Šta je novo?

Dell Vostro 3510 2021 i5 1135G7 4.2GHZ ukratko.

Zekovic

Cenjen
Učlanjen(a)
29.06.2017
Poruke
2,559
Poena
175
Dakle uzeo sam laptop Dell Vostro 3510 proizveden 2021 godine sa procesorom i5 1135G7 pa da vam kažem na šta da obratite pažnju i da iznesem utiske o samom laptopu , moj model ima ima panel CMN1543 N156HCA-EAB prozveden 2021 FULL HD IPS odlicne boje , touchpad je veliki ali je i osetljiv malo deluje meksi , tastatura je sasvim fina ali i ona je meksa , dugme za paljenje u sklopu tastature . zvučnici su uz driver 6.0.9481.1 bukvalno prejaki nemojte mnogo da pojačavate , bios je zadnji iz maja 2023 to jest ove godine , Intel(R) Iris(R) Xe Graphics može da povuče do 4GB ali ne povlači u youtube mnogo , meni je zauzeće oko 6 i nešto GB znači preporuka je 16GB rama da bi imali lufta , dizajn je fina plastika deluje jeftino ali je lepo odradjena kao da ima rupice , baterija je meni 3 sata pri maksimalno osvetljenju ali ne znam da li je prethodni vlasnik stavio zamensku ili je orginal . wear level je 0 ali treba imati na umu da 4 jezgra na 4.2GHZ mogu da povuču bateriju , laptop lagano pušta 4K na youtube ne oseća ga , temperature znaju da idu na 100 stepeni ali upalite kuler na maksimum u biosu jeste bučno ali ipak 4.2GHZ nije malo , moja ocena od 1 do 5 je 3 , Type c nema , NVME SSD-ove naravno podrzava , postoje modeli koji imaju Type C ali to su sa Nvidia grafickama , postoji i sa svetlecom tastaturom , nemojte da blokirate dotok vazduha ispod posto toplotu pusta ispod , u Srbiji trenutno ima 102 modela po prodavnicama https://www.eponuda.com/uporedicene?minPrice=&maxPrice=&sortBy=minPrice&ep=vostro+3510 model sa i3 1115G4 nema 4 jezgra ali ima Hyperthreading , laptop ima 2 slota za memoriju DDR 4 do 3200mhz verovatno moze i vise od 16GB rama ali mora lupam jedan modul od 16 i drugi od 16GB DDR4 ranije su Vosto bili ozbiljni laptopovi sa aliminijumom a sad postoji i Dell vostro za nas sirotinju.
 
Kljucni momenti su odlicne boje,16gb zbog Iris grafike,100 c to je bas vruce.4k ultra hd video vozi i Mackbook 2012,da ne kazem svaki.
 
Фабрички не може више од 16 гига RAM-a.
Znaci u realnosti 12GB na raspolaganju kad graficka uzme svoje , tu su zeznuli mogli su barem 20GB da stave ili 32GB.

Imao sam bug 30 sekundi se palio na bateriji ali ugasio sam fast boot u Windowsu i sad nema toga

P.S Sad videh da je po nekim prodavnicama navodno 5 godina garancija , proverite pre kupovine.
 
Poslednja izmena:
Posto ne moze vise izmena , htedoh da napisem koliko povlaci graficka kada se pusta 4k na Firefox , povlaci skoro 6.5GB , nema sta Iris muzalica memorije:

Screenshot 2023-06-16 115141.png
 
Znaci u realnosti 12GB na raspolaganju kad graficka uzme svoje , tu su zeznuli mogli su barem 20GB da stave ili 32GB.
Модел је зато јефтин јер не подржава више меморије.
Мало теже ће јефтинији модел подржавати 32 гигабајта RAM меморије.
Мана Dell и сличних лаптопова је што не можеш изабрати колико графичка заузима меморије.
Код Ленова се то може извести подешавањем из биоса.
 
To si u pravu , mada po Task Manageru trebalo bi da moze da povuce do 3.9GB Iris.

Ne svidja mi se kod ovog Vostra 3510 sto se bukvalno svaka dlaka i mikro prasina vidi na plastici skoro.
 
Nisam prvi vlasnik laptopa pa ne mogu garantovati da je taj panel koji sam naveo a da nije zamenski kao i da nije zamenska baterija , evo sta sam nasao za Dell vostro 3510 na jednom sajtu:

Display quality​


Dell Vostro 15 3510 in our configuration is equipped with a Full HD IPS panel with a model number BOE N39X1-NV15N3D (BOE097D). Its diagonal is 15.6″ (39.62 cm), and the resolution is 1920 х 1080 pixels. The screen ratio is 16:9, and we are looking at a pixel density of – 142 ppi, and a pitch of 0.18 х 0.18 mm. The screen turns into Retina when viewed at distance equal to or greater than 60cm (24″) (from this distance one’s eye stops differentiating the separate pixels, and it is normal for looking at a laptop).


Ocigledno da ovaj moj panel nije taj dakle postoje sanse da je lik pre mene menjao i stavio zamenski panel i bateriju.

 
Nisam prvi vlasnik laptopa pa ne mogu garantovati da je taj panel koji sam naveo a da nije zamenski kao i da nije zamenska baterija , evo sta sam nasao za Dell vostro 3510 na jednom sajtu:

Display quality​


Dell Vostro 15 3510 in our configuration is equipped with a Full HD IPS panel with a model number BOE N39X1-NV15N3D (BOE097D). Its diagonal is 15.6″ (39.62 cm), and the resolution is 1920 х 1080 pixels. The screen ratio is 16:9, and we are looking at a pixel density of – 142 ppi, and a pitch of 0.18 х 0.18 mm. The screen turns into Retina when viewed at distance equal to or greater than 60cm (24″) (from this distance one’s eye stops differentiating the separate pixels, and it is normal for looking at a laptop).


Ocigledno da ovaj moj panel nije taj dakle postoje sanse da je lik pre mene menjao i stavio zamenski panel i bateriju.

Не. Сваки произвођач има право да угради други панел.

Note: The manufacturer may use components from different suppliers including display panels, drives or memory sticks with similar specifications.
 
Тaj cpu je star manje od 3 godine,znaci sam laptop jos manje.Sumnjam da je predhoni vlasnik imao pametnija posla od zamene ekrana.Baterija mozda ako je pravila problem.Uredjaj ako ne zadovoljava obicno ide u dalju prodaju.
 
Moguce je da je stavio zamenski panel posto vidim u cosku rama ekran da je pecnuo super lepak a za bateriju od 0 wear level mislim da je malo 3 sata pri maksimalnom osvetljenje za laptop iz 2021 , stavio je M.2 NVME neki Lenovo SSD 512GB , ali ovako je kao nov laptop , ovaj CMN1543 N156HCA-EAB je mat ekran nije glossy , kad je baterija od 10 do 30% tad nemate turbo 4.2GHZ nego je oko 3GHZ a kad je od 0 do 10% baterija mislim da je 2 do 2-5GHZ to je neka usteda baterije valjda?
 
Ретко који лаптоп ће потрајати више од 3 сата при максималном осветљењу. И то је пуно,неки не издрже ни толико.
Moguce je da je stavio zamenski panel posto vidim u cosku rama ekran da je pecnuo super lepak a za bateriju od 0 wear level mislim da je malo 3 sata pri maksimalnom osvetljenje za laptop iz 2021 , stavio je M.2 NVME neki Lenovo SSD 512GB , ali ovako je kao nov laptop , ovaj CMN1543 N156HCA-EAB je mat ekran nije glossy , kad je baterija od 10 do 30% tad nemate turbo 4.2GHZ nego je oko 3GHZ a kad je od 0 do 10% baterija mislim da je 2 do 2-5GHZ to je neka usteda baterije valjda?
Никада се батерија не празни до 0, осим аки неко не планира да купи нову а баци стару батерију.
 
Ovaj Open Hardware Monitor mi deluje da je bolji od HW monitor fabricki je ugaseno da pokazuje tmin ali to se pali u opcijama, iako je zadnja verzija 2020 tacnije 3 godine ne izlazi deluje ok , ovaj HW monitor mi pokazuje da procesor ide na 16GHZ i 100 stepeni.
 
Ovaj Open Hardware Monitor mi deluje da je bolji od HW monitor fabricki je ugaseno da pokazuje tmin ali to se pali u opcijama, iako je zadnja verzija 2020 tacnije 3 godine ne izlazi deluje ok , ovaj HW monitor mi pokazuje da procesor ide na 16GHZ i 100 stepeni.
Треба хитно да се чисти, можда и мења термална паста.
 
Kako kad igram stumble guys lupam bude 60 a u windowsu ga pecka na 100 nesto tu ne stima.
 
Ma i na njemu su visoke temperature , videcu u julu da mu menjam pastu i dodam jos 8GB rama. Necu tecni metal da stavljam nego neku malo bolju pastu.
 
Ma otvarao sam ga danas da mu ubacim 16GB rama , inace memorija ne moze vise od 2667MHZ DDR4 SODIMM , ploca maksimum to podrzava ne moze 3200 , kuler je cist kao suza znaci da je prethodni vlasnik menjao najverovatnije pastu , ima i slobodan slot za 2.5 SSD/HDD sto je extra ako mi kasnije zatreba jos skladista. E sad sto se tice 100 stepeni tu nesto ne pije vodu posto kad pustam 4k ne greje se , on na par sekundi baca 100 stepeni kuler uspe to da ohladi ja sam ga stavio na maksimum u biosu , ugasio sam brzo punjenje baterije u biosu i sad mi je Wear level oko 15% vec 2 nedelje , standardno punjenje sam stavio.

Napomena za one koji otvaraju Dell Vostro 3510: Gornja dva srafa(leva , desna strana) imaju tanke podmetace pa zato necete moci da ih izvucete samo ih odvrnite koliko moze dok se ne odvoje od kucista laptopa i to je to da ih izvadite ne pokusavajte posto je ispod podmetac tanki oni ostaju uz poklopac kucista , ostalih 6 srafova se normalno odvijaju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno