Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

Yettel app - da, apdejtova je.

Ja sam mislio na hipernet tv app za telefon/PC.. i apdejt iste aplikacije na stb. Ukoliko je apdejtovana TV aplikacija, osim boje koja je pozelenela, nisam nikakve druge promene video.
Epg i dalje ne radi.. i dalje se kanali menjaju brzinom ranjenog puža.. vraćanje unazad i dalje ista muka..
Internet- torenti: "orao pao" kad je upload u pitanju. Porazmislite o tom problemu.. Youtube- reklame na minut seku video, toga nije bilo na MTS optici.
Zaista sa nestrpljenjem čekam apdejt usluge.

Pored napisanog, dobro radi sve, stabilna je i internet veza i televizija. Nemam zamerki previše, ovo je osnovno i minimalno što mora da se pod hitno sredi ako mislite da dobijete neku preporuku od nas korisnika. Za sada ne smem da se usudim da prijatelju/komšiji bez razmišljanja preporučim prelazak na hipernet.
Zdravo,

Budi bez brige, navedene poteškoće će biti otklonjene u veoma kratkom roku, već se radi na rešavanju istih, verujem da će korisničko iskustvo biti pozitivno, svakako ti hvala na ukazanoj primedbi, svakako je preneta na pravu adresu. @iceAge

~Nemanja A.
 
Moram da se požalim na izbor boja nakon preimenovanja u Yettel. Pokazatelj trenutnog vremena je skoro nečitljiv sa sadašnjom kombinacijom boja: crn tekst na plavoj podlozi. Možete li da promenite makar boju teksta - mislim da bi bela bila sasvim u redu.
U prilogu je snimak ekrana, deo uokviren crvenom elipsom.
PozdravYettel.jpg
 
Hoće li biti odvojene TV ponude za nas koji nismo na Hipernet optici, već koristimo Yettelov mobilni internet?
 
Zdravo svima, evo posle dugog čekanja da mts pusti optiku i kod mene konačno smo se nakačili na hipernet usluge. :D Pa da ja dam neka svoja mišljenja o TV platformi posle dva dana korišćenja, a i o ostalim stavkama u određenim temama za to.

Tv platforma mi se sviđa kako je osmišljena, idea je jako dobra, box izgleda dobro (ne daje mi jeftin utisak). A daljinski mi se sviđa najviše od svega!

Što se tiče nekih zamerki da se ne ponavljam previše slične su kao i od ostalih članova. Fali EPG, zvuk i slika umeju da budu nesinhronizovani, TV platforma ume da koči, secka i da se aplikacija za tv restartuje sama od sebe. Brzina menjanja kanala je dosta spora, i posle kucanja cifara za kanal dosta se čeka da se on i upali.

Moje sugestije bi bile da se na naslovnoj strani kada se pomera kursor između nedavno gledanih kanala, da se i prikaz kanala promeni na selektovani kanal, slično i za menjanje kanala strelicama (kada smo već na nekom kanalu), znači da slika bude odmah od selektovanog kanala. Takođe bi bilo lepo da na ekranu de su aplikacije može da se stavi neka pozadiska slika (ova crnina me ubija :) )

Takođe imam i jedno pitanje. Da li može da se namesti da daljinski od STB-a svetli non stop, a ne samo kada nema svetla u prostoriji. Značilo bi mojim roditeljima (a prostorija je uvek osvetljena tako da se pozadinsko svetlo od dugmića retko upali)?

Dodatne info: Na Moj Telenor app u delu Profil, korisnici pored toga što mogu pristupiti podacima o brojevima ugovora, imaju i vidljive informacijame o kupljenim uređajima za Hipernet usluge sa određenim podešavanjima kao što su restart Rutera, promena šifre i naziva WiFi mreže, dok za MESH satelit i STB postoji opcija za restart. Tu se nalazi i opcija Roditeljske zabrane gde se može zabraniti pristup pojedinačnim URL-ovima za konkretan uređaj povezan na mrežu, uz mogućnost unosa i tačno određenog vremenskog intervala ili dana kada žele da onemoguće pristup nekom uređaju.
Što se ovoga tiče mom ocu u Yettel aplikaciji stoji samo STB, dok se ruter i mesh satelit ne vide. Na tom delu stranice piše Zahtev se obrađuje i stoji dugme (osveži stranicu). STB je jedino dostupan, kao što se vidi u screenshot-u.

Sve ukupno jako sam zadovoljan, verujem da će ekipa iz Yettela srediti sve nedostatke i učiniti uslugu još boljom!
 

Prilozi

  • 1646937552564.png
    1646937552564.png
    17.9 KB · Pregleda: 55
I dalje koliko vidim nema novosti za probu tv box-a ili kupovinu istog u nekom paketu
 
@Yettel Srbija i ostali
Kako da u meniju ekstra dodam novu liniju sa aplikacijom? Na slici mi nedostaje HBO max, dok je HBO GO bio uredno prikazan kao deezer sad...
I kako da iz settings-apps dodam prečicu u ekstra (lista aplikacija) za instaliranu aplikaciju čija se prečica nije pojavila automatski? IMG_20220312_125556734.jpg
 
Zdravo,

Najpre bih želeo da se zahvalim @rafiki na ukazanoj sugestiji, preneta je na pravu adresu, jako nam je bitan sam feedback naših korisnika, kako bismo našu ponudu usavršili u svim segmentima. Cenimo mišljenje naših korisnika, i na osnovu njega ćemo nastaviti da unapređujemo naše sisteme.

Što se tiče same ponude svih naših usluga, @bobster predlažem ti da kompletnu naš asortiman pratiš preko sledećeg linka, na taj način ćeš u svakom trenutku biti informisan.

~Nemanja A.
 
Kakva je situacija sa instalacijom Kodija,Netflixa?
Hvala na interesovanju 🙂 Na STB uređaju u ovom momentu nije moguće preuzeti Netflix aplikaciju, ali radimo na pribavljanju sertifikacija neophodnih za ovaj striming servis, što se tiče Kodija, javiću ovim putem kad dobijem više info 👍

~Mila
 
Pobrljavio mi malo stb, jel se dešava nešto?
Nekoliko reseta je bilo potrebno da proradi
IMG-67bf2cd15d1317be8f02ca3532ad1226-V~2.jpg
 
Zdravo,

Radilo se na poboljšanju same usluge, iz tog razloga je moguće da si imao blagih poteškoća, da li je sada sve u redu? @iceAge

~Nemanja A.
 
Sirok pojam uskoro, u narednom periodu, sve u hodu, vise se krpi kada nastane problem nego sto se u novo krece spremno..
Bar da su obogatili pakete dodatnim aplikacijama, Tik Tok, Youtube i jos ponesto bi bilo pravo osvezenje. Mozda i vracanje starih servisa poput Novinarnice ili slanje neta brojevima koji su umrezeni (Telenor Porodica). Ima sada prostora i za decije app poput Hopstera, DaVinci itd.
 
Zdravo, svakako se trudimo da svakodnevno unapređujemo naše servise i usluge, tačan datum nije još uvek poznat, ali svakako očekujemo da če to biti u vrlo skorom periodu, što i nije precizniji odgovor od uskoro, ali ne želimo da naše korisnike dovodimo u zabludu pogrešnim informacijama 😅 @Bandzi8 @Devix89 Hvala na predlozima, vrlo su zanimljivi, proslediću ih na pravu adresu. U ponudi naših aplikacija se nalazi i Bookmate, tu možeš pronaću super sadržaj za čitanje!

~Nemanja A.
 
Zdravo, svakako se trudimo da svakodnevno unapređujemo naše servise i usluge, tačan datum nije još uvek poznat, ali svakako očekujemo da če to biti u vrlo skorom periodu, što i nije precizniji odgovor od uskoro, ali ne želimo da naše korisnike dovodimo u zabludu pogrešnim informacijama 😅 @Bandzi8 @Devix89 Hvala na predlozima, vrlo su zanimljivi, proslediću ih na pravu adresu. U ponudi naših aplikacija se nalazi i Bookmate, tu možeš pronaću super sadržaj za čitanje!

~Nemanja A.
@Yettel Srbija hvala na dobro poznatoj info za Bookmate :)
Mozda sada kao Yettel razmislite i o vracanju Novinarnice koja za 4.99eur nudi mesecni pristup kompletnom sadrzaju, a nije fokus samo na knjigama kao kod Bookamate (koji je super btw).
 
Gde su nestali kanali 3, 4, 8, 9, 10, 11? Čini mi se da nedostaje Pink, Red TV…
 

Prilozi

  • 8CF04C0A-4126-428C-B23F-F594AC52586C.png
    8CF04C0A-4126-428C-B23F-F594AC52586C.png
    850.1 KB · Pregleda: 42
Divna vest
nema ni kod mene :)
Na žalost, nakon restarta uređaja se vrate..
 
Poslednja izmena:
izgleda od danas, dostupna ulsuga Hipernet TV, dva paketa za yettel korisnike 999 i 1399, za ostale skuplje. Hipernet 1rsd, ugovor na 12 meseci, bilo koji net. Jeftiniji paket je Sport+ (arene i jos neki domaci kanali, bez prve, 92 i pinka) skuplji M, ima skoro sve ili sve iz redovne ponude kanala.
 
izgleda od danas, dostupna ulsuga Hipernet TV, dva paketa za yettel korisnike 999 i 1399, za ostale skuplje. Hipernet 1rsd, ugovor na 12 meseci, bilo koji net. Jeftiniji paket je Sport+ (arene i jos neki domaci kanali, bez prve, 92 i pinka) skuplji M, ima skoro sve ili sve iz redovne ponude kanala.
Ozbiljno?! :O Sad na brzinu bacih pogled na sajt ne vidim to. O tome sam i govorio da treba uraditi, od najmanjih paketa tipa Sport, Porodični, Zabavni itd. pa do ovih kompletnih paketa.

Edit: Aha našao. Pa dobro. Mada i dalje mislim da ne treba mešati ostale kanale uz Arene jer ako nekoga Arene striktno interesuju ovo ostalo ga samo odvlači od kupovine. Sport paket samo Arene tipa 499-599 rsd, to je prava stvar.

Znači još aplikacije za Smart TV / Android TV čekamo. :)

Edit 2: Pa i Box se sad prodaje van mreže, svaka čaat @Yettel Srbija brzi ste. :) U planu je i Prepaid način plaćanja?
 
Poslednja izmena:
Ozbiljno?! :O Sad na brzinu bacih pogled na sajt ne vidim to. O tome sam i govorio da treba uraditi, od najmanjih paketa tipa Sport, Porodični, Zabavni itd. pa do ovih kompletnih paketa.

Edit: Aha našao. Pa dobro. Mada i dalje mislim da ne treba mešati ostale kanale uz Arene jer ako nekoga Arene striktno interesuju ovo ostalo ga samo odvlači od kupovine. Sport paket samo Arene tipa 499-599 rsd, to je prava stvar.

Znači još aplikacije za Smart TV / Android TV čekamo. :)

Edit 2: Pa i Box se sad prodaje van mreže, svaka čaat @Yettel Srbija brzi ste. :) U planu je i Prepaid način plaćanj
Mozda se spremaju da izbace i sve ostalo o cemu se pricalo ranije, videcemo. Mozda je sve i prvoaprilska sala :) Slazem se da bi samo Arena bila pun pogodak, mada to ni mts nije uradio, pa sto bi oni. Tematski kanali bi takodje bili zanimljivi, ali ko zna.
 
Izgleda je ažurirana aplikacija na verziju 1.1.2. Na prvi utisak da je dosta responzivnija aplikacija, brže učitava sadržaj, brže ide prebacivanje kanala. Još uvek nema EPG-a.

Takođe sam danas popunio anketu preko maila, dosta sam bio kritički nastrojen. :) Da sam anketu video posle ažuriranja, možda bi ii ocena bila bolja.
 
Popunio sam i ja anketu, i bio sam i ja kritički nastrojen. Ne može bez epg i aplikacije za mob/PC, jednostavno je besmisleno. Bilo je pitanje vezano za vraćanje unazad.. Mučenje, ali pravo.
Kvalitet slike na HD kanalima je dobra, o sd kanalima je besmisleno pričati..
 
@Yettel Srbija Pise na sajtu da je Hipernet Tv dostupan iskljucivo uz hipernet box i ugovornu obavezu od 12 meseci. Zasto nema prepaid opcija bez boxa? Koja je funkcija tog boxa ako je kanale moguce gledati preko bilo kog interneta?
 
Bas slabo aplikacija ima u google store, mada moze se sideloadovat ako kome sta treba, plex me interesovao jer TV verzija je dosta stara pa da vidim kako ce raditi sa uredjaja :)

Al mimo toga mozda glupo pitanje ali kako da vidim listu kanala, tj ne ovaj glavni meni gdje mi nudi emisije i kategorije, nego standardnu listu od 1 do 999 pa tako da izaberem po imenu a ne da idem jedan po jedan.
 
@Yettel Srbija Pise na sajtu da je Hipernet Tv dostupan iskljucivo uz hipernet box i ugovornu obavezu od 12 meseci. Zasto nema prepaid opcija bez boxa? Koja je funkcija tog boxa ako je kanale moguce gledati preko bilo kog interneta?
cini se da jos nema ili nece biti aplikacije o kojoj se pricalo, Box je kao sto postoji Eon Box ili Iris Box.
 
Nazad
Vrh Dno