Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

iceAge

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
13.06.2005
Poena
18
Evo i jednog speed testa, mobilni telefon, wifi je u pitanju

Screenshot_20220122-203538-381.png

iceAge

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
13.06.2005
Poena
18
Prvo hoću da napišem da mi se Hipernet zaista sviđa i da nisam pogrešio što sam prešao
Sad, posle par dana korišćenja hipernet tv imam pitanja i sugestiju za @Telenor Srbija
Jutros oko 6am palim stb i nema usluge tv. Tu su aplikacije, ali nema tv. Resetovao sam uređaj i tv se pojavio. Da li se to stalno dešava? Ujutru mi je veoma bitno da tv radi, kao i tokom celog dana, ipak plaćam uslugu..tj plaćaću :)

Druga stvar koju sam primetio je da titovih na kanalu history nisu automatski uključeni. I moraju se stalno uključivati (posle gašenja i ponovnog uključivanja stb je slučaj, a kada uključim u sesiji, menjam kanale, uključeni titl ostaje). Naziv titla je "unrecognized_language', verujem da nije teško de se promeni.

Kada će da stigne epg? Ovako sad je veoma nezgodno praćenje programa kanala. Lično pratim emisije nekoliko kanala i veoma je komplikovano u trenutnoj postavci uređaja pronaći emisiju, iako su odlično razvrstane po žanrovima. Opcija search mi se trenutno ne sviđa, možda jer nisam naučio kako tačno radi, ali na daljincu nisam uspeo preko tipki da kućama slova, samo brojeve izbacivao. Verujem da ima neko dugme za pritisnuti, ali ne znam koje...

Da dodam da sam uspeo da povežem Sony daljinac. Sad mogu sa oba daljinca da upravljamo stb-om. A onda sam dodao hipernet tv u google home.. Od tad mogu i mobilni telefon da koristim kao daljinac. Odlična stvar!

Telenor Srbija

Flash Drive
Urednik
Učlanjen(a)
17.11.2021
Poena
28
Zdravo,

Hvala ti na povratnim informacijama i tome što deliš iskustvo sa ostalim članovima, drago mi je da su za sada utisci pozitivni a mi ćemo se truditi da tako i ostane :)

@iceAge Ovo svakako ne bi trebalo da se dešava. Pošto si već preduzeo neophodne korake i navodiš da je sve okej, molim te da u narednim danima ispratiš situaciju i javiš nam ukoliko ponovo primetiš navedene poteškoće.

Što se tiče ostalih navoda, proveravamo pa se javljamo. Molim za malo strpljenja.

~Sara

Devix89

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
12.09.2013
Poena
63
Kako se bliži 01.02. i početak ugovorne obaveze, nadamo se da ćete nas ispoštavati i sa ispravljenom verzijom aplikacije. Glavni nedostaci su:

1. EPG - lakša navigacija kroz sadržaj za vraćanje unazad.
2. Sinhronizacija zvuka i slike
3. "Lag" (primer kada na nekom kanalu ide kajron, tačno se vidi da video "laguje" pošto traka zapinje).
4. Brzina šaltanja kanala.
5. Fluidnost navigacije kroz meni.
6. Zamrzavanje slike prilikom završetka sadržaja uživo (gleda se sadržaj vraćen unazad na živom programu).

Naravno, ni ne pomišljam da vratim opremu i raskinem ugovor, sviđa mi se ceo koncept, i kako funkcioniše, a još kad se ispeglaju nedostaci, biće to vrh. :)

mmikan

Flash Drive
Učlanjen(a)
17.10.2014
Poena
3
Kako se bliži 01.02. i početak ugovorne obaveze, nadamo se da ćete nas ispoštavati i sa ispravljenom verzijom aplikacije. Glavni nedostaci su:

1. EPG - lakša navigacija kroz sadržaj za vraćanje unazad.
2. Sinhronizacija zvuka i slike
3. "Lag" (primer kada na nekom kanalu ide kajron, tačno se vidi da video "laguje" pošto traka zapinje).
4. Brzina šaltanja kanala.
5. Fluidnost navigacije kroz meni.
6. Zamrzavanje slike prilikom završetka sadržaja uživo (gleda se sadržaj vraćen unazad na živom programu).

Naravno, ni ne pomišljam da vratim opremu i raskinem ugovor, sviđa mi se ceo koncept, i kako funkcioniše, a još kad se ispeglaju nedostaci, biće to vrh. :)

^^^ I second that motion! (y)

1. EPG!!!!!!!! Bez toga doslovce ne moze da se zivi... pola sadrzaja mi je "nevidljivo" bez EPG, (dugogodisnje navike ne mozes tek tako lako odbaciti)
2. + 3.. Meni se popravilo sa v1.0.1 ali uvek moze bolje...
4. Stvarno mi moglo biti brze listanje kanala gore-dole sa poboljsanim buffer-ovanjem thumbnaila i opisa emisija, jer to najvise usporava browsing
5. Fluidnost je uzasno losa, posebno kad odes na EXTRA menu i thumb-ovi YouTube sadrzaja u trecem redu kasne sa ucitavanjem, pa onda krenes kursorom nadole, a oni se ucitaju pa ti bounc-uju kursor, pa se tek onda na kraju ucitaju ikonice apps u cetvrtom redu, pa ti i to bouncuje kursor, pa na kraju ne znas gde si dosao niti gde si posao...
6. E ovo me je doslovce uzasavalo u decembru, dok mi vi niste dali savet da iskljucim DHCP u Network Settings i setujem STATIC IP po izboru i DNS-ove na 192.168.1.1 i 8..8.8.8. To sam uradio i za WIFI i za LAN STB i odonda NIJEDNOM, ali NIJEDNOM mi se nije zamrzlo!

I meni se sviđa Hipernet koncept i kako funkcioniše i zelim nam svima puno srece sa njim! 🤞

Poslednja izmena:

Devix89

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
12.09.2013
Poena
63
@mmikan moj je post bio za podešavanje mreže :) time se rešilo ispadanje mreže, ovo zamrzavanje verujem da ti se dešava. Probaj tako što ćeš vratiti program uživo minut unazad i tako odgledati do kraja. Onog momenta kada živi program dođe do svog kraja, ti ćeš imati još minut, jer si vratio za minut unazad. U tom momentu će program da zastane, i jedino rešenje za sad je cimanje programa unazad korak, pa onda nastavi sa emitovanem. Upoznati su sa time, trebalo bi biti ispravljeno...

mmikan

Flash Drive
Učlanjen(a)
17.10.2014
Poena
3
@mmikan moj je post bio za podešavanje mreže :) time se rešilo ispadanje mreže, ovo zamrzavanje verujem da ti se dešava. Probaj tako što ćeš vratiti program uživo minut unazad i tako odgledati do kraja. Onog momenta kada živi program dođe do svog kraja, ti ćeš imati još minut, jer si vratio za minut unazad. U tom momentu će program da zastane, i jedino rešenje za sad je cimanje programa unazad korak, pa onda nastavi sa emitovanem. Upoznati su sa time, trebalo bi biti ispravljeno...
@Devix89 U PRAVU STE! Upravo sam testirao, i meni se isto dogadja! :-(

Vrh Dno