Šta je novo?

DELL XPS M1530 - biti ili nej biti

Učlanjen(a)
10.09.2003
Poruke
2,304
Poena
680
http://www.laptopcentar.co.rs/product/DELL-XPS-M1530-06201009

vako, ovaj lap top i nije neki best buy po performansama, medjutim ja bih hteo da skarabudzim snowleoparda i to mu je prednost. planiram da montiram neke kratke HD priloge i mislim da ce uz rutave guzove :D na njemu ici kraca montaza, pa cak i hd-u. naravno ne dukomentrazni film i skoro nikakvi efekti.

gore dole 100evra nije greda - ali otpada ATI i AMD zbog snow-a. ili ako ne... koji?

da`l cu se sjeb.ti ako ga uzmem ili je sasvim OK. naravno znaci mi jako 36 meseci garancija i nju bih doplacivao kod drugih laptopova

danke dojchland :)

P.S. nisam gadljiv na igrice. ali ja sam seljo, mogu ja to i na nizim rezolucijama bez detalja. ne razumem se toliko, ali kapiram da ce da tera vecinu igrica? i sto daju ovaj neki USB wireless, jer ovom ugradjenom nesto fali?
 
Poslednja izmena:
e, svasta.

POKLON WLAN USB TP-LINK TL-312G!!! Ekran 15.4" 1440x900 WXGA+ TrueLife™, Procesor Intel® Pentium® Dual Core T4200 2GHz, 1MB L2 cache, FSB 800MHz, 45nm, Memorija 4GB DDR2 667MHz (2x2GB) Dual-channel, Memorijski slotovi 2xDDR2 667MHz (maksimalno 4GB), Grafička karta nVidia® GeForce® 8400M GS, 128MB zasebne memorije, HDD 500GB SATA II, Optički uređaj DVD±RW Slim Slot Load, Konektori HDMI, VGA D-sub, S-Video, 3xUSB 2.0, RJ-45, FireWire (IEEE 1394, 4pin), 3x3.5mm audio (1x slušalice, 1x mikrofon, 1x line-in), Mrežni adapter Fast Ethernet LAN 10/100Mbps, Slotovi ExpressCard, čitač kartica 8-1, Kamera 2.0Mpix, ugrađen mikrofon, Baterija 6-cell Li-lon, Masa 2.62kg, Operativni sistem FreeDOS, Ostalo Čitač otisaka prstiju, Kensington Security slot, Pakovanje Dell Travel daljinski upravljač, Garancija 36 meseci notebook, 6 meseci baterija

paaa, sto ga vise gledam - izgleda da mu je jedina prednost sto je snow ready?
 
Malo su mi čudne vaše dileme. Ovo je ubedljivo najbolji laptop na našem tržištu trenutno. Ako ga još uvek ima u prodaji vredi uzeti i ovu varijantu bez wifi kartice jer se ona može dodati naknadno. Poručio sam i bluetooth modul iz inostranstva, a verujem da će neko od naših uvoznika učiniti to u većoj količini jer je ovih računara koliko sam čuo uvezeno 600 komada na naše tržište.
 
Poslednja izmena:
^^100% tacno. Jos dugo se nece pojaviti nesto ovako dobro a povoljno kod nas. Bio je kod mene 10-tak dana, igrao se malo s njim, i laptop je fenomenalan. Jedina mana sto je plasticni deo poklopca magnet za otiske prstiju i sto nema wlan, inace je za desetku. Ekran je fenomenalan

Inace ima verzija sa wlan, ali je nerealnih 40e skuplja. Kupis wireless karticu za 1300 din
 
Poslednja izmena:
Naravno. Nisam ga ni probao sa XP-om, nakaradno izgleda za tako lep laptop :)

Mali hint:najlaksi nacin instalacije za Win7: install, auto update, nacice sam sve drajvere koji fale sem 2: za grafiku i mislim RICOH kontroler. Skinu se sa nv sajta drajveri za grafiku, a mrzelo me da isprobavam drajvere sa viste za RICOH, sve je ionako radilo i bez njih. Mislio sam da su vezani za citac kartica, ali sam i njega probao, radio je bez tih drajvera
 
Poslednja izmena:
http://www.laptopcentar.co.rs/product/DELL-XPS-M1530-06201009

vako, ovaj lap top i nije neki best buy po performansama, medjutim ja bih hteo da skarabudzim snowleoparda i to mu je prednost. planiram da montiram neke kratke HD priloge i mislim da ce uz rutave guzove :D na njemu ici kraca montaza, pa cak i hd-u. naravno ne dukomentrazni film i skoro nikakvi efekti.

gore dole 100evra nije greda - ali otpada ATI i AMD zbog snow-a. ili ako ne... koji?

da`l cu se sjeb.ti ako ga uzmem ili je sasvim OK. naravno znaci mi jako 36 meseci garancija i nju bih doplacivao kod drugih laptopova

danke dojchland :)

P.S. nisam gadljiv na igrice. ali ja sam seljo, mogu ja to i na nizim rezolucijama bez detalja. ne razumem se toliko, ali kapiram da ce da tera vecinu igrica? i sto daju ovaj neki USB wireless, jer ovom ugradjenom nesto fali?

(skoro) sve valja na njemu. proizvodjac, CPU, ram, HDD, garancija ... ajd sto nema wifi, problem je resiv... ali GRAFA je vise nego uboga. gadljiv ili ne na niske detalje, taj mali "olovni vojnik" NISTA pokrenuti nece. igraces DOOM3 i F.E.A.R i starije od toga (dakle starije od 5-6 god) i nista vise. smanjivao rezu, detalje ili ne, nista novo nece ici na tome. dakle da ce da tera vecinu igrica - NECE.
 
Pre nekih mesec dana sam instalirao ovo za milu&slatku kolegenicu, pa sam imao sitan komentar u jednom tridu.
http://forum.benchmark.rs/showpost.php?p=2300456&postcount=2

Elem, win7 64bit se primio bez problema, ali je bas kako je i pisalo u dokumentaciji na dell-ovom sajtu, trebalo da se nakon instalacije update-uje na poslednji bios da bi se instalirali poslednji drajveri za graficku kartu, a koliko se secam jedino je jos trebalo naknadno da se instaliraju 64bit drajveri za ricoh. Posto je i to proteklo bez problema, - nakon instalacije prateceg softvera tipa office-a mogu samo da kazem da verujem da bi 90% korisnika bilo vrlo zadovoljno. Odziv je odlican, nigde problema, sve k`o podmazano. Sad, ako neko hoce intenzivne graficke performanse -jasno je da se za to koristi drugaciji hardver, jer je ovaj namenjen vrlo odredjenom, ali najsire rasprostranjenom segmentu trzista. A za to cemu je namenjen - mislim da na trzistu nema previse alternativa, za ponudjenu cenu. Sto se wifi tice - jeste da je cudno sto nije integrisan, ali oni koji nude ovaj racunar na nasem trzistu poklanjaju usb wifi. Onu torbu koju vam poklanjaju najbolje da ostavite u neki podrum par meseci da se oslobodi jakog "kineskog" mirisa.

E sad - ono sto mislim da je lose, sto meni licno vrlo smeta je vidljivost oznaka na sivoj metaliza tastaturi. Ako nekome to ne bude smetalo, a mislim da treba obavezno da je vidi uzivo, onda je ta racunaljka prilicno idealna. Za koleginicu takodje, sasvim&potpuno i nakon par nedelja koriscenja.

Sto se mene tice, posto mi treba laptop za primarno kucnu upotrebu, a ne mislim da potrosim vise od 500 evra, ja sam sebi nasao ljubimca, samo jos da ga imaju na lageru - HP ProBook 4525s wk396ea - http://www.itsvet.com/proizvod/hewlett-packard-pro-book-4525s-wk396ea-amd-turion-ii-p520-2.3ghz-4096mb-500gb-dvdrw-15.6-led-wxga-win7hp/comp_comp_laptop/15/4569
 
Poslednja izmena:
Zna li neko cemu sluci taster levo od tastera za paljenje/gasenje???



Definitivno BestBuy za taj novac (430e). Trenutno najjeftinije sto sam nasao da ima da se kupi je u jednoj poznatoj radnji na na Slaviji.

Naravno. Nisam ga ni probao sa XP-om, nakaradno izgleda za tako lep laptop :)

Mali hint:najlaksi nacin instalacije za Win7: install, auto update, nacice sam sve drajvere koji fale sem 2: za grafiku i mislim RICOH kontroler. Skinu se sa nv sajta drajveri za grafiku, a mrzelo me da isprobavam drajvere sa viste za RICOH, sve je ionako radilo i bez njih. Mislio sam da su vezani za citac kartica, ali sam i njega probao, radio je bez tih drajvera

Instaliraj ovo:
http://ftp.us.dell.com/chipset/R201214.EXE
 
Nazad
Vrh Dno