko ga imam imao slične dečije bolesti ali su ga usavršavali brzo. Što se tiče HN aplikacije za box trebalo bi to da se promeni da se i sama HN aplikacija vidi među ostalim aplikacijama, a ne da to bude default. Takođe odlazak na YT i ostale aplikacije je sporo i komplikovano dok se dođe do tačkica u gornjem desnom uglu... Takođe Frame rate je bolji kod EON-a, kajronm pokreti su fluidni, kod HN-a nije kako treba, ali ni EON aplikacija na HN boxu, dakle do softvera je. Probali smo 1080/50, 1080/60, 4k i isto se ponaša u svakom slučaju...
 
Legitimno: Uplatis YT premium
Zaobilazno:
  • Instaliras pihole, podesis ga kao DNS na BOX-u
  • Koristis ADGuard DNS ili nesto slicno.
  • Instaliras neku od alternativnih YT aplikacija, sa svim svojim manama - vanced (ugasen, ako ga nadjes bez virusa, radi jos), newpipe (ne podrzava login) itd itd...
  • Instaliras neki browser sa adblockerima (brave mozda), pa gledas preko njega
 
Pozdrav. Uzeli smo za našu redakciju paket internet plus tv (2 boxa), imamo i SBB / EON... Ne znam da li ste pisali ranije, ali sigurno jeste o problemima. Od kada se ažurirala aplikacija, dešava se da drugi box koji imamo i vezan je na Wi-Fi neće da startuje iz stendbaja, osim ako direktno uperimo daljinski od njega, jer se blutut raspari i neće do restarta (vađenjem iz struje) da reaguje. Pored ovog Wi-Fi je iz nekog razloga isključen, pa ne radi niša, ali i ne može da se uključi, jer "ne vidi" ništa. Inače jeste sporije menjanje kanala sa novom verzijom, EPG se sporo učitava. You Tube "ne sluša" podešavanja", nego svaki put vraća se na default. To je što se tiče ovog boxa, e sad,... Ovaj drugi box koji je na mrežnom kablu se nešto bolje ponaša, ali on ima drugi bug. Daljinski ima slab odziv, npr. ako hoću da stavim pauzu, motam, bilo da je to EON, HN, YT čeka dve-tri sekunde pa onda reaguje, urađeno ažuriraje RC-a. Takođe posle par sati stendbaj moda, blutut ne radi na daljiskom već samo IC, kao ni internet do osvežavanja. Ovo je ono što sam ja primetio. EON je pre nešto više od pet godina koliko ga imam imao slične dečije bolesti ali su ga usavršavali brzo. Što se tiče HN aplikacije za box trebalo bi to da se promeni da se i sama HN aplikacija vidi među ostalim aplikacijama, a ne da to bude default. Takođe odlazak na YT i ostale aplikacije je sporo i komplikovano dok se dođe do tačkica u gornjem desnom uglu... Takođe Frame rate je bolji kod EON-a, kajronm pokreti su fluidni, kod HN-a nije kako treba, ali ni EON aplikacija na HN boxu, dakle do softvera je. Probali smo 1080/50, 1080/60, 4k i isto se ponaša u svakom slučaju...
Mozes da deaktiviras standby/sleep rezim, u sistemskim podesavanjima boxa, onda nece doci do gubitka BT konekcije daljinca ako je box nonstop aktivan. Za "Frame rate" da bude kako treba da bude, moras da imas azuriran softver, a ako je tek instaliran box, treba nesto vremena da prodje dok se azuzira softver sam, zatim da podesis 1080p/50Hz output ali i da restartujes box nakon svih tih promena. Ako i posle svega toga ne valja, onda ne znam sta da ti jos predlozim.
 
Meni je pomogao restart boxa nakon postavljanja na 1080p50Hz.
Ovo što se raskači sa wifi kad je idle, to se i meni događa a workaround je da ga uvek ostavim na nekom TV kanalu, tako da ne odlazi u idle/standby.
Sa daljinskim nisam imao nikakvih problema do sada
 
Evo da i ja napisem nesto o iskustvu sa Yettel TV. Od skoro sam korisnik i sto se tice interneta, tu je sve super.

Ali TV... Blago receno katastrofa.

Posto i dalje imam mogucnost da koristim EON, instalirao sam ga na Yettel boxu, i tu radi odlicno. Isto kao i na SBB. Znaci ovi bagovi su definitivno do Yettel aplikacije.

Evo sta sam sve primetio:
  • Prebacivanje kanala je uzasno sporo
  • Kada pritisnem EPG, ode mi na pocetak liste kanala i na neko vreme u proslosti. Nikad to ne bude ono sto se trenutno gleda.
  • Mozda sam navikao na EON, ali Yettel aplikacija mi je potpuno neintuitivna za koriscenje. Gotovo uvek nemam pojma sta cu dobiti ako izaberem nesto iz menija.
  • Instalirao sam HBO Max aplikaciju, i tu sve radi ok, osim podesavanja jacine zvuka preko daljinskog. Koliko god pritiskam volume dugmice, nista se ne desava.

@Yettel Srbija call centar mi je jednom bio potreban zbog nekog prekida interneta, i naravno preko 15 minuta se niko nije javio.
Jos jedna stvar. Reklamirate se da za Yettel korisnike imate vece brzine interneta, a u te korisnike ubrajate samo one koji imaju mobilni broj kod vas.
Kako to da ja nisam vas korisnik, a imam ugovor i koristim Hipernet TV?
 
Evo da i ja napisem nesto o iskustvu sa Yettel TV. Od skoro sam korisnik i sto se tice interneta, tu je sve super.

Ali TV... Blago receno katastrofa.

Posto i dalje imam mogucnost da koristim EON, instalirao sam ga na Yettel boxu, i tu radi odlicno. Isto kao i na SBB. Znaci ovi bagovi su definitivno do Yettel aplikacije.

Evo sta sam sve primetio:
  • Prebacivanje kanala je uzasno sporo
  • Kada pritisnem EPG, ode mi na pocetak liste kanala i na neko vreme u proslosti. Nikad to ne bude ono sto se trenutno gleda.
  • Mozda sam navikao na EON, ali Yettel aplikacija mi je potpuno neintuitivna za koriscenje. Gotovo uvek nemam pojma sta cu dobiti ako izaberem nesto iz menija.
  • Instalirao sam HBO Max aplikaciju, i tu sve radi ok, osim podesavanja jacine zvuka preko daljinskog. Koliko god pritiskam volume dugmice, nista se ne desava.

@Yettel Srbija call centar mi je jednom bio potreban zbog nekog prekida interneta, i naravno preko 15 minuta se niko nije javio.
Jos jedna stvar. Reklamirate se da za Yettel korisnike imate vece brzine interneta, a u te korisnike ubrajate samo one koji imaju mobilni broj kod vas.
Kako to da ja nisam vas korisnik, a imam ugovor i koristim Hipernet TV?
Pa ok, nije “blago rečeno katastrofa” ako ga plaćaš 1 din. Ipak si dobio nešto za ništa. EPG ti stoji tamo gde si ga ostavio poslednji put, sad koliko je to korisno je upitno ali kao možeš da odeš na “trenutno” pa će te vratiti u sadašnjost.
Ne kapiram pojačavanje u okviru HBO Max app ako možeš da pojačaš TV i Box. Meni je box pojačan do daske a jačinu regulišem TV daljinskim.
Yettel postpaid korisnici sa paketima većim od 1500 din. (nemoj me držati za reč po pitanju granice) dobijaju dupliranu brzinu. Ja sam je dobio.
Poz
 
Kakve veze ima koliko ga placam. Kad je nesto lose, lose je i treba skrenuti paznju pa ce mozda nekad i biti poboljsano.

Ovo za HBO max nemam pojma sta je. Kad je aktivna aplikacija, daljinski jednostavno ne reaguje na dugmad za jacinu zvuka, pa moram koristiti tv daljinac.

Znam za ovo da Yettel korisnici dobijaju vecu brzinu. Ali kapiram da sam i ja sad njihov korisnik iako nemam mobilni kod njih.
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima koliko ga placam. Kad je nesto lose, lose je i treba skrenuti paznju pa ce mozda nekad i biti poboljsano.

Ovo za HBO max nemam pojma sta je. Kad je aktivna aplikacija, daljinski jednostavno ne reaguje na dugmad za jacinu zvuka, pa moram koristiti tv daljinac.

Znam za ovo da Yettel korisnici dobijaju vecu brzinu. Ali kapiram da sam i ja sad njihov korisnik iako nemam mobilni kod njih.
Pa oni svakako aktivno rade na razvijanju i poboljšanju platforme, to se valjda podrazumeva. Naravno da ima veze koliko plaćamo, za 1 dinar je skroz ok, a nadamo se da će se stvari mahom srediti u narednih godinu dana kad dođe vreme za plaćanje računa.
Yettel postpaid mobilni korisnici dobijaju veću brzinu. Uostalom piše sve na sajtu.
Ne misliš valjda da bi svi koji su uzeli Hipernet za 1 din. trebalo automatski da dobiju duplu brzinu jer su Yettel korisnici? To nema nikakvog smisla, onda bi to bila standardna brzina a ne benefit.
 
Druže ne plaća se ''1 dinar'' nego se 12 meseci usluga ne naplaćuje, odnosno dobijaš 50% popust na pretplatu. Istu akciju godinama ima MTS a od skoro i SBB (zvali su me pre par dana). Ne mogu da shvatim ljude koji razmišljaju ''dobio si za dinar, nemaš prava da se žališ ni našta''. Nisam dobio za dinar nego za 1750 din mesečno- sa mogućnoš+ću gledanja na jednom TV-u, bez aplikacije. Znači ne mnogo jeftinije od konkurencije. Naravno to je bio moj izbor ali zato očekujem da sve radi kako treba i da pružaju usluge makar na nivou ostala dva provajdera, a i bolje s obzirom da se tek probijaju na tržištu.
 
Vidim da konačno radi premotavanje kursorima kada se gleda preko weba
 
Ja placam punu cenu za uslugu koja ne radi, ali su mi izasli u susret i umanjili racun za novembar. Bio je neki njihov stručnjak, kao cackao nešto i na kraju rekao da i sami znaju da im je televizija krs i da trenutno menjaju neki framework, ali da to neće skorije i da je zato omogucemo ovo sve za po 1rsd mesecno. Meni ipak ne daju kao i za ostale korisnike 12 meseci za po 1rsd i da ako zelim raskid moram da platim prikljucnu taksu, neke radove i plus penale. Dobice. Vidimo se na sudu gospodo prevaranti iz @Yettel Srbija
 
Druže ne plaća se ''1 dinar'' nego se 12 meseci usluga ne naplaćuje, odnosno dobijaš 50% popust na pretplatu. Istu akciju godinama ima MTS a od skoro i SBB (zvali su me pre par dana). Ne mogu da shvatim ljude koji razmišljaju ''dobio si za dinar, nemaš prava da se žališ ni našta''. Nisam dobio za dinar nego za 1750 din mesečno- sa mogućnoš+ću gledanja na jednom TV-u, bez aplikacije. Znači ne mnogo jeftinije od konkurencije. Naravno to je bio moj izbor ali zato očekujem da sve radi kako treba i da pružaju usluge makar na nivou ostala dva provajdera, a i bolje s obzirom da se tek probijaju na tržištu.
Obrni okreni 12 meseci se plaća 1 dinar (meni 15 meseci), plus što mi je paket 1999 din plus mi je dupla brzina interneta plus mi radi EON app na boxu koji nisam dobijao od SBB za 3 puta skuplje pare koje im još uvek plaćam.
Kad ti krene naplaćivanje pune cene, dotle će valjda da se to sve dovede u red.
 
Kako da ponovo povežem daljinski? Odjednom je prestao da radi preko Bluetooth-a, radi samo IR za tv.
Probao sam pretragu u sekciji za to, držao na daljinskom 7 i 9 ali ništa.
 
Edit: isključio box iz struje, ponovo probao da uparim i daljinski se povezao.
Inače box je užasno spor, a mislio sam da od irisa ne može gore. Nadam se da će uskoro razviti aplikaciju na nivou EON.
 
kako da podesim daljinski da mogu da gasim tv sa njim, koliko vidim ima ovaj stb i tv dugme, kontam da prebacim na tv dugme al ne znam koje je dugme za learning sa drugog daljinskog i e ima to na ovom daljinskom uopste?
 
i pitanje br 2 kako da na ovom boxu namestim da se vidi samba ili nfs drive da mogu da pustam preko mpv-a
i pitanje br 3 e mogu nekako da installiram apk bez spijunskog google stora
 
Isto kao na svim android tv boxovima, imas u pod-forumu “Kućna multimedija”.
 
Nazad
Vrh Dno