Šta je novo?

Dell U2913WM, 2560x1080 @ 29"

21:9... Spominje se cesti u nekoliko prethodnih nedelja. Ne znam sta da mislim, ja je ne dozivljavam kao nesto "prirodno". Verovatno bi se sve promenilo da imam neko vreme uz takav display. Opet, nekad mi smetaju i drugi wide formati, narocito kada gledam neki film. Ko zna...
 
Zanimljiv monitor... Ali ono sto nam treba definitivno je dupla ili trodupla rezolucija kako bi se dobila veca gustina piksela - sta cekaju sa tim?
 
Prodaju mic po mic, veca zarada pretpostavljam.

Mada ova nova serija povoljnijih IPS-ova deluje fino. :)
 
Pošto sam uzeo pre par dana Dell U2711 koji ima 2560x1440 rezoluciju na 27", mogu da kažem da veća gustina piksela zaista nije potrebna.
 
Poslednja izmena:
Da, meni je i na 30" malo sve u 2560x1600, mogu da zamislim kako bi izgledalo da je josh veca rezolucija. Dodushe tu je problem i to shto programi i sistemsko okruzenje ne prate povecanje rezolucije, vec josh uvek rade kao da su pravljeni za 1024x768 :d

Kako bi trebalo da bude se moze videti na retina displejima - kod ipad new i novog macbook pro. Naime, interfejs se uvecava u zavisnosti od rezolucije, a slike i video ostaju onakvi kakvi bi trebali da budu. Naravno, ovo ne radi za non-system programe, tako da se opet vracamo na problem prepoznavanja rezolucije i menjanja velichine interfejsa u skladu s tim...
 
Tako je. Na retina displeje sam i mislio - slicna stvar treba i PC-ju. Naravno bice potrebne nenormalne graficke karte za igre, ali interfejs nije problem prilagoditi. Bitno je samo da se ne vide pikseli. Meni pored ipada 3, sada svaki PC monitor izgleda lose.

Pored toga, Dellovi IPS paneli nisu ni izbliza jos dovoljno dobri kada su u pitanju dubina i kontrast.
 
Poslednja izmena:
Dellovi IPS paneli? Mislis LG IPS paneli? ;)
 
Meni sutra stize ovaj zverkan :p
 
Za koju lovu ??
 
Za 45,504.
 
Uzeto, momolit je tu. BF3 izgleda svemocno kao i filmovi. Igram na auto i nista ne secka :D
 
Apdejtuj masinu u profilu ;)
 
Kakav je generalni utisak o ovom monitoru? Jel vredi tih para? Kakve su boje, kakav je za gledanje filmova?
 
Uzeo i ja monitor, reprodukcija boja fantasticna, za gledanje filmova stvarno perfektan monitor :). Malo je teze privici se na standard, al ok, ima vremena. Igrice jos nisam probao nazalost.
 
Nazad
Vrh Dno