Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

Amlogic s905x2 u yettelovom je boxu je dovoljno brz za bilo sta osim za njihovu tv aplikaciju, koja je jednostavno ofrlje isprogramirana pa se vuče (nije ni EON app mnogo bolji). Sve ostale popularne aplikacije na boxu rade brzo, 3x brze nego na mi box s, i smart televizorima.
 
Pozdrav, odnedavno sam vaš korisnik..
Za početak,
Interesantna je ideja tematskog sortiranja sadržaja, strining-like i to što hoćete da postignete, ali kako kad malo malo pa nekom sadržaju ili fali početak ili kraj i ako moram da puštam prethodni ili naredni sadržaj preko EPG onda mi tematska podela ništa ne znači. Naravno da je to posledica nepoštovanja programske šeme televizija, ali i premotavanja...
Način na koji je uopšte rešeno premotavanje je loš, to kao da je segment aplikacije koji je naknadno i nezavisno ubačen i nije uvezan ni sa čim (prethodno pomenuto da u toku pregleda premotanog sadržaja više nema mogućnosti listinga na strelice gore-dole).
Možda bi rešenje bilo da su u pitanju prečice koje neće direktno puštati sadržaj već voditi u odredjenju tačku timeline-a EPG-a, ili da omogućite puštanje prethodne ili naredne emisije dok se gleda premotani sadržaj.
Zašto taster strelica-back nema uvek istu funkciju, kao što je to na telefonima, da bi došao do slike na tv bez ikakvog info-a nekad moram da stisnem dva tastera (npr nakon tastera Menu -> TV -> Strelica back...
Razumem da su to sitnice, ali ovo su samo neke od....
Pozdrav
 
To. Jedino da stavim 1080p a ne na auto.
I dalje obara rezoluciju kad isključim auto rezoluciju.

Još nekom?
 
Poslednja izmena:
To. Jedino da stavim 1080p a ne na auto.
I dalje obara rezoluciju kad isključim auto rezoluciju.

Još nekom?
Au. :oops: Probaj restart Box-a ili najbrže Force stop Yettel TV aplikacije da zaista pređe na fiksni najviši kvalitet. Kod EON-a na primer je promena/restart kanala dovoljan.
 
Na oba boxa mi obara rezoluciju. Protok je 300/150.
Restarovao boxove i isto.

Nema opciju force stop Yettel TV.
 
Meni se restartovala aplikacija, i evo i dalje se restartuje -vec 10 puta za 10 min.
Nakon gasenja vise se ne restartuje vec 2 sek radi pa 5 sek zamrznuta slika.
Izgleda da je Real - Frankfurt preveliki zalogaj večeras.
Izem ti..., A radovao sam se Arenama, kad ono....
Sto je tragicnije, bolje mi radi prenos utakmice na "internetu"
 
Sve je moguće.

Zamisli Svetsko Prvenstvo u Fudbalu u Kataru ili finale CL? Pakao.

Valjda će rešiti ujutru.

Pisaću im preko Twittera i ovde. @Yettel Srbija

Aplikacija Supernova TV po Tvom radi kao sat na istom netu i na istom TV-u.
 
@joe.dragan

Da li i tebi box obara rezoluciju?

Arena Premium 1 je kritičnija, RTS je za sada ok. Svega par puta je RTS oborio rezoluciju.
 
@Yettel Srbija

Korisničko iskustvo gledanja dve utakmice (centralna sportska dogadjaja u toku dana) u dva dana je blago rečeno uzas. Moze li neko iz Yettela da odgovori da li postoji problem kod gledanja ovakvih događaja, i da li eventualno veci broj korisnika na jednom kanalu opterecuje prenos, smanjuje rezoluciju, secka..? Pa sto rece @Mags, SP u fudbalu se nece ni moci gledati...
 
Arene ne gledljive. RTS još i može da prođe.

Očigledna je da Arene imaju niži bitrate od RTS-a pa se i rezolucija na njima brže obori.

Baš baš loše u ova dva dana.

Sređujte to do vikenda jer pored Engleza kreću i Italijani i Španci, gde će gledanost biti još veća.
 
Talasa kvalitet i na drugim kanalima kao sto je HBO. Sinoc se stabilizovalo tek posle ponoci kao sto je @Mags primetio. Dakle to je globalno preopterecenje njihovih servera za TV platformu.
 
Pisao sam im ja danas. Pisaću im i sutra baš preko Twittera.

Zvaću i call-center.

Kako srediti te servere? @e6111
 
Ništa ljudi.

Sutra ću im pisati na twitteru i zvati call-center. Uputiću ih i na benchmark forum da malo prolistao ovu temu i da vide šta će dalje.

Na twitteru mi se takođe nekoliko ljudi javilo da od sinoć imaju problem od 21h do 00h, baš u vreme trajanja utakmica.

Smaraću ih svaki dan dok ne reše problem.

I još jedna zanimljiva stvar. Iako mi je jedan box povezan kablom a drugi preko WIFI-a, boxovi najviše obore rezoluciju kad na telefonu merim brzinu neta preko speedtesta ookla. Tad je slika na Arenama užasna.
 
Meni su malo pre odgovorili da je problem rešen
 
Videćemo sutra kad budu išli i Englezi i Španci i Italijani.
 
Nazad
Vrh Dno