Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

@Bandzi8 U ovom momentu je Hipernet TV usluga dostupna samo uz Duo i Trio pakete. Samostalna TV usluga je u razvoju i biće dostupna u narednom periodu. Hvala ti @Echo na pomoći i odgovoru, kao što si rekao, planirano je da samostalna Hipernet TV usluga bude dostupna nakon što aplikacije budu dovršene :)

Za ostale koji su pitali za više detalja oko brzina interenta, pored snimka na Benchmark Youtube kanalu, napravljeni su i How to video vodiči koji su postavljeni na naš zvanični Youtube kanal. Tu se mogu pronaći više detalja u vezi televizije, interneta i procesa instalacije. Video vodiči su dostupni ovde.

@nidzakv Ukoliko želiš, možeš podeliti sa ostalim članovim foruma tvoje mišljenje u vezi samog procesa instalacije, kao i prvi utisak, mišljenje i sugestije za TV uslugu. Nama će povratne informacije biti veoma značajne jer ćemo se potruditi da na osnovu njih unapredimo naše servise, a verujem da će i ostale članove Benchmark foruma zanimati ovo.
~Dejan
 
Pa ovako, momci su se najavili, kulturni su, postuju covid mere i ako to nisam trazio od njih. Instalacija je protekla lagano jer je vec sve sto treba izbuseno zbog sbb komplet instalacije.

Sto se tice opreme, na prvi pogled deluje kvalitetno, estetski vrlo prijatno takodje.

Sama televizija je skroz drugacija od eona i irisa, kvalitet slike je dobar iris standard, na brzinu sam video da imaju i Arene premium, neko je pitao ranije. Daljinski mi se vise svidja nego Sbb-ov, manji je, i svetle svi dugmici. Box je veoma brz u radu. E sad, povezan je bezicno za ruter, i meni pravi mali problem jer ne zelim kablove po kuci, desi se da zastane ali to je jer je poprilicno udaljen od istog. Kada sam bocnuo lan kabal, radi perfektno. Manje kuce i stanovi do 50kvm nece imati problema sa povezivanjem. Mislim da bi Mesh u buducnosti trebalo da bude besplatan, s obzirom da usluge nisu jeftine i da to bude neka bez kablova satisfakcija, jer ni ruter nije boljii od sbb-ovog sto se tice snage wifi signala.
Generalno, sve je odlicno, o ceni necu da diskutujem kao i o UM kanalima.

Sta zameram:

*Mesh bi trebalo da bude besplatan
*Brzine neta po default-u moraju biti vece
*Jos HD kanala i peglanje software-a box-a.
*Obavezno paketi sa mobilnim postpaid brojevima


I da, ovaj ZTE ruter je stvarno odlican sto se tice opcija koje poseduje. Npr, mozete imati mislim 8 razlicitih wifi mreza. To sam sve uspeo da saznam za 1h cackanja celokupnog sistema. Sigurno postoji jos dobrih stvari, videcemo vremenom.

Kazem ako nekog nesto konkretno interesuje nek pita, nisam bas sa vremenom najbolji pa cu odgovarati kada stignem.
 
Pa ovako, momci su se najavili, kulturni su, postuju covid mere i ako to nisam trazio od njih. Instalacija je protekla lagano jer je vec sve sto treba izbuseno zbog sbb komplet instalacije.

Sto se tice opreme, na prvi pogled deluje kvalitetno, estetski vrlo prijatno takodje.

Sama televizija je skroz drugacija od eona i irisa, kvalitet slike je dobar iris standard, na brzinu sam video da imaju i Arene premium, neko je pitao ranije. Daljinski mi se vise svidja nego Sbb-ov, manji je, i svetle svi dugmici. Box je veoma brz u radu. E sad, povezan je bezicno za ruter, i meni pravi mali problem jer ne zelim kablove po kuci, desi se da zastane ali to je jer je poprilicno udaljen od istog. Kada sam bocnuo lan kabal, radi perfektno. Manje kuce i stanovi do 50kvm nece imati problema sa povezivanjem. Mislim da bi Mesh u buducnosti trebalo da bude besplatan, s obzirom da usluge nisu jeftine i da to bude neka bez kablova satisfakcija, jer ni ruter nije boljii od sbb-ovog sto se tice snage wifi signala.
Generalno, sve je odlicno, o ceni necu da diskutujem kao i o UM kanalima.

Sta zameram:

*Mesh bi trebalo da bude besplatan
*Brzine neta po default-u moraju biti vece
*Jos HD kanala i peglanje software-a box-a.
*Obavezno paketi sa mobilnim postpaid brojevima


I da, ovaj ZTE ruter je stvarno odlican sto se tice opcija koje poseduje. Npr, mozete imati mislim 8 razlicitih wifi mreza. To sam sve uspeo da saznam za 1h cackanja celokupnog sistema. Sigurno postoji jos dobrih stvari, videcemo vremenom.

Kazem ako nekog nesto konkretno interesuje nek pita, nisam bas sa vremenom najbolji pa cu odgovarati kada stignem.
Ti si prvi član koji se javlja kao novi korisnik Hiperneta ovde na forumu? Sjajno!

Mislim da bi bilo sjajno da možda okačiš fotke ili video snimak kompletne Hipernet TV aplikacije! Dakle celokupan interfejs, meniji, opcije, podešavanja, premotavanje, animacije, brzina promena kanala, opisi, lista kanala, video klub itd.. Do sada smo dobili šta svega par kadrova sa predstavljanja Hipernet usluga na Benchmark YT videu/kanalu. Svega 20 sekundi a ni toliko. Mislim da nas sve zanima kako funkcioniše i ona funkcija gde Hipernet TV automatski izvuče epizode neke serije sa nekog kanala, mislim da je to genijalna funkcija! Takođe sam video da postoji i za sport gde npr. pokaže sve utakmice Lige šampiona na jednom mestu, pa bih voleo da vidim kako je to određeno detaljnije ranije pre nego puste pakete i aplikacije za korisnike van Hipernet mreže. :) Hvala.
 
Poslednja izmena:
Hocu naravno. Probacu sutra. Sto se tice kanala, menjaju se veoma brzo..
Nisam kuci, ovo je Sbb-ov Ubee HG, i pored njega Telenorov ZTE i jos jedan dodatni uredjaj..
 

Prilozi

  • IMG-0c83e80713adb72874a2e3adc6ca3f84-V.jpg
    IMG-0c83e80713adb72874a2e3adc6ca3f84-V.jpg
    94.9 KB · Pregleda: 268
Odmah na početku da kažem da sam proverio ovo za Arena Sport kanale i imaš pravo, drugačije su boje. Proveravamo ovo dodatno sa telekomom koji nam je dostavio logo sa ovakvim bojama.
Hvala! Napokon da neko primeti. :D Stvarno ne znam ni kako im se to desilo, i još niko ni ne primećuje od kad je ubačeno na Telekom sajt. I zatim kad su prosledili logo fajlove Vama opet niko nije primetio. :D
Hipernet TV platforma je i u osnovi zamišljena da se može koristiti na bilo kojoj internet konekciji, bez obzira na provajdera.
Ovo je za pohvalu!
Još uvek smo u testnoj fazi ali će u ponudi biti postpejd paketi gde će moći da se kupi Hipernet TV Box uređaj na rate, a biće dostupna i postpejd varijanta bez uređaja, uz pristup putem aplikacija koje su u razvoju.
Ovo je sjajno!
Takođe, biće dostupna i pripejd varijanta za plaćanje platnim karticama, kao i mogućnost aktivacije TV dodatka na Telenor broju, kao što se sada može aktivirati HBO GO ili Deezer.
A ovo je sjajno² ! :D Upravo putem Moj Telenor aplikacije sve na jednom mestu i u par koraka se kao mobilni dodaci, HBO ili Deezer dodaci može i platiti sama TV usluga koja se na svim uređajima aktivira. Nadam se da će Android TV aplikacija doći u isto vreme kad i za LG/Samsung? :) Ne vole ATV OS korisnici da čekaju. :D
Što se tiče različitih TV paketa, koji podrazumevaju različite grupe kanala, rekao bih da je još uvek rano da razgovaramo o ovome.
Otom potom ima vremena. :D Samo mislim da bi bilo sjajno da u okviru Moj Telenor TV paketa bude recimo 'Hipernet TV Arena Sport', i uplatom tog paketa se aktiviraju samo Arena kanali. A ko želi celokupan TV paket putem aplikacije uplati recimo Hipernet TV M ili L. I samim time ako korisnik pokuša da otvori kanal koji nije plaćen aplikacija će javiti "Ovaj kanal nije dostupan u ovom paketu posetite Moj Telenor aplikaciju za uvid aktiviranih paketa". Pa tako mogu postojati paketi od 20 i nešto samo Zabavnih kanala, pa paket od 40 i nešto samo Filmskih kanala itd. Tj. pored glavnih M/L paketa da postoje i Mini paketi kanala.
 
Ti si prvi član koji se javlja kao novi korisnik Hiperneta ovde na forumu? Sjajno!
Nisi pratio onu prvu temu o Telenor broadband ponudi... ;)
@nidzakv: da li ti radi EPG? Meni ne radi, čak su mi i instalateri napomenuli da ne radi, iako je u nekoj ranijoj verziji aplikacije radio.
Što se daljinskog tiče, pravi ga ista firma kao i EON-ov, tako da je kvalitet "isti". Ima nekoliko tastera koji još nisu iskorišćeni, a fali i uputstvo za povezivanje daljinskog sa TV-om. @Telenor Srbija: evo predloga od mene: objavite uputstvo kako da se daljinski od Hipernet box-a iskoristi za kontrolu TV uredjaja.
I još jedno pitanje: zašto Voice pretraga prikazuje rezultate samo sa YouTube-a? Napr: pokrenem Voice pretragu u Google Play Store aplikaciji i kažem "tidal". Kao rezultat pretrage pokaže mi samo nekoliko video snimaka sa YouTube, iako u samom Store-u postoji Tidal aplikacija.
Još jedan predlog od mene: označite nekako kanale koji su u HD formatu - možda uvodjenjem nove kategorije. I povećajte broj kanala u HD, hitno. Trenutna ponuda deluje kao sprdnja, a ne kao konkurentna ponuda "ozbiljnog" operatera.
Pozdrav
 
@Strale_123 Imaš na benchmark yt kanalu kako izgleda interfejs .Meni liči na supernova aplikaciju ..
 
Nisi pratio onu prvu temu o Telenor broadband ponudi... ;)
@nidzakv: da li ti radi EPG? Meni ne radi, čak su mi i instalateri napomenuli da ne radi, iako je u nekoj ranijoj verziji aplikacije radio.
Što se daljinskog tiče, pravi ga ista firma kao i EON-ov, tako da je kvalitet "isti". Ima nekoliko tastera koji još nisu iskorišćeni, a fali i uputstvo za povezivanje daljinskog sa TV-om. @Telenor Srbija: evo predloga od mene: objavite uputstvo kako da se daljinski od Hipernet box-a iskoristi za kontrolu TV uredjaja.
I još jedno pitanje: zašto Voice pretraga prikazuje rezultate samo sa YouTube-a? Napr: pokrenem Voice pretragu u Google Play Store aplikaciji i kažem "tidal". Kao rezultat pretrage pokaže mi samo nekoliko video snimaka sa YouTube, iako u samom Store-u postoji Tidal aplikacija.
Još jedan predlog od mene: označite nekako kanale koji su u HD formatu - možda uvodjenjem nove kategorije. I povećajte broj kanala u HD, hitno. Trenutna ponuda deluje kao sprdnja, a ne kao konkurentna ponuda "ozbiljnog" operatera.
Pozdrav
Probacu veceras ili sutra. A ovo za kontrolu Tv-a se slazem, to je pod obavezno. Nisam kuci i ne mogu da se setim jel ima opciju kao Sbb-ov daljinski, i BT i IR...
 
@Bandzi8 U ovom momentu je Hipernet TV usluga dostupna samo uz Duo i Trio pakete. Samostalna TV usluga je u razvoju i biće dostupna u narednom periodu. Hvala ti @Echo na pomoći i odgovoru, kao što si rekao, planirano je da samostalna Hipernet TV usluga bude dostupna nakon što aplikacije budu dovršene :)

Za ostale koji su pitali za više detalja oko brzina interenta, pored snimka na Benchmark Youtube kanalu, napravljeni su i How to video vodiči koji su postavljeni na naš zvanični Youtube kanal. Tu se mogu pronaći više detalja u vezi televizije, interneta i procesa instalacije. Video vodiči su dostupni ovde.

@nidzakv Ukoliko želiš, možeš podeliti sa ostalim članovim foruma tvoje mišljenje u vezi samog procesa instalacije, kao i prvi utisak, mišljenje i sugestije za TV uslugu. Nama će povratne informacije biti veoma značajne jer ćemo se potruditi da na osnovu njih unapredimo naše servise, a verujem da će i ostale članove Benchmark foruma zanimati ovo.
~Dejan
Hvala obojici, ocekivao sam i odgovor da li je moguce imati na istoj adresi i jednog i drugog operatera, ako se mts optika vec koristi? A prvo pitanje je bilo vise u smislu, ako vec imam mts optiku a vi koristite njihovu infrastrukturu, da li je moguce testno koriscenje televizije u ovom trenutku (elelm, uslovi su ispunjeni, a rado bih doprineo razvoju digitalne tv kroz testiranje iste).
 
Moram da damenatujem sam sebe sto se tice wifi dometa. Identicni su. Ubee i Telenor ZTE.

@rafiki Ne radi EPG dugme.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211120-183706_Settings.jpg
    Screenshot_20211120-183706_Settings.jpg
    34.6 KB · Pregleda: 230
Nisi pratio onu prvu temu o Telenor broadband ponudi... ;)
@nidzakv: da li ti radi EPG? Meni ne radi, čak su mi i instalateri napomenuli da ne radi, iako je u nekoj ranijoj verziji aplikacije radio.
Što se daljinskog tiče, pravi ga ista firma kao i EON-ov, tako da je kvalitet "isti". Ima nekoliko tastera koji još nisu iskorišćeni, a fali i uputstvo za povezivanje daljinskog sa TV-om. @Telenor Srbija: evo predloga od mene: objavite uputstvo kako da se daljinski od Hipernet box-a iskoristi za kontrolu TV uredjaja.
I još jedno pitanje: zašto Voice pretraga prikazuje rezultate samo sa YouTube-a? Napr: pokrenem Voice pretragu u Google Play Store aplikaciji i kažem "tidal". Kao rezultat pretrage pokaže mi samo nekoliko video snimaka sa YouTube, iako u samom Store-u postoji Tidal aplikacija.
Još jedan predlog od mene: označite nekako kanale koji su u HD formatu - možda uvodjenjem nove kategorije. I povećajte broj kanala u HD, hitno. Trenutna ponuda deluje kao sprdnja, a ne kao konkurentna ponuda "ozbiljnog" operatera.
Pozdrav
Ovo za EPG je baš problematično. Takođe kada se premota neki sadržaj unazad, pored dodatnog gubitka preglednosti nemanjem EPG još se i gubi bilo kakva mogućnost pregleda bilo kog drugog sadržaja pre prekidanja trenutno premotanog.
  • To će sigurno mnogima biti problem i očekujem da se makar radi na tome @Telenor Srbija .
  • U jednom trenutku mi se scaling od UI za prikaz/premotavanje sadržaja zabagovao i otišao van okvira ekrana. Pomogao restart aplikacije ili STBa, nisam siguran.
  • Takođe ne bi bilo loše da eventualno dobijemo (makar neki public read-only) pristup bug tracking aplikaciji, pošto nam dajete odličan net za dž podosta vremena mogli bismo uzvratiti (kad Vam već "testiramo sistem") nekim propisnim bug reporting-om, ima ovde i ljudi koji se time bave profesionalno ;)
  • Uparivanje daljinskog mislim da ide isključivo putem BT - moj LG TV (smart iz 2018.) se npr. ne može upariti sa njim, pa mislim da je mrka kapa (za većinu uređaja koliko vidim iz user manual), što je takođe -. Sem toga daljinac je mnogo kul u svim aspektima (osvetljenje, klik, brzina odziva itd)
  • Za broj HD kanala se slažem sa @rafiki , čini mi se da je poprilično mali broj trenutno.
  • Net radi savršeno, kao što se i da videti iz gornjih SS. Brzine se dupliraju kada imate uvezan postpaid račun od 1450+RSD mesečno ako se ne varam (a i dobije se popust na pretplatu) što mislim da će odgovoriti na nekoliko različitih pitanja odavde (jedini razlog zašto nisam prešao na paket koji se kvalifikuje je što čekam eventualne ponude za aparate/dodatke za BF/NYE). Kada se to desi, bacam ovde SS za 500/250.
  • Takođe neki su prijavljivali probleme sa STB/router wifi vezom - kod mene radi perfektno iako su udaljeni bar 5m i imaju orman i zid između njih. Takođe mnooooogo bolja pokrivenost ovim ruterom od onog Techincolor :poop: od strane, drage mi dvocifrenogodišnje duge ljubavi SBB, sa kojom ću raskinuti krajem meseca sigurno.
  • FYI EON aplikacija radi na ovom ZTE STB (nisam siguran da li je to spominjano ovde) i to sasvim ok.
 
@rafiki EPG jeste bio dostupan u nekoj od ranijih verzija STB aplikacije i u planu je njegov povratak :) Za podešavanje daljinskog da upravlja tv-om i glasovnu pretragu ću izvršiti dodatne provere i pišem ovde naknadno. Što se tiče HD kanala, u M paketima 43 kanala je moguće gledati u HD rezoluciji, dok L paketi broje 47 HD kanala. Naravno, ovo će se vremenom menjati.

@nidzakv Daljinski ima mogućnost i BT i IR komunikacije sa STB-om.

@Bandzi8 Hipernet TV kao samostalna usluga nije dostupna u ovom momentu, već kao deo Hipernet Duo i Trio paketa koji podrazumevaju i optički internet. Zato što se optički link do tvog stana već koristi za mts usluge, istovremeno korišćenje Telenorovih usluga nije moguće.

@Protke! Lista kanala, pregled prethodnih i budućih sadržaja po kanalu je za sada dostupno klikom strelica gore/dole kada se gleda live tv. Na isti ovaj način se može preskočiti veći broj kanala odjednom. Sama ideja naše TV platforme da pažnju sa EPG-a premestimo u katalog gde će biti prikazane sve emisije, filmovi i serije, kojima će se jednostavnije pristupati, bez potrebe da se vrte kanali unazad. Sam katalog se svakodnevno dopunjuje i doteruje. Korisnici koji testiraju naše usluge će dobijati anketu putem mejla, koja vodi do forme na našem sajtu gde je moguće oceniti usluge, poslati sugestije uz priložene fotografije. Svesni smo toga da STB aplikacija može nekada da se ponaša kako nije predviđeno i vremenom ćemo ovo ispravljati.

~Dejan
 
Neko se raspitivao za sortiranje sadrzaja. Sve to zvuci super i stvarno novo. Mada malo podseca na IRIS. Tamo sadrzaj koji moze da se vraca do 30 dana unazad bude dostupan uz onaj koji trenutno odaberete. Npr, emituje se neka serija na Fox life, klikom na vise informacija pokaze koja je epizoda po redu, a ispod i sve ostale dostupne. Ova funkcija nije dostupna za sve serije, iako su na istom kanalu.
A pitanja za @Telenor Srbija da li je u planu uvodjenje makedonskih kanala, odavno ih nema u ponudi domacih operatera :) hoce li radio stanice biti u ponudi?
 
@Protke! Lista kanala, pregled prethodnih i budućih sadržaja po kanalu je za sada dostupno klikom strelica gore/dole kada se gleda live tv. Na isti ovaj način se može preskočiti veći broj kanala odjednom. Sama ideja naše TV platforme da pažnju sa EPG-a premestimo u katalog gde će biti prikazane sve emisije, filmovi i serije, kojima će se jednostavnije pristupati, bez potrebe da se vrte kanali unazad. Sam katalog se svakodnevno dopunjuje i doteruje. Korisnici koji testiraju naše usluge će dobijati anketu putem mejla, koja vodi do forme na našem sajtu gde je moguće oceniti usluge, poslati sugestije uz priložene fotografije. Svesni smo toga da STB aplikacija može nekada da se ponaša kako nije predviđeno i vremenom ćemo ovo ispravljati.

~Dejan
Svestan sam klika strelica gore/dole, to postoji na drugim servisima (gde čak radi i prilikom premotavanja starog sadržaja) i dobro je kao dodatna opcija.
Premeštanje svega u katalog zahteva ili zlopaćenje korisnika nekoliko nedelja (aktivno) ili ~godinu dana polu-pasivno da organizuje favorite i/ili da ih aplikacija "sama" skonta koje da gura na gore.
Trenutno otvaranje kataloga izgleda kao mini epi-napad od 10 sekundi gde ceo sistem zalaguje, krene da procesuira komande sa ozbiljnim kašnjenjem, lagano loaduje thumbnails, pa prebaci redosled svega, pa opet nanovo.
Iskreno, ako želite da idete na "sve-na-jednom-mestu-search" (pretpostaviću kao Netflix) vam treba neki ozbiljan search engine (koji se usput neće izvršavati na klijentu kao što se čini da ovaj vaš radi). Sve ovo delimično pada u vodu ako zapravo jeste server-side i meni laguje zbog wifi veze, ali čisto sumnjam jer sa drugim delovima korišćenja STB (ne samo vaše aplikacije) nemam nikakvih problema.
I pored toga imate tvrdo tržište da prevalite, gde ljudi nisu navikli da govore u daljinski (jer malo ko će prikačiti bt tastaturu - FYI to radi ok), pa borba sa glasovnim prepoznavanjem jednog globalno malog jezika, pa višejezični nazivi itd itd.
 
Zdravo, krenuću redom 😄

1. Hipernet TV Box dolazi sa navedenim preinstaliranim aplikacijama. Baziran je na Android TV platformi i moguća je instalacija i drugih dostupnih aplikacija sa Google Play Store-a. Hipernet pretplata u ovom momentu ne uključuje i pretplate za ove servise, ali je postojeću pretplatu moguće koristiti na uređaju. To u suštini znači da korisnici mobilne telefonije, koji imaju aktivne pretplate za Deezer i HBO GO, mogu da ih koriste i na uređaju.

2. Uz jedan ugovor za Duo i Trio pakete se dobija jedan STB uređaj, ali je moguće iznajmljivanje do šest uređaja. Iznajmljivanje dodatnog uređaja je 350 dinara mesečno, stim što postoji dodatna naknada u slučaju da se uzima 4 i više uređaja.

3. Tehnički naziv Hipernet TV Box uređaja je ZTE ZXV10 B866V2. Ima jedan HDMI izlaz, S/PDIF i 3,5mm TRRS audio izlaz i dva USB porta. 8GB interne memorije, 2GB RAM memorije, četvorojezgarni ARM Cortex A53 procesor. Zajedno sa Hipernet optičkim internetom je moguće neometano gledati stream kanala i bežično, a tu je i ethernet kabl ukoliko neko želi da se na taj način poveže. Uređaj ima i ugrađenu Chromecast opciju. Dolazi sa Khamsin M2 Tech4home daljinskim upravljačem.

4. U ovom momentu nemamo u ponudi 4K kanale, ali je platforma osposobljena za njihovo emitovanje u budućnosti.

5. Da, dostupno je premotavanje sadržaja unazad do 7 dana, dok će određeni sadržaj biti dostupan i za gledanje 30 dana nakon emitovanja. Naša TV platforma više podseća na striming servis, nego na klasičnu linearnu televiziju, jer je fokus na sadržaj, ne kanal. Primera radi, u odeljku Serije > Domaće serije su "izvučene" epizode serija koje se emituju na kanalima. Odabirom željene serije se otvara lista epizoda sa datumom i vremenom emitovanja, pa tako nije potrebno da se bira određeni kanal i lista unazad dok se ne dođe do određenog vremena kada je epizoda emitovana, već se jednostavnim klikom pokreće baš određena epizoda željene serije. Informaciju o tome koji se kanali mogu premotavati ću naknadno postaviti.

6. i 7. Hipernet internet paketi imaju dinamičnu IP adresu, uz mogućnost dokupljivanja statične IP adrese. Reč je o ZTE ruteru i može se postaviti u bridge mode. Model rutera je ZTE H298Q, a više detalja o samom internetu se nalazi na temi Optički internet. ~Dejan

Da li TV Box ZTE ZXV10 B866V2 ima opciju media plejera odnosno puštanja AVI i DIVX filmova sa USB ?
 
Da li TV Box ZTE ZXV10 B866V2 ima opciju media plejera odnosno puštanja AVI i DIVX filmova sa USB ?

Hipernet TV Box je Android TV uređaj. Uz odgovarajuću aplikaciju sa Google Play prodavnice je moguće reprodukovati sadržaj sa eksterne USB memorije.

Neko se raspitivao za sortiranje sadrzaja. Sve to zvuci super i stvarno novo. Mada malo podseca na IRIS. Tamo sadrzaj koji moze da se vraca do 30 dana unazad bude dostupan uz onaj koji trenutno odaberete. Npr, emituje se neka serija na Fox life, klikom na vise informacija pokaze koja je epizoda po redu, a ispod i sve ostale dostupne. Ova funkcija nije dostupna za sve serije, iako su na istom kanalu.
A pitanja za @Telenor Srbija da li je u planu uvodjenje makedonskih kanala, odavno ih nema u ponudi domacih operatera :) hoce li radio stanice biti u ponudi?

Koje kanale na makedonskom jeziku bi voleo da budu deo naše ponude? Informaciju za radio stanice ću proveriti, a svakako da je tu Deezer na kojem je moguće pustiti baš onu pesmu koju želiš da ćuješ :)

~Dejan
 
@Protke! Hvala na predlogu za centralizovanu pretragu sadržaja, prosleđujem je na pravu adresu. Radimo na unapređenju fluidnosti menija, ali bi sama aplikacija trebala da bude brža nakon prvog učitavanja thumbnail-ova, zato što se oni keširaju u memoriji. Da li ovo primećuješ uvek prilikom kretanja menija? ~Dejan
 
@Protke! Hvala na predlogu za centralizovanu pretragu sadržaja, prosleđujem je na pravu adresu. Radimo na unapređenju fluidnosti menija, ali bi sama aplikacija trebala da bude brža nakon prvog učitavanja thumbnail-ova, zato što se oni keširaju u memoriji. Da li ovo primećuješ uvek prilikom kretanja menija? ~Dejan
Nije baš bio predlog - više predstavljanje teško ostvarivog ideala, ali 100% podrška na ogromnom entuzijazmu - moramo ga pratiti našim strpljenjem
:)
Što se tiče ovog za thumbs - apsolutno je tako, moja greška. Samo prvi put nakon paljenja poskakuju naokolo, nakon toga ide poprilično brzo.
Od sitnih zamerki ću još navesti:
  • LG daljinski se sa dobrim delom bitnih dugmadi poklapa sa frekvencijama različitih komandi na STB - workaround je fizički blokirati STBov IC receiver gde komande prima samo preko bt što radi sasvim ok.
  • Nick Jr. ima time codes identične kao na SBB ali je program nekako izmešten i to poprilično, mislim minimum nekoliko sati. Ne znam da li je ovo prisutno i na ostalim kanalima.
Ne stižem propisno isproveravati sve (što se i vidi iz moje greške gore), sešću u narednih 4-5 dana i popisati sve što nađem da je potencijalan problem/greška (i pre toga dobro proveriti) - ovako više nabacujem neke (očigledne) probleme/ideje.
I svakako puno hvala na brzim odgovorima - znam da nam je svima u interesu da ovo proradi što pre i što bolje, ali nekada kompanije ne vide šumu od drveća
:)
Uzdravlje i kuckamo se!
 
Hipernet TV Box je Android TV uređaj. Uz odgovarajuću aplikaciju sa Google Play prodavnice je moguće reprodukovati sadržaj sa eksterne USB memorije.



Koje kanale na makedonskom jeziku bi voleo da budu deo naše ponude? Informaciju za radio stanice ću proveriti, a svakako da je tu Deezer na kojem je moguće pustiti baš onu pesmu koju želiš da ćuješ :)

~Dejan
Slazem se za deezer, samo sto u ponudi digitlne TV ne dolazi uz pretplatu, pa je to malo nezgodno za nekoga ko ne koristi Telenor voice broj. Recimo za trio paket, onaj od preko 5k niti imas free deezer niti radio stanice u ponudi :) Ovde jos imam pitanje, da li HBO i Cinemax kanali ulaze u ponudu najskupljih duo i trio paketa?

a sto se makedonskih tice kanala, sve sto je dostupno za emitovanje van granica makedonije, od MTV preko Sitel-a do Kanal 5 televizije, itd. Opet sve to zavisi koliko zelite da budete drugaciji. Ima verovatno iz Cg, Slo, BIH i Cr kanala koje biste mogli da uvrstite u ponudu.
 
Evo ideje sa moje strane:
- Ne vidim da postoji podsetnik za početak neke emisije. Napr: vidim da danas u 21:00 prenosite neku utakmicu. Bilo bi dobro kad bih mogao da podesim podsetnik da me podseti 5 ili 10 minuta pre početka. Pošto će neki vaši korisnici koristiti i Moj Telenor aplikaciju, možda da uvedete i opcionu push poruku putem aplikacije.
Inače, aplikacija kod mene prilično sporo radi kad se ulazi na glavnu (Naslovnu) stranu. I to skoro svaki put, ne samo prvi put po pokretanju.
Malo smeta i onaj oblačić sa brojem notifikacija pored ikone za profil korisnika. Razumem da se oblačić vidi kad ima notifikacija, ali kad ih nema, možda bi ga trebalo skloniti, ili bar učiniti prozirnim?
Pozdrav
 
@rafiki Hvala na predlozima. Možeš li mi samo potvrditi, da li si mislio da se aplikacija sporo pokreće prilikom uključivanja odnosno kada se prelazi iz druge app nazad na tv app, ili sporo kretanje kroz meni? Ako sam dobro razumeo @Protke!, on je naveo da se sporo učitava sadržaj prilikom prelaska između tabova i kategorija.

~Dejan
 
@rafiki i @Protke! su pominjali upravljanje TV uređaja Hipernet daljinskim, pa ću u nastavku opisati kako se to radi.
  • Ukoliko koristite TV jednog od sledećih proizvođača:
    Samsung - 1
    Panasonic - 2
    LG - 3
    Sony - 4
    Philips - 5
    Toshiba - 6
    Sharp - 7
    Orava - 8
    JVC - 9
    Grunding - 0

    Potrebno je da se istovremeno pritisne i zadrži dugme TV + broj proizvođača, dok led lampica pored dugmeta TV ne krene da svetli zeleno. Npr. ako se pokreće povezivanje sa LG TV-om, zadrži se dugme TV i dugme broja 3. Kad lampica krene da treperi zeleno, potrebno pritisnuti dugme OK. Tada daljinski kreće da odašilja "Mute" opciju.

    Ako je TV odreagovao, odnosno isključio zvuk, potrebno je proveriti i ostale komande pritiskom na njihovo dugme. Ovde je savet da se proveri da li TV reaguje na dugme za pojačavanje i smanjivanje zvuka, dugme za promenu ulaza (Source, sa desne strane pored Extra dugmeta), promenu kanala itd. Ukoliko TV odreaguje ispravno na sve komande, potvrđuje se klikom na dugme Play/Pause i tada je daljinski podešen.
    Ako TV nije odreagovao na isključivanje zvuka ili ako TV ne odreaguje na sve komande ispravno, potrebno je promeniti kod klikom na dugme za premotavanje sadržaja unapred (desno od Play/Pause taster), sve dok TV ne odreaguje isključivanjem zvuka. Kada se zvuk na TV-u isključi, potrebno je proveriti i ostale komande. Ako su odgovarajuće, klikom na Play/Pause se potvrđuje kod. Ukoliko se ne poklope sve komande, potrebno je ponovo promeniti kod, dok se ne pronađe odgovarajući, odnosno dok se ne pronađe kod na kojem će svi tasteri imati odgovor na TV-u.

  • Ukoliko koristite TV proizvođača koji nije nabrojan u prethodnoj stavci:

    Potrebno je da se istovremeno pritisne i zadrži dugme TV i sledeći kanal (Channel UP), dok led lampica pored tastera TV ne krene da treperi zeleno. Kada lampica krene da treperi, potrebno je da se pritisne dugme OK i daljinski odašilja "Mute" opciju.

    Ako je TV odreagovao na komandu, odnosno isključio zvuk - proveriti da li će TV odreagovati i ostale komande pritiskom na njihovo dugme (promena jačine zvuka, dugme za promenu ulaza, promena kanala itd.). Ako se sve komande poklapaju, klikom na dugme Play/Pause se potvrđuje podešavanje.
    Ako TV nije odreagovao na komandu isključivanja zvuka, potrebno je promeniti kod. Kod se menja klikom na dugme za premotavanje unapred, nalazi se sa desne strane pored dugmeta Play/Pause. Potrebno je kliknuti dugme za premotavanje unapred, dok TV ne odreaguje isključivanjem zvuka. Kada se to dogodi, proveriti ostale komande. Ukoliko se one poklapaju, odnosno TV ispravno odreaguje na svaku, klikom na taster Play/Pause se potvrđuju podešavanja. Ako se ne poklope sve komande, potrebno je promeniti kod pritiskom na dugme za premotavanje unapred, dok se ne dođe do koda koji odgovara modelu TV-a. U daljinski je ugrađen veliki broj kodova, pa postoji mogućnost da je potrebno proći veliki broj kodova kako bi se došlo do onog odgovarajućeg.

  • Vraćanje daljinskog na fabrička podešavanja se vrši pritiskanjem i zadržavanjem tastera Power i tastera broja 0, dok LED lampica pored TV tastera ne počne da sija zeleno, nakon čega je potrebno pritisnuti dugme OK.
    Nakon reseta, daljinski će komunicirati sa STB-om isključivo putem IR. Kako bi daljinski koristio i BT konekciju, potrebno ga je ponovo povezati u odeljku "Remotes and Accesories" na meniju Android podešavanja.

Napomena: Kada se daljinski upari sa TV-om, kako bi se upravljao STB, potrebno je kliknuti dugme STB. Svaka dalja komanda će biti zadata STB-u. Klikom na taster TV, dalje zadate komande će upravljati TV-om. Tasteri za pojačavanje i smanjivanje zvuka će automatski upravljati TV-om. Ako je potrebno promeniti zvuk na STB-u, potrebno je istovremeno pritisnuti dugme STB i dugme za smanjivanje, odnosno pojačavanje zvuka.

~Dejan
 
Hvala na uputstvu. Uspeo sam da povežem daljinski na Panasonic TV, i rade sve komande.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno