Šta je novo?

Dell n5110 - USB3.0 portovi ne vide USB2.0 uredjaje

Mountaineer

Cenjen
Učlanjen(a)
21.05.2011
Poruke
9
Poena
151
Imam laptop iz naslova sa Win 7 Home Premium OS-om i svim drajverima preuzetim sa Dell-ovog sajta, azurirane i instalirane preporucenim redosledom (preporucenim od strane Dell-a, naravno).

Laptop ima 4 USB porta: 2xUSB3.0, 1xUSB2.0 i 1xUSB2.0/E-SATA.

Koliko znam o USB3.0 portovima, trebalo bi da su backward kompatibilni, tj. da mogu da rade sa USB2.0 uredjajima (naravno, i sa USB2.0 ogranicenjem brzina).

Sad, sta je fora - imam totalno izvrnut problem da dva USB3.0 porta uopste ne vide USB2.0 uredjaje! Obicno je obrnuto, ljudi se obicno zale da im ti portovi vide samo stare uredjaje, a USB3.0 ne ali evo meni je zapalo ovo, suprotno od toga.

Dakle, kada u USB3.0 portove ustekam (takodje USB3.0) WD MyPassport eksterni disk, sve radi normalno, brzine transfera su OK. Kada ga ustekam u USB2.0 portove isto se vidi i transfer je naravno sporiji. Sad, kada u USB 3.0 port ustekam nesto od USB 2.0 uredjaja (eksterni hard/DVD, Wacom tablu, misa, itd.) sistem ih ne vidi, uopste! :zgran: Interesantno je da se npr. eksterni disk vrti ili da misu svetli optika (dakle, port isporucuje energiju) ali sistem ih kazem ne vidi.

U Device Manageru nema nikakvih prijava da nesto nije u redu.

Da li je neko imao ovakav slucaj? Sta bi ovde moglo da bude u pitanju?
 
Nazad
Vrh Dno