Šta je novo?

DFI Infinity P965S ne bootuje posle fleša BIOS-a

nobody

Čuven
Učlanjen(a)
10.06.2002
Poruke
108
Poena
619
A samo sam hteo da stavim novi procesor... :(
Imao sam C2D E6400 a hteo sam da nadgradim sa E8500. Prvo sam samo zamenio procesore ali ne butuje, onda uradim clear cmos ali i dalje ne bootuje. Zaključujem da moj stari BIOS ne podržava novi procesor te vratim stari procesor, butujem, uđem u Windows, skinem najnoviji BIOS (I96PD901.bin) i flešujem ga po uputstvu proizvođača pomoću butabilnog USB stika i sve završi 100% ispravno, hit F1 to restart i od tada se ne butuje! Pokušao sam da povadim sve kartice i konektore ka diskovima, clear CMOS i vađenje baterije na sat vremena ali i dalje isto. Nakon uključivanja na delić sekunde se uključi HDD led a nakon toga Power led samo nastavi da trepće i to je to. Probao sam sa oba procesora i uvek je isto. Ima li pomoći? Gde mogu da uradim re-flešovanje BIOS-a. Radi se o AWARD BIOS-u. Evo linkova sa kojih sam bezuspešno pokušao njihove preporuke:

http://tw.dficlub.com/tw/modules/ne...c_id=1837&forum=27&post_id=6679#forumpost6679

http://www.biosman.com/biosrecovery.html
 
poslao sam ledenom pp...

...i cekam odgovor.
 
treba da drzis insert na PS2 tastaturi dok palis komp
 
Da, znam za to ali nije pomoglo. Nije nista pomoglo osim Ledenog i njegovog eprom programatora.
 
i ja imam dosta glavobolja saovom plocom.... radi mi samo jedan memorijski slot.... i plavi ekran 5 puta dnevno dolazi... uzas
 
Kolege,kako da flesujem bios iz windows_a ?
Da li je to moguce ?
 
Nista nisam uspeo da uradim.Ne mogu nikako da flesujem bios.
Kako da formatiram usb za fles biosa ?
 
Kolege,kako da flesujem bios iz windows_a ?
Da li je to moguce ?

Ploča nije bila moja a koliko ja znam prodat je računar sa tom pločom tako više nisam imao dodira sa njom. Flash BIOS-a iz Windowsa je u međuvremenu postala uobičajena stvar kod većine proizviđača. Ne znam da li i ovaj proizvođač ima svoj utility za to i da li taj utility podržava starije ploče. Na DFI sajtu nema više matičnih ploča, samo neke industrijske tako da ne verujem da ćeš na taj način uspeti. Ostaje stari dobri FDD :) i malo podsećanja na istoriju.
 
Verujem da moze preko usb_a.
Da li neko zna tutorial ?
 
Nazad
Vrh Dno